Ana sayfa Taban Puanlar Önlisans Taban Puanları Fizyoterapi Taban Puanları 2021

Fizyoterapi Taban Puanları 2021

0

2021 Fizyoterapi taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin fizyoterapi taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

2 yıllık eğitim veren Fizyoterapi önlisans programı TYT puanı ile öğrenci alıyor. 49 devlet 36 vakıf 7 yurtdışı olmak üzere toplam 92 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Fizyoterapi Taban Puanları

Fizyoterapi bölümünün en düşük taban puanı 170,89117 (İstanbul Arel Üniversitesi), en yüksek taban puanı ise 348,24350 (Ankara Medipol Üniversitesi)

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Ankara MedipolBURS6402,55605348,24350
Bahçeşehir ÜniversitesiBURS8397,23907335,23080
İzmir EkonomiBURS5411,07539334,96168
İstanbul MedipolBURS12458,74854334,51704
Acıbadem Mehmet Ali AydınlarBURS5377,69180331,80657
İstanbul MedipolİNG BURS12391,00757329,19027
Başkent ÜniversitesiBURS8395,54625327,30323
İstanbul MedipolBURS12374,87995324,79525
Sağlık Bilimleri60394,93646323,79484
Akdeniz Üniversitesi70418,50098319,73777
İstanbul BilgiBURS6330,28572319,15760
İstanbul BilgiİÖ BURS5413,40953318,44216
Ufuk ÜniversitesiBURS7375,22349316,97981
Üsküdar ÜniversitesiBURS12347,83794315,40229
İstanbul MedipolİÖ BURS9347,56096315,36987
İstanbul AydınİÖ BURS6343,63695315,26026
Biruni ÜniversitesiBURS12378,69372314,57283
İstinye ÜniversitesiBURS11350,96905314,04218
Üsküdar ÜniversitesiİÖ BURS9426,66172313,90571
Haliç ÜniversitesiBURS10363,19414313,54700
İzmir Katip Çelebi70405,22375312,85272
KTO Karatay ÜniversitesiBURS12349,26875312,73820
İstanbul MedipolİÖ BURS9324,45073311,39066
Sakarya Üniversitesi65379,10635310,16044
İzmir TınaztepeBURS7381,00140309,87543
Fenerbahçe ÜniversitesiBURS6355,09751309,87177
İstanbul AydınBURS12324,63788308,53171
İzmir KavramBURS6330,01561308,24675
Çukurova Üniversitesi70380,81529307,74333
Selçuk Üniversitesi70360,29631307,11098
Beykent ÜniversitesiBURS9348,09067306,96967
Nişantaşı ÜniversitesiBURS9344,21031306,69894
Pamukkale Üniversitesi70363,86570306,40359
Aydın Adnan Menderes80359,91873304,13895
İstinye ÜniversitesiİÖ BURS8398,74386304,12869
Ankara Üniversitesi60339,62836304,12520
Altınbaş ÜniversitesiBURS6322,92148302,89029
Başkent ÜniversitesiBURS6313,54210302,13943
Biruni ÜniversitesiİÖ BURS9313,11468301,88470
Dicle Üniversitesi60413,39984301,86232
Akdeniz ÜniversitesiİÖ60386,85282301,60524
Doğuş ÜniversitesiBURS12316,77927301,14996
İstanbul GelişimBURS12316,31852301,05494
Gaziantep Üniversitesi70371,75492300,94960
Beykoz ÜniversitesiBURS9311,40112300,07590
İnönü Üniversitesi40363,94691299,76859
Toros ÜniversitesiBURS6334,83108299,52202
Alanya Alaaddin Keykubat70367,77498299,50889
Süleyman Demirel75346,55309298,77622
Demiroğlu BilimBURS6311,67049298,40278
Antalya BilimBURS9342,76185298,11429
İstanbul ArelBURS11320,89570297,80098
Fırat Üniversitesi70369,94216297,37671
Kahramanmaraş Sütçü İmam65363,71269297,04037
İstanbul KentBURS12312,27773296,76160
Ankara Üniversitesi70352,26598296,50534
İstanbul ArelİÖ BURS7339,23079295,34828
Yalova Üniversitesi75375,56814295,06436
İstanbul AyvansarayBURS9300,67179294,74677
Ondokuz Mayıs80366,47530294,71914
İstanbul ŞişliBURS11307,46815293,90577
Tekirdağ Namık Kemal65383,61760293,76498
