Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Hemşirelik Taban Puanları 2020

Hemşirelik Taban Puanları 2020 [SAY]

0

Hemşirelik taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Hemşirelik bölümü taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Hemşirelik bölümü SAY puanı ile öğrenci alıyor. 88 devlet 37 vakıf 7 yurtdışı olmak üzere toplam 132 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek taban puanı 405,05721 ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, en düşük taban puan ise 202,12904 puan ile Fenerbahçe Üniversitesi oldu.

HEMŞİRELİK TABAN PUANLARI

ÜNİTÜRKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar(BURSLU)8405,05721422,11321
Koç Üniversitesi(BURSLU)30393,45484431,13133
Hacettepe Üniversitesi200381,95272438,06606
Bezm-i Âlem Vakıf(BURSLU)10373,36272399,91405
İstanbul Medipol(BURSLU)12372,16163415,81328
Ankara Üniversitesi180367,93405442,35558
Bahçeşehir Üniversitesi(BURSLU)5367,41298377,82885
Başkent Üniversitesi(BURSLU)5362,73670373,96360
İstanbul Cerrahpaşa220361,63192447,20015
Dicle Üniversitesi100357,02676447,72641
Gazi Üniversitesi220354,85085416,59230
Biruni Üniversitesi(BURSLU)9352,05077369,60057
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (BURSLU)7351,59461381,95103
Ege Üniversitesi280348,84837408,38806
İzmir Ekonomi(BURSLU)3347,08869369,67731
İstanbul Medipol(İNG) (BURSLU)15346,53681412,20436
Marmara Üniversitesi220345,19617413,68794
Ankara Yıldırım Beyazıt140342,37554405,35282
Dokuz Eylül Üniversitesi220341,80790441,02177
Sanko Üniversitesi(BURSLU)5341,28612392,82929
Eskişehir Osmangazi120340,43910401,80145
Sağlık Bilimleri80340,32993384,81391
İstanbul Sabahattin Zaim(BURSLU)4339,79253372,46597
İstinye Üniversitesi(BURSLU)8338,91466353,94791
Ondokuz Mayıs100337,76343427,04078
Akdeniz Üniversitesi200337,46179415,53974
İstanbul Medipol(BURSLU)9336,96740366,07225
İstanbul Bilgi(BURSLU)4336,38012347,83446
Yüksek İhtisas(BURSLU)5336,34012347,03872
Bursa Uludağ Üniversitesi125336,33867435,74360
KTO Karatay Üniversitesi(BURSLU)7334,94010371,00374
İstanbul Aydın(BURSLU)6333,91632338,70087
İstanbul Medeniyet80333,27916384,30248
Çukurova Üniversitesi170333,17397435,63281
İstinye Üniversitesi(İNG) (BURSLU)4331,57429349,83271
Üsküdar Üniversitesi(BURSLU)8331,24358334,75773
Selçuk Üniversitesi160330,09475425,61988
İstanbul Yeni Yüzyıl(BURSLU)6329,15656338,40891
Demiroğlu Bilim(BURSLU)8329,02954368,88558
İzmir Katip Çelebi160328,56691370,54200
Kocaeli Üniversitesi90328,52091378,56400
Beykent Üniversitesi(BURSLU)5328,22323333,49233
İstanbul Okan(BURSLU)5326,44771338,32561
İnönü Üniversitesi160325,81582406,27799
Başkent Üniversitesi(%75)3325,17852333,66037
Haliç Üniversitesi(BURSLU)8324,11181330,22518
Mersin Üniversitesi180323,68759437,70791
Sağlık Bilimleri150323,39450379,86786
Van Yüzüncü Yıl90322,80933402,31511
İstanbul Kent(BURSLU)6322,08693328,12787
Maltepe Üniversitesi(BURSLU)9321,82422327,76354
Bezm-i Âlem Vakıf(%75)10321,27975351,96426
Necmettin Erbakan120320,39295403,57016
