Ana sayfa Taban Puanlar Önlisans Taban Puanları Mekatronik Taban Puanları 2021

Mekatronik Taban Puanları 2021

0

2021 Mekatronik taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin mekatronik taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

2 yıllık eğitim veren Mekatronik önlisans programı TYT puanı ile öğrenci alıyor. 54 devlet 12 vakıf 2 yurtdışı olmak üzere toplam 68 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Mekatronik Taban Puanları

Mekatronik bölümünün en düşük taban puanı 179,55265 (Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi), en yüksek taban puanı ise 346,07412 (Yeditepe Üniversitesi)

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Yeditepe ÜniversitesiBURS7401,91244346,07412
Ege ÜniversitesiERK25432,56157324,31567
İstanbul GelişimBURS9370,61364306,67591
İstanbul OkanBURS8349,90426306,61484
Ostim Teknik ÜniversitesiBURS6377,64481305,03381
İstanbul GedikBURS7319,99953301,02904
Gazi Üniversitesi60405,88558299,34334
Dokuz Eylül Üniversitesi55356,17260297,25395
Piri Reis ÜniversitesiBURS10335,71119296,10537
İstanbul GedikİÖ BURS4314,39650294,35711
Bursa Uludağ Üniversitesi60396,69995292,53268
Eskişehir Teknik60333,07507290,69332
Doğuş ÜniversitesiBURS9315,76862282,85181
Eskişehir Osmangazi60328,80361281,82750
Sakarya ÜniversitesiUE80406,06523279,94126
Akdeniz Üniversitesi70376,46473279,43442
İstanbul ArelBURS6309,13426278,98658
Ataşehir AdıgüzelBURS8331,59008278,36273
Başkent ÜniversitesiBURS5290,89384277,25600
Kocaeli Üniversitesi60361,90813276,95159
Sakarya Uygulamalı Bilimler50389,91271274,59561
KTO Karatay ÜniversitesiBURS20350,14215274,43631
Dokuz Eylül ÜniversitesiİÖ55333,19481273,18981
Bursa Uludağ ÜniversitesiİÖ60368,43929271,01403
Ege ÜniversitesiKIZ25316,56487270,51034
Amasya ÜniversitesiUE50376,16251269,14221
Manisa Celal Bayar50370,21911265,81066
Ataşehir AdıgüzelÜCR4263,65063263,65063
Gaziantep Üniversitesi40328,82249262,79080
Toros ÜniversitesiBURS4331,60561262,03978
Kocaeli Üniversitesi60368,53883258,23390
Karadeniz Teknik45335,31341254,81481
Akdeniz ÜniversitesiİÖ60365,70316254,55596
Kocaeli ÜniversitesiİÖ40322,61114254,12947
Ondokuz Mayıs40316,33834252,17868
Balıkesir Üniversitesi40283,47445250,69992
Tekirdağ Namık Kemal60317,98594248,45523
Sakarya Uygulamalı BilimlerİÖ40396,72172248,26285
Manisa Celal BayarİÖ50364,55673247,54335
Çanakkale Onsekiz Mart40325,09694245,57254
Sakarya Uygulamalı Bilimler40320,09304245,15337
Isparta Uygulamalı Bilimler50331,56820244,74935
Gaziantep ÜniversitesiİÖ30342,25788243,11028
Kütahya Dumlupınar40292,09382242,14105
Kayseri Üniversitesi50319,72085241,43114
Aydın Adnan Menderes60290,81691241,23358
İskenderun Teknik40295,71532239,12036
Manisa Celal Bayar40311,84285234,05645
Bilecik Şeyh Edebali40279,42900233,33499
Uluslararası KıbrısBURS2266,92045233,02076
Ordu Üniversitesi30303,21216232,86642
Düzce Üniversitesi35280,59041231,90423
İstanbul Gelişim%5046279,53555231,83267
Nevşehir Hacı Bektaş Veli25284,78645231,47573
Fırat Üniversitesi40314,59864228,37497
Burdur Mehmet Akif Ersoy40268,99654225,71003
Uşak Üniversitesi40310,91282224,75937
Recep Tayyip Erdoğan30273,08143224,09884
Trakya Üniversitesi40255,53476223,77931
Sivas Cumhuriyet40307,16094223,55725
Kastamonu Üniversitesi40313,91543222,90460
Niğde Ömer Halisdemir45330,37074221,72821
Kütahya DumlupınarİÖ35284,33113221,63488
Afyon Kocatepe40288,82266220,92719
Kırklareli Üniversitesi50280,01297220,49040
Doğuş Üniversitesi%5051266,02272218,61779
Kütahya Dumlupınar40249,43833216,95052
Sinop Üniversitesi50332,37841216,70866
Yeditepe Üniversitesi%5042422,38710216,40413
Çankırı Karatekin40287,23726216,19431
Selçuk Üniversitesi40338,87472215,55063
Piri Reis Üniversitesi%5043321,02771214,57350
Hitit Üniversitesi40295,15269213,39974
Selçuk Üniversitesi35273,31749212,94322
Amasya Üniversitesi30303,14741212,55786
Ostim Teknik Üniversitesi%5034266,18157212,28958
Kırşehir Ahi Evran40286,26068211,54355
Aksaray Üniversitesi30316,07089210,40314
Necmettin Erbakan50263,52615209,80073
KTO Karatay ÜniversitesiÜCR10222,09933209,22149
Adıyaman Üniversitesi30282,49723208,56386
Uluslararası Kıbrıs%501203,86981203,86981
Artvin Çoruh Üniversitesi25258,55198203,14330
Bingöl Üniversitesi20296,74749203,12799
Kütahya DumlupınarİÖ40386,52306201,43766
Niğde Ömer HalisdemirİÖ40317,52752201,20277
Tokat Gaziosmanpaşa40266,48085200,72249
İstanbul GedikİÖ %5022265,99654200,57963
Tokat Gaziosmanpaşa30282,11847198,67036
Gümüşhane Üniversitesi40316,81747198,25288
Piri Reis ÜniversitesiÜCR11205,83119197,98585
İstanbul Gedik%5038289,77209195,97924
Ataşehir Adıgüzel%5043226,39745194,96002
İstanbul Okan%5047244,84224194,90791
KTO Karatay Üniversitesi%5020273,66280194,04439
İstanbul Arel%5034246,59398193,40851
Başkent Üniversitesi%5025266,35840193,15510
Toros Üniversitesi%5021228,78630192,52777
Malatya Turgut Özal30277,03585192,35492
Bayburt Üniversitesi30300,15384190,39991
Muş Alparslan20306,14047188,28044
Girne AmerikanBURS3224,85627185,34909
İstanbul GedikÜCR4203,53419185,34528
Bitlis Eren Üniversitesi30333,30073182,04326
Ağrı İbrahim Çeçen30272,66228179,55265
İstanbul GedikİÖ ÜCR30,000000,00000
Girne Amerikan%5080,000000,00000
Girne AmerikanÜCR90,000000,00000
Aydın Adnan MenderesKKTC20,000000,00000

Mekatronik Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • KKTC: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uyruklu öğrenci kontenjanı
  • İÖ: Bölümün öğretim türü İkinci öğretim
  • UE: Bölümün öğretim türü uzaktan öğretim
  • ERK: Askeri bölümlerin erkek öğrenci kontenjanı
  • KIZ: Askeri bölümlerin kız öğrenci kontenjanı

2021 Mekatronik taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here