Nişantaşı ÜniversitesiİÖ BURS9385,19795292,97444
Atatürk Üniversitesi75330,73285292,68856
Sivas Cumhuriyet70377,90783292,49093
Kocaeli Sağlık ve TeknolojiBURS8324,17752291,46027
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri80341,59588291,23290
Sakarya ÜniversitesiİÖ50327,95416291,05801
Kapadokya ÜniversitesiBURS11306,79889291,00549
Burdur Mehmet Akif Ersoy60354,76576290,77343
Recep Tayyip Erdoğan60361,43467290,55830
Sakarya Uygulamalı Bilimler40324,34450290,43348
Pamukkale Üniversitesi60304,73703289,59730
Süleyman DemirelİÖ60398,28786289,01048
Amasya Üniversitesi60313,37999288,48201
Karabük Üniversitesi70354,01628287,79738
Trakya Üniversitesi40347,03313287,73000
Kırşehir Ahi Evran60366,16463287,35854
Bartın Üniversitesi55352,09424287,24917
Kocaeli Sağlık ve TeknolojiİÖ BURS8363,58153286,96313
Niğde Ömer Halisdemir40321,79165286,92916
Galata ÜniversitesiBURS6300,49839286,23519
Beykent ÜniversitesiİÖ BURS8400,07916286,06247
Giresun Üniversitesi70312,71344285,77137
Harran Üniversitesi60368,27645285,69595
Trabzon Üniversitesi50331,09620285,58701
İstanbul RumeliBURS9323,67722285,13297
İstanbul AtlasBURS6298,12798285,04321
Süleyman Demirel60321,44972284,97437
Kütahya Sağlık Bilimleri65332,25906284,77859
Karamanoğlu Mehmetbey65317,97284284,42477
Batman Üniversitesi70380,12843283,81145
Nevşehir Hacı Bektaş Veli70342,30665283,70606
Kütahya Sağlık Bilimleri40380,38088283,52001
İstanbul GelişimİÖ BURS9327,98310283,47880
İstanbul ŞişliİÖ BURS9300,23154283,34830
Burdur Mehmet Akif ErsoyİÖ50303,81018282,96008
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji90313,85967282,77457
Afyonkarahisar Sağlık BilimleriİÖ60303,39939281,43141
Ondokuz MayısİÖ60321,71739280,91285
Kastamonu Üniversitesi50300,14164280,81291
İstanbul AyvansarayİÖ BURS8292,82681279,61492
Gümüşhane Üniversitesi65320,32824278,99619
Tokat Gaziosmanpaşa50339,14440278,60469
Hitit Üniversitesi65314,76595278,54804
Karabük ÜniversitesiİÖ60297,66086278,04399
Kilis 7 Aralık70307,34436276,73402
Bingöl Üniversitesi60335,94868276,45731
Siirt Üniversitesi70355,76513276,03990
Artvin Çoruh Üniversitesi60358,49678275,80285
Nevşehir Hacı Bektaş VeliİÖ60298,49692275,54378
Giresun ÜniversitesiİÖ60290,56309275,11184
Karamanoğlu MehmetbeyİÖ60344,95740274,45055
Ankara Medipol%5034309,10644273,33544
Faruk Saraç TasarımBURS7288,37068272,98507
Batman ÜniversitesiİÖ60376,79019272,77579
Kastamonu ÜniversitesiİÖ50282,81723272,57362
Iğdır Üniversitesi50319,37112272,50438
Gümüşhane Üniversitesi40284,68421271,91619
Muş Alparslan40308,39453270,69870
Gümüşhane ÜniversitesiİÖ55357,44398270,06356
KTO Karatay Üniversitesi%5020294,27881268,90140
İstanbul Medipol%5068358,69935268,70027
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS10299,11847266,84841
Bingöl ÜniversitesiİÖ60318,62083264,83040
İstanbul Medipol%5068324,98417263,53846
İzmir Kavram%2532301,12093259,03890
İstanbul Aydın%259290,36330253,96443
Başkent Üniversitesi%5032301,56270251,37154
Doğuş Üniversitesi%2519268,15902249,97613
İstanbul MedipolİÖ %5051293,03395248,78317
Başkent ÜniversitesiÜCR2248,95173248,11691
İzmir Tınaztepe%5033295,32768245,86552
İstanbul MedipolİÖ %5051295,56189243,53891
Biruni Üniversitesi%5068311,87604242,82956
Üsküdar ÜniversitesiİÖ %5051288,28211242,39546
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar%5028298,50624241,89410
