Ana sayfa KYK Genciz Biz KYK izin alma

Genciz Biz KYK izin alma

122
Genciz Biz KYK İzin Alma
Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemleri

Genciz Biz KYK izin alma ve e-devlet ile giriş yapma işlemleri nasıl yapılır? https://gencizbiz.kyk.gov.tr sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü bu sayfada paylaşacağız. KYK yurt izin isteği nasıl oluşturulur burada anlatacağız.

KYK Genciz Biz sayfası Kredi ve  Yurtlar Kurumu yurtlarında barınan öğrencilerin izin alma işlemlerini yapacakları sayfadır. Sisteme giriş yapmak için e-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekecektir. An sayfaya girdiğinizde burada gördüğünüz E-Devlet ile Giriş Yap düğmesine tıklayarak giriş yapmış olursunuz.


Genciz Biz KYK E-Devlet İle Giriş

Genciz Biz e-devlet ile giriş yaparken bir sorunla karşılaşırsanız bu muhtemelen cihazınızdan kaynaklıdır. Başka bir cihazda bu işlemi yapmayı deneyin. Genel olarak hem KYK hemde E-devlet sisteminde cep telefonu ile yapılan işlemlerde sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek.  Bu sebeple KYK izin talep işlemlerini bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Genciz Biz Giriş Ekranı
Genciz Biz KYK Giriş Ekranı

E-devlet ile giriş yap düğmesine tıkladığınızda sistem sizi e-devlet giriş sayfasına yönlendirecektir. Buradan TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptığınızda genciz biz sayfasına geri yönlendirileceksiniz.

Eğer giriş yapmaya çalıştığınız esnada “E-devlet Sistemi Hesabınıza Yetki Vermedi” hatası ile karşılaşırsanız bu giriş yapamadığınız anlamına gelir. TCKN veya şifrenizi yanlış girmiş olabilirsiniz. Yada mobil cihazda kullandığınız tarayıcı e-devlet sisteminde sorun çıkarıyor olabilir. Bilgisayardan kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Genciz Biz İzin Menüsü
Genciz Biz İzin Menüsü

KYK İzin Alma Adımları

Geri döndüğünüzde İZİNLER menüsü altında İZİN TALEP ET linkine tıkladığınızda izin alma ekranı açılır. Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, bu sürede bulunacağınız adresi ve telefon numarasını girerek talebinizi oluşturabilirsiniz.

Genciz Biz KYK İzin Talebi
Genciz Biz KYK İzin Talebi

Bu ekranda adres seçemiyorsanız, sistemde kayıtlı adresiniz olmayabilir. İzin almak için adres belirtmek zorunluluğu bulunduğu için izin almakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda idareye başvurup sisteme adresinizin eklenmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca bu ekrandaki adres listesindeki –Yeni Adres seçeneğini seçerek açılan yeni ekranda adres girebilirsiniz. Ancak bu yeni adresinizle izin almak için yurt yönetiminin yeni adresinizi de onaylaması gerekir.

İzin Sistemi Hakkında

KYK izin talebi oluşturduysanız, durumunun henüz onaylanmadığını göreceksiniz. Yurttan ayrılmadan önce talebinizin onaylandığından emin olmalısınız. Nöbetçi memur talebinizi onayladığında her şey tamamlanmış demektir.

Kaç gün hakkım var?

Toplam süreniz 75 gündür. Ancak bu süreye hafta sonu, resmi tatiller dahil değildir. Ayrıca üniversitenizin akademik takvimine göre tatil olan yarıyıl ve yıl sonu tatilleri gibi süreler toplam sürenizin dışındadır. Kısacası 75 günlük izin hakkı olağan dışı durumlar için kullandığınız günler içindir.

Talebim ne zaman onaylanır?

Bilemeyiz, onayı yurdunuzdaki nöbetçi memur verir. Gün içinde konuyla ne zaman ilgilenirse o zaman izin talebiniz onaylanır yada reddedilir.

Talep oluşturduğumda aileye bilgi veriliyor mu?


Hayır, genciz biz sistemi üzerinden oluşturduğunuz talebiniz için ailenize SMS gönderilmez yada arayarak bilgi verilmez. Reşit bireyler olarak talebinizin sorumluluğu sizlere aittir. Ancak olağan dışı durumlarda, yurda gelmeme gibi disiplinsiz davranışlarınız sebebi ile aileniz aranabilir.

Genciz biz ana sayfa için buraya tıklayın.

