Ana sayfa Taban Puanlar Bölüm DGS Taban Puanları Hemşirelik DGS Taban Puanları 2020

Hemşirelik DGS Taban Puanları 2020

0

2020 Hemşirelik DGS taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Hemşirelik bölümü DGS taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Hemşirelik bölümü DGS’ de SAY puanı ile öğrenci alıyor. 81 devlet 28 vakıf 7 yurtdışı olmak üzere toplam 116 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek DGS puanı 326,50377 ile İstanbul Arel Üniversitesi, en düşük taban puan ise 256,47975 puan ile Girne Amerikan Üniversitesi oldu.

Hemşirelik DGS Taban Puanları

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
İstanbul Arel(BURSLU)1326,50377326,50377
İstanbul Okan(BURSLU)1324,26911324,26911
Bahçeşehir Üniversitesi(BURSLU)1318,77081318,77081
Hasan Kalyoncu(BURSLU)1318,70418318,70418
İstanbul Medipol(BURSLU)1316,71638316,71638
İstanbul Gelişim(BURSLU)1316,40897316,40897
Toros Üniversitesi(BURSLU)1315,93217315,93217
İstanbul Aydın(BURSLU)1315,34148315,34148
İstanbul Sabahattin Zaim(BURSLU)1311,90114311,90114
Dicle Üniversitesi8310,68887327,29993
Biruni Üniversitesi(BURSLU)1309,60001309,60001
Üsküdar Üniversitesi(BURSLU)1309,00213309,00213
Batman Üniversitesi6308,95742337,25514
Avrasya Üniversitesi(BURSLU)1308,68088308,68088
İstanbul Cerrahpaşa19308,38627327,91086
İstinye Üniversitesi(BURSLU)1308,35969308,35969
Van Yüzüncü Yıl8307,82987316,02982
Mardin Artuklu6307,45443315,13415
Haliç Üniversitesi(BURSLU)1307,36117307,36117
Sağlık Bilimleri6307,06091321,90574
İstanbul Yeni Yüzyıl(BURSLU)1306,35748306,35748
İstanbul Kent(BURSLU)1305,14112305,14112
Siirt Üniversitesi7304,95856325,49233
Adıyaman Üniversitesi8304,61535339,57960
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (BURSLU)1304,32378304,32378
Marmara Üniversitesi17304,25522349,80443
İstanbul Medeniyet5303,70992307,90538
İstanbul Gelişim(İNG) (BURSLU)1303,64933303,64933
İstanbul Bilgi(BURSLU)1303,36780303,36780
Demiroğlu Bilim(BURSLU)2303,14987304,15729
Ağrı İbrahim Çeçen4303,12171323,48269
Maltepe Üniversitesi(BURSLU)1302,90341302,90341
Beykent Üniversitesi(BURSLU)1302,33368302,33368
Çukurova Üniversitesi18301,34096320,96905
Başkent Üniversitesi(BURSLU)1301,22832301,22832
Akdeniz Üniversitesi20301,09866316,35099
Ondokuz Mayıs8300,94053314,27074
Kahramanmaraş Sütçü İmam8300,14304314,57817
Siirt Üniversitesi(İ.Ö.)7300,07186303,34259
Haliç Üniversitesi(%75)3299,86236301,94747
Eskişehir Osmangazi13299,85314313,03513
Harran Üniversitesi10299,70388312,37712
Hacettepe Üniversitesi10299,63618319,54933
Bursa Uludağ Üniversitesi10299,12153328,58286
Bitlis Eren Üniversitesi6298,77610325,28711
Gazi Üniversitesi17298,56463324,25270
Hatay Mustafa Kemal9298,25702317,16123
Kocaeli Üniversitesi9298,04241306,42044
Dokuz Eylül Üniversitesi15297,86836314,09629
Fırat Üniversitesi13297,79883329,04333
Ankara Üniversitesi14297,43079314,16701
Osmaniye Korkut Ata7297,12251307,25194
Akdeniz Üniversitesi5296,94254324,78957
Sakarya Üniversitesi15296,76711316,50690
Muş Alparslan6296,63256315,25022
İnönü Üniversitesi16295,60893317,57711
İstanbul Kent(%75)2295,53297299,57741
Ankara Yıldırım Beyazıt9295,15237314,44016
Gaziantep Üniversitesi19295,13514304,73291
Ufuk Üniversitesi(BURSLU)1294,98410294,98410
Sanko Üniversitesi(BURSLU)1294,87015294,87015
Karamanoğlu Mehmetbey9294,54176334,68031
Harran Üniversitesi6294,46789302,37712
Selçuk Üniversitesi16294,44300330,30500
Bingöl Üniversitesi7294,42896301,92506
Munzur Üniversitesi3294,32143305,94364
Kahramanmaraş Sütçü İmam6294,07749296,67490
Süleyman Demirel15294,04604316,11895
Yüksek İhtisas(BURSLU)1293,56961293,56961
Ege Üniversitesi22293,48334313,21627
İnönü Üniversitesi(İ.Ö.)10293,06410307,01513
Aydın Adnan Menderes24292,54631315,69206
İzmir Ekonomi(BURSLU)1292,48758292,48758
Bandırma Onyedi Eylül7292,26773329,01650
Necmettin Erbakan10292,26453312,93157
Tekirdağ Namık Kemal9292,11730326,46309
Nuh Naci Yazgan(BURSLU)1292,07881292,07881
Kilis 7 Aralık6291,95342303,86125
Erciyes Üniversitesi20291,82256321,19927
Pamukkale Üniversitesi15291,81256300,03888
Çanakkale Onsekiz Mart12291,53590309,51386
Atatürk Üniversitesi15291,52715328,28963
KTO Karatay Üniversitesi(BURSLU)1291,52588291,52588