İstanbul Arel(BURSLU)6320,29494329,80504
Gaziantep Üniversitesi190320,19161438,43429
Ankara Medipol(BURSLU)10320,18391351,22597
Sakarya Üniversitesi150319,49259375,54295
Atılım Üniversitesi(İNG) (BURSLU)4319,45696349,78396
Ufuk Üniversitesi(BURSLU)6319,23632334,88217
Erciyes Üniversitesi200319,21979412,56587
İzmir Demokrasi70318,97000383,85296
Mardin Artuklu60318,03965392,18549
Lokman Hekim Üniversitesi(BURSLU)4317,84627339,02616
Muğla Sıtkı Koçman180317,27369352,58620
İstanbul Gelişim(BURSLU)8317,25860332,26091
Karadeniz Teknik160315,75887411,28236
Fenerbahçe Üniversitesi(BURSLU)6315,68315331,74322
Pamukkale Üniversitesi170315,61602410,39664
İzmir Bakırçay80314,86796341,76589
Akdeniz Üniversitesi70314,07595346,94649
Kahramanmaraş Sütçü İmam80313,67877464,60882
Süleyman Demirel160313,06934448,43757
Batman Üniversitesi60312,88183373,00695
Hasan Kalyoncu(BURSLU)8312,57902395,87287
Çanakkale Onsekiz Mart130312,42963355,45631
Harran Üniversitesi120311,97350378,42997
Alanya Alaaddin Keykubat80311,70948349,75840
Fırat Üniversitesi130311,09412437,00375
Bandırma Onyedi Eylül80311,01907327,92468
Kırıkkale Üniversitesi90310,88742396,79297
Adıyaman Üniversitesi90310,82508410,26948
Nuh Naci Yazgan(BURSLU)5310,62782317,77424
Aydın Adnan Menderes240310,51880360,34083
İstanbul Gelişim(İNG) (BURSLU)4310,33876328,64446
Hatay Mustafa Kemal90309,66909410,26703
KTO Karatay Üniversitesi(%75)7309,58238315,58737
Manisa Celal Bayar180308,09633408,62786
Ordu Üniversitesi100307,56830448,47417
Balıkesir Üniversitesi120306,96289406,37321
İstanbul Kültür(BURSLU)15306,93455328,86019
Toros Üniversitesi(BURSLU)4306,81754312,22463
Muğla Sıtkı Koçman140306,65107336,72368
Biruni Üniversitesi(%75)5306,26161319,39438
Trakya Üniversitesi120306,13683352,64104
Yüksek İhtisas(%75)5305,83029323,44289
Necmettin Erbakan40304,45005355,13415
Siirt Üniversitesi90304,14486387,55374
Bolu Abant İzzet Baysal150302,74157353,73094
Sivas Cumhuriyet170302,50475391,24058
Osmaniye Korkut Ata80302,26497329,68943
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri110302,01796414,79117
Aksaray Üniversitesi100301,96738341,74859
Burdur Mehmet Akif Ersoy120301,54621339,14035
Selçuk Üniversitesi80301,01744337,92005
Amasya Üniversitesi90301,00460417,60039
Kütahya Sağlık Bilimleri120300,56700337,16196
İnönü Üniversitesi(İ.Ö.)100300,19498347,20321
Bingöl Üniversitesi80300,04410382,59801
Karabük Üniversitesi90300,03131338,53473
Tekirdağ Namık Kemal100299,70028341,06445
Nevşehir Hacı Bektaş Veli100298,84740351,20859
İstanbul Gedik(BURSLU)15298,31769316,93427
Tokat Gaziosmanpaşa100298,31044346,13460
İstanbul Sabahattin Zaim(%75)24297,95233328,01563
Uşak Üniversitesi90297,90876378,82117
Harran Üniversitesi60297,63047321,42301
Düzce Üniversitesi170297,57337372,89951
Atatürk Üniversitesi250297,38588402,14778
Avrasya Üniversitesi(BURSLU)7297,17988313,14882
Demiroğlu Bilim(İNG) (BURSLU)20296,77060372,04364
Karamanoğlu Mehmetbey90296,71840427,71153
Munzur Üniversitesi60296,46830317,91337