Bu yazımızda Genciz Biz KYK yurt izin alma işlemleri ve e-devlet ile giriş yapma ekranlarında karşılaşılan sorunların çözümünü ve talep işlemlerini anlattık. Bu konuyla ilgili karşılaştığınız başka sorunlar yada sormak istedikleriniz varsa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. KYK Wifi çıkış yapma ekranında karşılaştığını sorunların çözümü için linke tıklayabilirsiniz.

122 YORUMLAR

 1. 11 eylül itibari ile yurda kayıt yaptırdım. Görevliler yurda giriş tarihimi 11 eylül olarak aldılar. Akademik takvime göre 16 eylülde dersbaşı yapacağım. Bu 5 gün içerisinde evimde kalacağım. Bu 5 gün için izin almam gerekli mi yoksa akademik takvime göre yaz tatilinden mi düşülecek? Kendim siteden izin almayı denedim ama adresim eklenmemiş.

 2. Merhaba ben yaz tatiline girdiğimizde yurttan izin alıp eve geldim . Fakat yurda dönüş süremi uzatmak için sistem üzerinden tekrar talepte bulundum ancak üzerinden 5 gün geçmesine rağmen henüz talebim onaylanmadı. Ne yapmam gerekiyor?

 3. Merhaba ben kimlikte 18 yaşının altındayım ve veli izin belgesi doldurucam doldurduktan sonra izin aldığımda aileme haber verilir mi bir yere giderken

 4. benim 75 günlük iznimden sadece 1 günüm kaldı, finallerim bittikten sonra eve gitmeyi düşünüyorum yaz tatili için bu yaz tatili benim 75 günlük hakkım haricinde değil mi? yani finallerimi bitirdikten sonra yaz izni alıp evime dönebilir miyim bütleri beklememe gerek kalmadan?

 5. Benim kullanılan gün sayım yanlış görünüyor. 50 küsur gün kullandım 25te takıldı kaldı. Kullandığım halde bu sayı aynı kalıyor. Kullandığım günler tatil günleri yada resmî tatiller değil. Sebebi nedir ne zaman düzelir ?

  • Gün sayılarının her zaman doğru olmadığı biliniyor, ne zamana düzelir bilinmez. Önemli bir problem değil.

 6. Öğrenicinin girilen tarih aralığında önceden aldığı çakışan bir izni mevcuttur!! O yüzden bu tarihler için izin girilemez.

  böyle bir bildirim çıkıyor ama hiç bir çakışma yok

  • Tarihlerden eminseniz muhtemelen geçici bir sorundur bu. Eğer düzelmezse idareye başvurup durumu aktarın.

  • Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum. Ve yaz tatiline girdik. İzin alamıyorum aynı şekilde bir bildirim çıkıyor. Sonunda ne oldu. Başın ağrıdı mı

 7. Merhaba, benim izin sürem dolmak üzere ve rapor almak istiyorum. Hastane raporunu alıp yurda döndüğümde versem geriye dönük rapor sisteme işleniyor mu ve işlenmiyorsa yurt iznimi uzatmamın bi yolu var mı?

  • Merhaba, mevcut izin tarihiniz bittiğinde yeni bir talep oluşturun. Reddedilirse de yurdu arayıp raporlu olduğunuzu, geldiğinizde raporu ileteceğinizi bildirin, onaylanır. Geriye dönük işlem yapmazlar.

 8. Yillik 75 gun olan iznimden 15 civarinda gun kaldı ben bu izinleri kullandiktan sonra almak istersem ne olur? yani 75in dışına cikabilir miyiz ? Herhangi bi sikinti cikarirlar mi ?

  • Sürenin tamamını kullandıktan sonra izin verilmesi memurların sorumluluğuna kalır. Açıkcası kimse böyle bir durumda sorumluluğu kabul etmeyecektir.

 9. Ben bugun 2 günlük izin aldım onaylandı ama akşam 6 da aldım yurda geldim gece giriş yaptım yemekhaneye gittim kontrol için parmak okudu yemekhanede sizce iznim iptalmi oldu ama sistemde hala onaylı görünüyor

 10. Merhaba, cumadan cumartesiye izin aldığımda 75 günden gidiyor mu? Mesele 17si cuma 18i cumartesi diyelim 17-18 tarihleri arasında aldım haftasonu sayılır mı?

  • Cumadan cumartesiye alınca izinden sayılıyor maalesef.Sadece cumartesiden pazara alınınca haftasonu sayılıyor.Yanlış bilgi veriyorsunuz.