Balıkesir Üniversitesi13291,49052336,30904
Selçuk Üniversitesi6291,13519298,41431
İzmir Katip Çelebi12290,81428297,78566
Ordu Üniversitesi8290,79438299,07352
Muğla Sıtkı Koçman14290,78726301,70658
Muğla Sıtkı Koçman18290,78128304,40396
Kırşehir Ahi Evran10290,52783315,63964
Manisa Celal Bayar18290,45652301,02436
Burdur Mehmet Akif Ersoy12290,33521311,15989
Doğu Akdeniz Üniversitesi(BURSLU)1290,30544290,30544
Trakya Üniversitesi10290,25455312,83432
Burdur Mehmet Akif Ersoy8289,97428297,75592
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri10289,90569301,86315
Nevşehir Hacı Bektaş Veli9289,90191297,89718
Uşak Üniversitesi9289,76625317,29082
Kırşehir Ahi Evran(İ.Ö.)6289,71795313,70976
Sivas Cumhuriyet16289,65455308,50469
Kütahya Sağlık Bilimleri12289,59221307,12527
Kırıkkale Üniversitesi9289,58974303,33087
Düzce Üniversitesi17289,31868308,04898
Kafkas Üniversitesi16289,31705324,63472
Karadeniz Teknik16289,27375302,97022
Bolu Abant İzzet Baysal15289,26701304,55970
İstanbul Arel(%50)4289,08535294,56334
Çankırı Karatekin9288,95699304,72638
Burdur Mehmet Akif Ersoy(İ.Ö.)4288,95604298,14591
Karabük Üniversitesi8288,46992294,74276
Bilecik Şeyh Edebali9288,44894315,10974
Hitit Üniversitesi9288,37433309,55323
Aksaray Üniversitesi7288,27953309,58559
Erzincan Binali Yıldırım10288,21943294,02994
Giresun Üniversitesi11287,97386299,29897
Zonguldak Bülent Ecevit18287,96362305,06874
Artvin Çoruh Üniversitesi8287,75312315,73582
Niğde Ömer Halisdemir9287,72719296,80686
Trakya Üniversitesi9287,67940289,91243
Sinop Üniversitesi8287,52694300,09358
Recep Tayyip Erdoğan8287,48809300,73841
Kırklareli Üniversitesi9287,35804289,87757
Kastamonu Üniversitesi9287,30515298,57003
Tokat Gaziosmanpaşa10287,19218309,95200
Sivas Cumhuriyet14287,10456289,61120
Gümüşhane Üniversitesi10286,99646287,58683
İstanbul Medipol(%50)12286,34186301,15169
İstanbul Kent(%50)3286,04939295,05163
Girne Üniversitesi(BURSLU)1285,94166285,94166
Haliç Üniversitesi(%50)8285,33524293,11716
Nuh Naci Yazgan(%50)5284,75738286,04740
Uluslararası Kıbrıs(BURSLU)1284,22329284,22329
Kıbrıs İlim Üniversitesi(BURSLU)1284,21626284,21626
Lefke Avrupa Üniversitesi(BURSLU)2283,79610285,20431
Girne Amerikan(BURSLU)3283,75138284,71000
Demiroğlu Bilim(%50)4283,74064297,01743
Üsküdar Üniversitesi(%50)7283,61639302,13163
Biruni Üniversitesi(%50)9283,43958298,18610
Uluslararası Kıbrıs(%75)1283,26773283,26773
Toros Üniversitesi(%50)1282,50640282,50640
Yakın Doğu Üniversitesi(BURSLU)1282,18275282,18275
Beykent Üniversitesi(%50)3281,52901283,83874
Maltepe Üniversitesi(%25)5280,85057294,92675
İstinye Üniversitesi(%50)9280,73952289,98236
Lefke Avrupa Üniversitesi(%75)2279,87074280,75289
İstanbul Bilgi(%50)3279,54548286,11245
İstanbul Arel(ÜCRETLİ)4279,20274285,14392
Nuh Naci Yazgan(%25)2279,11302280,64698
İstanbul Gelişim(%25)1278,68074278,68074
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (%50)3278,48411283,09945
Girne Üniversitesi(%75)3278,35581285,37880
Lefke Avrupa Üniversitesi(İNG) (BURSLU)2277,67133279,98766
İzmir Ekonomi(%25)3276,74554288,78350
Maltepe Üniversitesi(ÜCRETLİ)7274,89799282,42102
Toros Üniversitesi(ÜCRETLİ)3274,86935278,45289
Yakın Doğu Üniversitesi(%75)10274,51475287,18169
Hasan Kalyoncu(ÜCRETLİ)5274,42040276,15801
Lefke Avrupa Üniversitesi(%50)4274,03715284,75401
İstanbul Gelişim(ÜCRETLİ)9273,50619278,09789
Kıbrıs İlim Üniversitesi(%50)2273,40367281,19510
İstanbul Aydın(ÜCRETLİ)5273,03647278,14462
Sanko Üniversitesi(ÜCRETLİ)6272,36258281,17055
Uluslararası Kıbrıs(%50)5270,97790274,16637
Girne Amerikan(%50)4270,38533277,26065
Avrasya Üniversitesi(ÜCRETLİ)6270,14668293,09615
Lefke Avrupa Üniversitesi(İNG) (%75)2268,89913272,12612
KTO Karatay Üniversitesi(ÜCRETLİ)10268,25801279,06650
Başkent Üniversitesi(ÜCRETLİ)3265,21375282,66842
Ufuk Üniversitesi(ÜCRETLİ)3264,57647270,70466
Yüksek İhtisas(ÜCRETLİ)5263,55617277,63829
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (%25)3263,09202268,79135
Doğu Akdeniz Üniversitesi(ÜCRETLİ)10261,05955269,55513
Lefke Avrupa Üniversitesi(İNG) (%50)3259,61641261,95332
Bahçeşehir Üniversitesi(ÜCRETLİ)5259,35118279,65692
Girne Amerikan(ÜCRETLİ)5256,47975265,92993

