Ana sayfa Taban Puanlar Önlisans Taban Puanları Harita ve Kadastro Taban Puanları 2020

Harita ve Kadastro Taban Puanları 2020 [TYT]

0

Harita ve Kadastro taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Harita ve Kadastro bölümü taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Harita ve Kadastro önlisans bölümü TYT puanı ile öğrenci alıyor. 47 devlet 3 vakıf olmak üzere toplam 50 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek taban puanı 287,35167 ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, en düşük taban puan ise 185,90033 puan ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi oldu.

HARİTA VE KADASTRO TABAN PUANLARI

ÜNİTÜRKNTDÜŞÜKYÜKSEK
İstanbul Ayvansaray(İ.Ö.)(BURSLU)4287,35167301,96995
Hacettepe Üniversitesi50281,68899339,38283
İstanbul Ayvansaray(BURSLU)4278,51414312,99435
İstanbul Okan(BURSLU)5273,57652311,07561
Dokuz Eylül Üniversitesi62271,87777336,86554
Afyon Kocatepe(U.Ö.)52265,26941355,59196
Akdeniz Üniversitesi72260,43380337,21479
Karadeniz Teknik62256,54915363,14273
İstanbul Okan(İ.Ö.)(BURSLU)3256,48531307,49966
Dokuz Eylül Üniversitesi(İ.Ö.)61256,45809342,00623
Konya Teknik Üniversitesi52254,62894317,50428
Bursa Uludağ Üniversitesi62253,69994327,11613
Mersin Üniversitesi62251,51378357,08012
İnönü Üniversitesi57249,42978324,14400
Avrasya Üniversitesi(BURSLU)4247,18167264,09677
Harran Üniversitesi41245,26452290,69140
Akdeniz Üniversitesi(İ.Ö.)72243,86485288,95578
İskenderun Teknik52242,16291304,56601
Isparta Uygulamalı Bilimler62241,95253329,12043
Bursa Uludağ Üniversitesi57241,33955327,56247
Muğla Sıtkı Koçman52240,50610286,98036
Konya Teknik Üniversitesi(İ.Ö.)41237,24124296,65537
Balıkesir Üniversitesi41234,87046270,03969
Çukurova Üniversitesi52234,74983290,72712
Mersin Üniversitesi(İ.Ö.)52233,13325281,84632
Trakya Üniversitesi72230,69923273,75994
Osmaniye Korkut Ata62230,30767342,34541
Tokat Gaziosmanpaşa62230,00982303,87623
Fırat Üniversitesi82228,91711292,23332
Manisa Celal Bayar41228,72452266,42153
Düzce Üniversitesi41228,13686331,20630
Muğla Sıtkı Koçman(İ.Ö.)41227,31772277,94460
Hitit Üniversitesi31227,13652266,27998
Kahramanmaraş Sütçü İmam62226,71697276,92440
Samsun Üniversitesi52226,66617270,47784
Amasya Üniversitesi52226,33995316,20282
Kayseri Üniversitesi62225,75408279,80762
Isparta Uygulamalı Bilimler(İ.Ö.)52225,54775278,53336
Harran Üniversitesi(İ.Ö.)41225,49118396,98239
Giresun Üniversitesi82225,40003332,13339
Niğde Ömer Halisdemir52225,39014274,71268
Kütahya Dumlupınar62224,03159290,71519
Zonguldak Bülent Ecevit52223,89875264,88941
Manisa Celal Bayar52223,49916280,95516
İskenderun Teknik(İ.Ö.)41222,88953266,67650
Malatya Turgut Özal41222,18011290,60301
Atatürk Üniversitesi(İ.Ö.)52221,67606338,99616
Bingöl Üniversitesi47220,79891291,77069
Sinop Üniversitesi41219,83381278,86867
Giresun Üniversitesi(İ.Ö.)41219,66531269,30725
Munzur Üniversitesi47219,50206315,22321
Afyon Kocatepe41219,29344265,73612
Osmaniye Korkut Ata(İ.Ö.)41218,86774319,21591
Burdur Mehmet Akif Ersoy52218,80271274,16027
Artvin Çoruh Üniversitesi41218,43365260,80590
Manisa Celal Bayar(İ.Ö.)36218,32575291,70189
Tokat Gaziosmanpaşa(İ.Ö.)41217,28179274,79557
Afyon Kocatepe47216,95258261,87407
Selçuk Üniversitesi82216,68094293,70889
Bitlis Eren Üniversitesi41216,24392294,28751
Isparta Uygulamalı Bilimler41215,99074246,46893
Kastamonu Üniversitesi41215,71888291,80598
Amasya Üniversitesi(İ.Ö.)41215,33293275,22535
Hitit Üniversitesi31214,37497276,32871
Afyon Kocatepe(İ.Ö.)31214,30524267,65006
Selçuk Üniversitesi41214,25746325,36225
Hitit Üniversitesi31214,07857317,45644
Mardin Artuklu41213,80251302,76922
Selçuk Üniversitesi41213,63323274,45563
Zonguldak Bülent Ecevit(İ.Ö.)41213,31033343,68466
Niğde Ömer Halisdemir(İ.Ö.)41213,11035251,31397
Samsun Üniversitesi(İ.Ö.)41212,94372270,91121
Selçuk Üniversitesi52212,51916246,95371
Erzincan Binali Yıldırım62211,78608280,32645
Adıyaman Üniversitesi52211,71690262,58446
Kırşehir Ahi Evran71211,54340266,37251
Hitit Üniversitesi(İ.Ö.)31210,29851246,22721
Kahramanmaraş Sütçü İmam(İ.Ö.)31209,77016233,36483
Munzur Üniversitesi36208,55402252,12555
Bayburt Üniversitesi41206,77750242,41359
Atatürk Üniversitesi36205,69859285,36288
Erzincan Binali Yıldırım(İ.Ö.)36205,62084266,37356
Siirt Üniversitesi31203,12557279,16355
Sinop Üniversitesi(İ.Ö.)41203,08462220,56070
İstanbul Okan(İ.Ö.)(%50)5197,79481248,20028
Avrasya Üniversitesi(%75)36197,32037246,12666
Iğdır Üniversitesi52195,75710246,00790
İstanbul Ayvansaray(İ.Ö.)(%75)36192,37521278,78193
İstanbul Okan(%50)11191,50045230,14136
İstanbul Ayvansaray(%50)24185,90033269,14285

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • ÜNİ: Üniversite
  • TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
  • KNT: Kontenjan Sayısı
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, A.Ö: Açıköğretim, U.Ö: Uzaktan Öğretim
TYT: Temel Yeterlik Testi Puanı, SAY: Sayısal Alan Puanı, EA: Eşit Ağırlık Alan Puanı, SÖZ: Sözel Alan Puanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here