 11. Merhaba 15 ocak-15 Şubat arası tatil dönemi izin almadan önce 44 gün aldığım gözüküyordu.Aldıktan sonra güncellenip 55 gün oldu.Dün baktığımda ise 93 yazdı inanamadım.Sistemde bir yanlışlık olabilir mi ? Ayrıca pazarları izinden düşüyor mu ?

 12. Merhaba, yarıyıl tatiline çıkarken izin alıp çıkmıştım şu anda geldim ama çok fazla izinli gün gözüküyor yani normalden fazla gün girilmiş.Yarıyıl tatiline çıkarken herhangi bir belge vermek gerekiyor muydu ? Ben otomatik olarak o günleri saymazlar diye düşünmüştüm.

  • Merhaba, otomatik olarak yapılmaz. Gün sayısı daha sonra yarıyıl tatili süresi çıkarılıp güncellenir.

 13. Bütünlemeye kalmadım vizelerden sonra evci olarak çıktım bütünlemelerin olduğu tarihler iznimden düşer mi?

 14. Merhaba izni site üzerinden cumartesi günü aldım hafta sonu olduğu için onaylanmasında bi sıkıntı olur mu

  • Merhaba, nöbetçi memur ilgilenir, bir sorun olmamalı. İstersen nöbetçi memura ulaşıp bilgi alabilirsin.

 15. Merhaba ben 1 gecelik izin aldim yurttan çıkmadan önce 7 gibi ama hayla onaylanmadı saat 9’a geliyor. Ama hayla onaylanmadi. Yurtta aramalimiyim. Şuan dönemem yurta ne yapmalıyım.

  • Merhaba, nöbetçi memura ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Reddedilmediyse sorun olmaz büyük ihtimalle.

 16. İki gündür izin taleplerine bakmak için sisteme girmeye çalışıyorum ama giriş yapamıyorum, sistemde mi bir sıkıntı var acaba?

 17. Merhaba. sistemdeki sıkıntıdan dolayı izin alamadım. Nöbetçi memuru arayıp söyledim ama saat 10u geçtiği için sıkıntı olabilir yine de dilekçe yaz dedi. Dilekçe yazıp gmail hesabına yolladım. Bu dilekçeler kesin sisteme geçer demi ? Aileyi ararlarmi bu 3kez böyle oluşu çünkü ?

  • Merhaba, bu dilekçeler sisteme geçmez. Ancak sistemdeki izinsiz olduğunuz gün için “durumunuzu” açıklar. Aile ile ilgili kısım yurt yönetiminin tasarrufunda isterlerse ilkinde de arayabilirler.

  • Sistem yoğun saatlerde erişim sorunları yaşıyor, şuan için çözümü daha erken saatlerde giriş yapmak.

 18. İzin almak için siteye girmeye calısıyorum “Safari ağ bağlantısı kesildiği için sayfa açılamıyor” diyor bu ne demek ve ne zaman açılır?

 19. Evet resitiz ve aldigimiz izinlerden biz sorumluyuz Ailem yurt yetkililerini arayıp ne zaman izin alirsam alayim kendilerine haber etmelerini istedigiklerini soyleceklerinden bahsettiler. Aradılar mı aramadilar mi bi fikrim yok aile talebi üzerine bilgi veririlirmi?

 20. Merhabalar izin aldığım tarihleri izin kullandığım günleri görünen ekrandan silebiliyormuyum iyi günler dilerim

  • Hayır silemezsiniz. Bir sorun olduğunda geçmişe dönük arşiv bilgisi olarak kullanılır bu tarihler.

 21. Merhaba. Genciz biz sitesi çok sıklıkla servis dışı kalıyor. Bunun sonucunda genel olarak mağduriyet yaşıyoruz. Saatlerdir siteye erişim sağlayamiyoruz. Rica ediyoruz bu konuda bir iyileştirme yapılsın.

 22. Merhaba hafta sonu iznini ben cuma cikis yapip pazartesi giriş yapıyordum sistemde fazladan devamsizlik gordumde acaba cumalari sayilmiyor mu cumartesi mi cikis yapmam gerekiyordu

  • Merhaba, bu konuda net bir bilgi yok ancak cuma günleri hafta sonu izninden sayılmıyor. Cuma günü izne ayrılıyorsanız cumayıda dahil edin taleplerinize, böylece sorun yaşamamış olursunuz.

 23. Merhaba bu akşam izin almayı unuttum. Girdim siteye izin alacaktım ama süre dışı olduğundan kabul etmedi. Ne olur bu durumda acaba?

