DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2023 taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümünün tüm üniversitelerdeki DGS taban puanları ve kontenjanlarını inceleyebilirsiniz.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümünün DGS kontenjanı toplam 5 adet. DGS SAYISAL puanı ile tercih edilebilen bölüm 2 devlet üniversitesinde mevcut. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümünün en yüksek taban puanı 238,38613 puan ile Muş Alparslan Üniversitesi (Uygulamalı Bilimler Fakültesi)’ne ait. En düşük puanı ise 235,50625 puan ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi)’ne ait.

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları 2023

ÜNİVERSİTEFAKÜLTE#TABANTAVAN
Muş Alparslan ÜniversitesiUygulamalı Bilimler Fakültesi2238,38613273,04785
Niğde Ömer Halisdemir ÜniversitesiTarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi (İNG)3235,50625241,69278

Bu sayfadaki Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları DGS 2022 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır. 2023 DGS tercih işlemlerinde bu sayfadaki puanlar geçerli olacaktır. Tercih yaparken ÖSYM kılavuzunu dikkate alın. Eğitim dili belirtilmeyen bölümlerin dili Türkçedir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümlerin kontenjanı dolmamış veya ilk defa öğrenci alıyor demektir.

Tablo başlığı ve kısaltmaların anlamı: Üniversite: Bölümün bağlı bulunduğu üniversite adı. Fakülte: Bölümün bağlı bulunduğu fakülte yada yüksekokul adı. Tür: Bölümün eğitim dili yada öğretim türü. #: Bölümün DGS kontenjanı. Tavan: Bölümün en yüksek puanı. Taban: Bölümün en taban puanı. İÖ: İkinci Öğretim. AÖ: Açık Öğretim. UE: Uzaktan Öğretim.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.