DGS ile Hemşirelik Tercih Edebilecek Programlar

DGS puanı ile Hemşirelik bölümünü tercih edebilecek önlisans mezuniyet programları.

ÖNLİSANSALANGRUP
Acil Bakım Teknikerliği11011
Acil Durum ve Afet Yönetimi91321
Acil Yardım42011
Acil Yardım Teknikerliği85851
Adli Tıp42021
Adli Tıp Teknikerliği85891
Ambulans ve Acil Bakım91781
Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği11051
Ameliyathane Hizmetleri42051
Ameliyathane Teknikerliği53021
Ana Çocuk Sağlığı42068
Anestezi11061
Anestezi Teknikerliği61071
Cerrahi Teknikerliği851247
Çevre Sağlığı859354
Denizci Sağlığı9522413
Diyaliz114770
Ebelik858278
Elektronörofizyoloji532886
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon9322101
Evde Hasta Bakımı9008107
Fizik Tedavi5336114
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon9279114
Fizyoterapi4263114
Hemşirelik5380153
Hidroterapi1198155
İlk ve Acil Yardım9196162
Laboratuvar1225208
Laboratuvar Teknolojisi9042208
Medikal Bakım4319223
Nükleer Tıp Teknikleri933786
Otopsi Yardımcılığı9096261
Paramedik9082267
Patoloji Laboratuvar1267268
Patoloji Laboratuvar Teknikleri9088268
Perfüzyon5356270
Perfüzyon Teknikleri9201270
Podoloji933486
Radyoloji1281282
Radyoterapi1285280
Sağlık Laboratuvarı8557293
Sağlık Memurluğu8558294
Sağlık Teknikerliği8559294
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri9086359
Toplum Sağlığı4369365
Yaşlı Bakım Hizmetleri4403395
Yaşlı Bakımı9080395
Yaşlı Hizmetleri Bakımı8647395

Sayfadaki kısaltmaların anlamları ;
ÜNİ: Üniversite
TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
KNT: Kontenjan Sayısı
DÜŞÜK: En Düşük Puan
YÜKSEK: En Yüksek Puan
N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, AÖF: Açıköğretim, U.E: Uzaktan Öğretim
SAY: DGS Sayısal Puanı, EA: DGS Eşit Ağırlık Puanı, SÖZ: DGS Sözel Puanı
ÖNLİSANS: Lisans programını tercih edebilecek önlisans programları
GRUP: Önlisans programının klavuzdaki grup kodu
ALAN: Önlisans programının alan kodu.

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken DGS klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here