  • Bu durum sizin için ilk defa oluyorsa genelde uyarı alırsınız. Ancak bulunduğunuz yurtta sık tekrarlanan bir olaysa tutanak tutulabilir. Ayrıca önemli bir konu olmasa da, sonraki günün kahvaltı ve yemek fişlerini kullanamazsınız.

 24. Merhaba. Ben toplamda 20 izin kullandım ama gösterilen 5. Bunun nedeni ne olabilir ? Yani sonradan mı kullanılan izinler eklenir?

  • Kullandığınız izinler hafta sonu ve resmi tatil günleriyse bunlar toplam sürenize eklenmez.

 25. Merhabalar 25.10.2018-30.10.2018 tarihlerinde izin almıştım yurda girişimi 31.10.2018 tarihinde yapabilirmiyim

  • Evet yapabilirsin. Nöbetçi memuru görüp konuyu açıklarsın problem olmaz. Yada 1 günlük daha izin talebinde bulunabilirsin sistemden.

 26. Genciz biz sayfasi acilmiyor. Diger hersey gibi kyk izin sistemide sorunlu alamadığım için tatili yurtta gecirmek zorunda kaldım bilin istedim.

 27. Merhaba internetten izin aldım şuan şehirdışındayım iznim bugün bitiyor tekrar almak istiyorum iznimi uzatmak için ama alamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz i

  • Sorun tam olarak nedir, giriş mi yapamıyorsunuz yada sayfa mı açılmıyor?
   Tarihler ile ilgili problem varsa izin bitiş tarihiniz bugünse, yeni izin için başlangıç tarihini yarın olacak şekilde seçin sorun kalmayacaktır.

 28. merhaba siteye girdiğimde Öğrenicinin girilen tarih aralığında önceden aldığı çakışan bir izni mevcuttur!! O yüzden bu tarihler için girilemez yazıyor.ben yurdu aradım ve memur 14üne kadar izniniz var dedi bende ise 13üne kadar gözüküyor 14üne kadar gözükmüyor herhangi bir sorun olur mu?

 29. Merhaba. İnternet üzerinden 6 günlük izin aldim. Süre bittikten sonra tekrar almak istedim. Ama talepte bulunmamın üzerinde 2 gün geçmesine rağmen hala onaylanmadı. Yurdun herhangi bir iletişim bilgisi de yok. Ne yapmam gerekiyor?

  • Merhaba, yurttaki bir arkadaşınızdan görevli memurla görüşmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca tüm yurtların iletişim bilgileri kurumun resmi sitesindeki iletişim bölümünde mevcuttur, oradan bulabilirsiniz.

 30. Nöbetçi memur ile görüşebilirsiniz. Sistemdeki teknik sorunlar izin almanız gerekliliğini ortadan kaldırmaz, sistemde onaylanmış izin talebiniz yoksa sorun yaşarsınız dikkat edin.

 31. Hocam ben akşam online izin başvurusunda bulundum, lakin henüz onaylanmadı. Yurdu aradım birisi açtı yarın söylersiniz vs dedi. Yemek iptal olur mu dedim biraz tersledi o da sağolsun. Şimdi cuma günü için yazdığım izin cumartesi kabul edilebilir mi? Yani başvuru tarihine mi bakılıyor, yoksa inisiyatif mi?

  • İzniniz geçte onaylanabilir, onaylanırsa sorun yaşamazsınız. Onaylanmama ihtimaline karşı takip edin durumunu.

  • Hocam takip ediyorum da bugün onaylanır mı? Çünkü yurdu aradığımda bugün bir sorun olursa yarın memura sorarsın denmişti. Şimdi üstünkörü verilen bir cevap yüzünden yurtta sıkıntı yaşamak istemiyorum

  • Onaylanıp onaylanmayacağını veya ne zaman onaylanacağını bilemeyiz. Nöbetçi memur ile görüşüp izin sorununu çözmesi için yurtta bulunan bir arkadaşından yardım isteyebilirsin.

 32. Ben yurt ücretini yatrdım ancak KPSS nedeniyle 7 ekime kadar gidemiyorum gidip kayıtta yaptırmadım daha bi süresi varmı ve izin alman gerekiyor mu ?

  • Öncelikle, e-devlet üzerinden taahhütname onayladın mı? Eğer yapmadıysan bir an önce yurt idaresi ile iletişime geç. Bunu yaptıysan kayıt için başka bir şey yapmana gerek yok. Ayrıca izin talep etmen gerekiyor, yukarıda anlattığımız gibi.