İzmir EkonomiÜCR31316,44230240,53005
Antalya Bilim%5051294,08916239,15845
Başkent ÜniversitesiÜCR2288,59883238,61411
Nişantaşı Üniversitesi%5050290,18524238,58272
KTO Karatay ÜniversitesiÜCR38269,89950234,99261
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji%5042286,44302232,48790
Başkent Üniversitesi%2545286,17572231,50564
İstanbul Rumeli%5045281,48938231,43925
Kıbrıs AmerikanBURS10247,11125231,02076
Haliç Üniversitesi%5054297,12151230,28316
Kıbrıs İlim ÜniversitesiBURS5251,28042230,09672
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS23281,41263229,67979
İstanbul MedipolİNG %5068293,50390229,60570
Bahçeşehir Üniversitesi%5048292,20509229,01125
Lefke Avrupa ÜniversitesiBURS20299,91808228,90773
Lefke Avrupa ÜniversitesiÜCR2288,24718228,89566
Fenerbahçe Üniversitesi%5034293,89543228,65385
Beykent Üniversitesi%2551280,45315227,97944
İstanbul GelişimÜCR19270,02984227,70492
Nişantaşı ÜniversitesiÜCR1226,89880226,89880
İstinye Üniversitesi%5059283,38644225,45238
İstanbul Şişli%5056292,56676223,46716
Girne ÜniversitesiBURS3255,64573222,40813
Üsküdar Üniversitesi%2553297,45466219,78747
İstanbul Ayvansaray%5046277,57728219,09291
Biruni ÜniversitesiİÖ %5051269,35235218,76376
Nişantaşı ÜniversitesiİÖ %5050253,17011217,73214
Kıbrıs Amerikan%505215,72867215,72867
İstanbul Gelişim%2549262,07454214,93525
Ufuk ÜniversitesiÜCR38262,87028214,36448
İstanbul Bilgi%5034273,90391214,18311
Uluslararası KıbrısBURS15287,99953213,24645
Demiroğlu Bilim%5018287,64735208,45749
İstanbul AydınİÖ %2517254,45278208,43863
Galata ÜniversitesiÜCR1208,12622208,12622
İstanbul ŞişliİÖ %5051291,57136208,03337
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR10259,65306207,65722
Toros ÜniversitesiÜCR34273,76916207,64073
Lefke Avrupa Üniversitesi%5018271,36199206,30573
Kocaeli Sağlık ve TeknolojiİÖ %5042262,31361204,83816
İstanbul Kent%5068282,03424201,65777
İstanbul Arel%5059277,27535201,44252
Girne Üniversitesi%5014222,17947200,35566
Beykoz Üniversitesi%5051247,39642199,53398
Üsküdar ÜniversitesiÜCR15218,86667196,91728
Nişantaşı ÜniversitesiİÖ ÜCR1196,87880196,87880
Galata Üniversitesi%5033260,32495195,54967
İstanbul AyvansarayİÖ %5047335,85381194,24913
Doğu Akdeniz Üniversitesi%507259,94858194,13909
Yakın Doğu Üniversitesi%5017240,32722194,00145
Beykent ÜniversitesiİÖ %2547257,12627191,88644
Kıbrıs İlim Üniversitesi%5025217,61259191,67138
İstanbul ŞişliÜCR7210,99789190,97827
Uluslararası Kıbrıs%5015205,78258190,53752
İstanbul RumeliÜCR6228,92837189,37492
İstanbul AydınİÖ ÜCR17238,24140187,54102
İstanbul BilgiİÖ %5030213,96632185,86613
İstanbul GelişimİÖ %2551236,64564185,65245
Demiroğlu BilimÜCR21236,19912185,43582
İstanbul AydınÜCR59256,58933184,32784
İstinye ÜniversitesiİÖ %5047236,95845184,20522
Doğuş ÜniversitesiÜCR49247,84223183,80713
Kapadokya Üniversitesi%2564264,19979177,70628
Faruk Saraç Tasarım%5038260,97354176,32144
Altınbaş Üniversitesi%2524241,32397173,94664
İstanbul Atlas%5034259,61263171,96180
İstanbul ArelİÖ %5038219,83985170,89117
Kıbrıs AmerikanÜCR50,000000,00000

Fizyoterapi Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • İÖ: Bölümün öğretim türü İkinci öğretim
  • İNG: Bölümün eğitim dili İngilizce

2021 Fizyoterapi taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here