Niğde Ömer Halisdemir90296,38147356,04113
Giresun Üniversitesi110295,63328326,06203
Bitlis Eren Üniversitesi70295,62339345,82244
Kahramanmaraş Sütçü İmam60294,91930310,92438
Kastamonu Üniversitesi90294,76892332,23573
Zonguldak Bülent Ecevit160294,70876420,67084
Recep Tayyip Erdoğan80294,60878382,80640
Kırşehir Ahi Evran100294,41102348,98270
Bilecik Şeyh Edebali90294,25892356,71833
Burdur Mehmet Akif Ersoy80294,08510338,91790
Sinop Üniversitesi90293,16401333,28439
Üsküdar Üniversitesi(%75)24293,01729319,94077
Atatürk Üniversitesi(İNG)40292,96850354,46568
Çankırı Karatekin100292,87839322,44357
Erzincan Binali Yıldırım100292,81747350,15306
Hitit Üniversitesi90292,72298363,64576
Kilis 7 Aralık70292,29903319,12465
Yozgat Bozok Üniversitesi90291,87301329,11007
Bartın Üniversitesi60291,85204324,81278
Muş Alparslan100291,55162370,46755
Ağrı İbrahim Çeçen70291,48801406,79643
KTO Karatay Üniversitesi(%50)7290,85636307,75694
Kırklareli Üniversitesi90290,67797321,76324
Trakya Üniversitesi100290,65200308,34340
Artvin Çoruh Üniversitesi90290,34184302,62554
Gümüşhane Üniversitesi100289,96783301,98379
Burdur Mehmet Akif Ersoy(İ.Ö.)60289,61260301,57038
Sivas Cumhuriyet130289,12444306,66996
Kırşehir Ahi Evran(İ.Ö.)60288,97203296,64408
Siirt Üniversitesi(İ.Ö.)80288,32687329,00858
Kafkas Üniversitesi160288,24857373,43871
İstanbul Kent(%75)4286,84038296,65868
Haliç Üniversitesi(%75)16284,40449318,09183
Doğu Akdeniz Üniversitesi(BURSLU)9284,26766287,94600
Toros Üniversitesi(%50)4284,14389294,24802
Lefke Avrupa Üniversitesi(BURSLU)18283,56367293,98576
Hasan Kalyoncu(%50)17282,66757304,97116
Beykent Üniversitesi(%75)12281,41012294,70142
Yakın Doğu Üniversitesi(BURSLU)15280,72124284,05227
Sanko Üniversitesi(%50)11280,66568303,37530
Uluslararası Kıbrıs(BURSLU)8278,26512287,13602
Bezm-i Âlem Vakıf(%50)35277,26017313,47864
İstanbul Bilgi(%75)10276,73206305,29961
İzmir Ekonomi(%50)12276,02081303,30336
İstanbul Medipol(%50)108275,57914316,24620
Nuh Naci Yazgan(%50)37275,53353305,85523
Girne Amerikan(BURSLU)9275,44308294,93170
Girne Üniversitesi(BURSLU)9275,27489289,66828
Kıbrıs İlim Üniversitesi(BURSLU)6275,21655280,04413
İstanbul Medipol(%50)81270,56473331,01586
Lefke Avrupa Üniversitesi(%75)18269,20269281,13677
Maltepe Üniversitesi(%50)23269,02170317,08208
Hasan Kalyoncu(%25)15267,65933282,01721
İstanbul Aydın(%50)26266,76716289,28631
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (%50)46265,35009345,74158
Yüksek İhtisas(%50)30265,07223303,33167
Atılım Üniversitesi(İNG) (%75)22264,80014300,48845
Sanko Üniversitesi(%25)14264,65157275,53489
Nuh Naci Yazgan(%25)8261,85710275,43804
Lefke Avrupa Üniversitesi(İNG) (BURSLU)11261,84709276,52425
Demiroğlu Bilim(%50)40261,05964289,68793
İstanbul Sabahattin Zaim(%50)12259,94072296,78121
Başkent Üniversitesi(%50)40258,49134314,05389
Başkent Üniversitesi(ÜCRETLİ)2258,16391281,79602
Doğu Akdeniz Üniversitesi(İNG) (BURSLU)10256,80761282,64056
Doğu Akdeniz Üniversitesi(%75)26256,08587275,25814