 33. Merhaba,Cuma günü izinden sayılır mı ? Bir de anladığım kadarıyla geleceğimiz günden bir gün öncesini yazıyoruz ben 27 Eylül – 1 Ekim yazdım.1 Ekim’de yurda gelecektim 30 mu yazmam gerekirdi.1 inde de izinli sayılıyor olsamda gelsem bir sıkıntı olmaz değil mi ?

 34. Persembe aksamindan pazar aksamina izin almak istiyorum, reşitim ve aileme bir bilgi gider mi diye merak ediyorum yardimci olur musunuz?

  • Eğer bu yıl itibariyle bir değişiklik olmadıysa aileye bilgi verilmiyor. Bu yıl bir değişiklik yapılıp yapılmadığını net olarak bilmiyoruz.

 35. Merhaba,
  Ben yaz izni almıştım ve yurtlar 24 Eylül tarihinde açıldı ben ise yurda 2 Ekim tarihinde gideceğim. Sürem ne zaman bitiyor onu göremedim sayfada. 2 Ekime kadar tekrar almalı mıyım?

  • Evet 2 ekim tarihine kadar izin almanız gerekiyor, yaz izinleri yurt açılış tarihine kadar geçerli.

  • Görevli memur ile görüşüp neden onaylanması gerektiğini anlatabilirsiniz, mesai saatleri içerisinde.

  • Olur tabiki, sonraki günün yemek fişi iptal edilir. Ayrıca disiplinsiz davranış nedeniyle hakkınızda tutanak tutulabilir.

 36. Ben KYK Yurdunda kalıyorum da izin aldım bir günlük ve olacağım civarı yazdım adrese sordum veliye bildirim gider mi diye gider dediler sizce gider mi yardımcı olursanız sevinirim

  • İzin alma işleminde veliye bildirim gider deniliyor, ancak gittiğini görmedik. Eğer son günlerde sistemde bir değişiklik yapılmadıysa ve bu zorunlu hale gelmediyse hala bildirim gitmiyor.

 37. Merhaba benim parmak izimi sistemde sıkıntı olduğu için alamadılar imza ile yemek yiyebilirsin dedi memur öyle yemek yedim sonra yurttan bı haftalığına çıkış yaptım ama inetrnetten izin almadım bı sıkıntı olur mu yemekte yedim

  • Merhaba, parmak izi sistemi çalışmadığı günlerde imza listesi tutulur, buraya imza atarsınız. Yemekte olduğu gibi. Ayrıldığınız gün izin listesine isim yazdırmadıysanız sorun çıkacaktır. Ayrıca parmak izi sistemi kullanılmaya başladıysa izinsiz görüneceksiniz.

 38. Siteden izin alıp onaylandıktan sonra son izin gününde yurda gitmeden tekrar siteden izin alsak sorun olur mu?

 39. iyi günler ben 15.09.2018 tarihine kadar yaz tatili izni alıştım.Ancak bugun tekrar almak istediğimde Öğrenicinin girilen tarih aralığında önceden aldığı çakışan bir izni mevcuttur!! O yüzden bu tarihler için izin girilemez yazısıyla karşılaştım ne yapmam gerekiyor?

  • Mevcut izin bitmediğinde bu uyarı gözükür, tarihleri bir daha kontrol edin. Yeni iznin başlangıç tarihini değiştirerek tekrar deneyin çözülecektir. Çözülmezse idareyi arayıp bilgi alabilirsiniz.

 40. Merhabalar benim yurtta ilk yılım olucak bu ayın 23 den sonra arkadaşlarımla kalıcam bir hafta boyunca aileme haber verirlermi? Adres yerinede kalıcağım evin adresini ve arkadaşlarımdan birinin numarasını yazıcam sorun olur mu?

  • Merhaba, sisteme ekleyeceğiniz adresin onay alması gerekir. Adres onayının dışında iznin onaylanması da ayrıca gerekir. Bu onaylar olduktan sonra sorun olmaz, ancak adres onayı zordur.

 41. Merhabalar. Üniversitemde dersler 17 eylülde başladı. Ben izni 18-26 eylül arası aldım. izin işlemini bugün yaptım. Ne zaman onaylanır bilmiyorum. Herhangi bir problem olur mu?

 42. Merhabalar ben 25.05.18 tarihinde internet uzerinden izin aldım fakat iznim reddedilmistir yaziyor bu sistemsel bir hata midir kayit silme gibi bir durum var midir yurt ucretlerini zamaninda odedim.

