Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları

2019-2020 eğitim-öğretim yılı VGM – Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru tarihleri açıklandı. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilen Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu başvurusu ile ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

2019 VGM Burs Başvuruları

VGM tarafından İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen burs “Ortaöğrenim Bursu”, üniversite öğrencilerine verilen burs “Yükseköğrenim Bursu” ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik “Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu” verilmektedir.

VGM burs başvuruları ilgili tarihlerde Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi (www.vgm.gov.tr) üzerinden yapılacaktır. Başvuru sırasında sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bildirmeniz çok önemlidir. Özellikle iletişim bilgileriniz başvurunuz için oldukça önemlidir. Başvuru tarihlerini hemen aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz.

2019 VGM Bursu Başvuru Tarihleri

Burs TürüBaşlama TarihiSon Başvuru Tarihi
Ortaöğrenim Bursu09 Eylül 201909 Ekim 2019
Yükseköğrenim Bursu15 Eylül 201930 Ekim 2019
Yabancı Uyruklu15 Eylül 201930 Ekim 2019

VGM Bursu İle İlgili Bilgiler

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu öncelikli olarak anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere verilmektedir. VGM bursu lisans ve önlisans öğrencilerine yılda 8 ay (ekim-mayıs arası), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yılda 9 ay (ekim-haziran arası) ödenir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları Ne Kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ nün aylık burs miktarları şöyle;

  • Ortaöğrenim Bursu 60 TL
  • Yüksek Öğrenim Bursu 250 TL
  • Yabancı Uyruklu 500 TL

KYK Bursu Alan Öğrenci VGM Bursu Alabilir mi?

Hayır alamaz. VGM burs başvurularını değerlendirirken öğrencinin KYK bursu alıp almadığı kontrol edilir. Ancak KYK’ dan öğrenim kredisi almak VGM bursu için engel değildir. Öğrenim kredisi alan öğrencilerden kriterleri VGM için uygun olanlara burs verilebilir.

VGM bursu hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için kurumun resmi internet sitesini (www.vgm.gov.tr) ziyaret ediniz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.