Ufuk Üniversitesi(%50)30255,77887286,71558
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (%25)23255,48775265,05398
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar(%50)72255,45013309,97468
Üsküdar Üniversitesi(%50)48254,34751279,81222
İstanbul Yeni Yüzyıl(%50)54253,75492286,38189
İstanbul Gelişim(İNG) (%75)31253,46004293,27436
İstanbul Aydın(%25)3252,63636263,96576
Beykent Üniversitesi(%50)33251,22974274,45740
Kıbrıs İlim Üniversitesi(%75)24250,48815272,28377
Haliç Üniversitesi(%50)56250,24889275,00724
Lokman Hekim Üniversitesi(%50)36249,99909264,30964
İstinye Üniversitesi(%50)72247,94397268,89721
Girne Amerikan(%75)11246,96134272,22498
İzmir Ekonomi(%25)15246,82283274,03845
İstanbul Kent(%50)50245,76323283,34122
Atılım Üniversitesi(İNG) (%50)9245,21631282,54304
İstanbul Gelişim(%50)61244,98841273,17181
Uluslararası Kıbrıs(%75)22244,02472274,42655
Sanko Üniversitesi(ÜCRETLİ)20243,49112263,53682
İstanbul Gelişim(%25)4241,94034244,09936
Toros Üniversitesi(ÜCRETLİ)32240,99477281,77627
İstanbul Gelişim(ÜCRETLİ)7239,73728243,12445
KTO Karatay Üniversitesi(ÜCRETLİ)49239,20752290,40964
Hasan Kalyoncu(ÜCRETLİ)40239,08504266,06608
Yakın Doğu Üniversitesi(%75)85238,60543271,06416
İstanbul Arel(%50)11236,95553265,02689
Maltepe Üniversitesi(%25)37236,75359266,19703
İstanbul Gelişim(İNG) (%50)5236,00430247,52276
Bahçeşehir Üniversitesi(%50)40234,18468269,44516
Lefke Avrupa Üniversitesi(%50)54233,48167269,15164
Biruni Üniversitesi(%50)76233,38761298,99067
Yüksek İhtisas(ÜCRETLİ)4231,99963249,38765
Lefke Avrupa Üniversitesi(İNG) (%50)5231,99629249,74482
Avrasya Üniversitesi(ÜCRETLİ)63231,44443261,64928
İstanbul Bilgi(%50)28231,41771279,76733
İstanbul Aydın(ÜCRETLİ)25231,12477321,77034
Girne Üniversitesi(%75)51230,52802263,55135
Kıbrıs İlim Üniversitesi(%50)10230,13388246,38995
İstinye Üniversitesi(İNG) (%50)36228,04985270,23803
İstanbul Okan(%50)45227,44199263,97023
Doğu Akdeniz Üniversitesi(İNG) (%75)10225,92018263,27408
Lefke Avrupa Üniversitesi(İNG) (%75)11223,63996261,16492
Maltepe Üniversitesi(ÜCRETLİ)21222,78589242,87752
İstanbul Arel(ÜCRETLİ)2222,05594225,84058
Bahçeşehir Üniversitesi(ÜCRETLİ)2221,45283224,02336
Uluslararası Kıbrıs(ÜCRETLİ)2219,06973224,83196
Demiroğlu Bilim(%25)32215,77891241,21286
Doğu Akdeniz Üniversitesi(ÜCRETLİ)25214,88628252,09318
Ufuk Üniversitesi(ÜCRETLİ)17208,83983250,27056
Uluslararası Kıbrıs(%50)12208,07857232,88646
İstanbul Arel(%25)9205,17202251,34071
Girne Amerikan(%50)8204,90777231,36365
Fenerbahçe Üniversitesi(%50)10203,99916237,69345
Fenerbahçe Üniversitesi(%25)1202,12904202,12904

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • ÜNİ: Üniversite
  • TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
  • KNT: Kontenjan Sayısı
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, A.Ö: Açıköğretim, U.Ö: Uzaktan Öğretim
TYT: Temel Yeterlik Testi Puanı, SAY: Sayısal Alan Puanı, EA: Eşit Ağırlık Alan Puanı, SÖZ: Sözel Alan Puanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here