  • Sisteme giriş yaparken yaşadığınız sorunu detaylıca anlatırsanız, çözmenize yardımcı olabiliriz.

 43. Mrb hocam . Ben 17 Eylül tarihine dönüş yazdırmıştım yurtta ama benim ayın 22 gitmem gerek . Gencizbiz.gov.tr den izinler butonuna basıyorum sayfa başa dönüyor altında herhangi bir link veya e devlet ile giris yap denilmiyor bunun sebebi nedir acaba ? Teşekkürler

  • Yanlış bir sayfa da mı işlem yapmaya çalışıyorsun acaba, emin olamadım. İzinler menüsü e-devlet ile giriş yaptıktan sonra görünür. İyisi mi bu sayfada anlattıklarımızı sakin kafayla bir oku, sonra tekrar dene. Ayrıca cep telefonundan yapmaya çalıştıysan, birde bilgisayardan chrome kullanarak dene.

 44. Merhabalar ben yeni yurt kazandim odeme ve taahhüt islerini hallettim okul 24unde aciliyor ama 26sinda biletim var ariyorum telefonlarina ulasilmiyor bu iki gun sorun olur mu acaba ne yapmak gerek? Sistemden izin mi almalıyım?

  • Merhaba, sistemden izin almalısınız. Sistemden izin aldığınız sürece yurdu aramanıza da gerek olmaz, sorun da yaşamazsınız.

 45. Merhaba, iyi günler. Ben iznimi normalde 17 sine kadar aldım ama ayın 21 de yurda gitmeyi düşünüyorum izin almama gerek var mi?

  • Tabiki var, izninizin olmadığı günler yurtta olmanız gerek. Aksi durumlarda hakkınızda tutanak tutulabilir.

 46. Merhaba ben bu ayın 14 üne kadar e devlet üzerinden yaz tatili için izin aldım ve bize herhangi bir defter tutulmadı. İnternet üzerinden talep oluşturmanız yeterli denildi. Ben 24 üne kadar internet üzerinden aldım fakat hala onaylanması bekleniyor, bir sıkıntı olur mu acaba ?

  • İzin defteri alternatif bir yöntemdir, asıl olan sistem üzerinden izin almak. Sistemde izniniz varsa sorun yoktur.

 47. iyi günler ben yaz tatiline giderken internetten yani genciz bizden izin alamadim sisteme girememiştim. Sadece güvenlikten eve gideceğime dair kağıt aldım. Güvenlik iznin buradan alındığını söyledi. Şimdi genciz biz den alsam olur mu yoksa zaten izinli miyim, yurt idaresini aramalı mıyım?

  • İyi günler, yaz tatili için kayıt defteri tutulduysa ve sende bu deftere adını yazdırdıysan sorun olmayacaktır. Yukarıda anlattığımız gibi sisteme giriş yapıp “İZİNLERİM” menüsünden durumu kontrol edebilirsin, aldığın talebin sisteme yansımış mı diye? Ayrıca yurt idaresini arayıp bilgi alman faydalı olacaktır.

 48. Peki yurt sonuclari aciklandiktan sonra mi yapiliyor izin islemi.cunku ben sayfaya girdim yurtta aktif olarak kaydiniz bulunmamaktadir diyor

  • Şuan KYK’ da kayıtlı değilseniz izin işlemlerini yapamazsınız. Sonuçlar açıklandığında kayıt olsanız bile erken bir tarihte yurda giremezsiniz ve izin alamazsınız malesef.

 49. İyi günler okul 24 ünde açılıyor ama yurda daha erken giriş yapıp ve giriş yaptıktan sonra o süre içinde izin alma şansım var mı

  • Merhaba, yurtlar resmi olarak 24 eylülde açılacak. Dolayısı ile yurda gitmenize ve izin almanıza gerek olmayacak.
   Kayıtlı öğrenciyseniz, yurtlar kapalı olacak ve geçerli bir mazeretiniz (derslerin başlaması gibi) olmadan da nöbetçi yurda da giremezsiniz.

 50. İyi günler ben e devlet üzerinde kyk izin alma işlemini yapamıyorum. Hesabınız engellenmiştir diyor sizce neden

  • Hesabınız engellenmiştir hatası e-devlet giriş ekranında karşılaşabileceğiniz bir hata, izin alma sayfasında değil. Eğer e-devlet sistemini normal bir şekilde kullanabiliyorsanız, idareye başvurup sorunu anlatın. İzin sisteminden kaynaklı bir sorun olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here