Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2020

Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2020 [EA]

0

Hukuk Fakültesi taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Hukuk Fakültesi bölümü taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Hukuk Fakültesi bölümü EA puanı ile öğrenci alıyor. 36 devlet 35 vakıf 10 yurtdışı olmak üzere toplam 81 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek taban puanı 526,31886 ile Galatasaray Üniversitesi, en düşük taban puan ise 312,78478 puan ile Bahçeşehir Üniversitesi oldu.

HUKUK FAKÜLTESİ TABAN PUANLARI

ÜNİTÜRKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Galatasaray Üniversitesi(FRA)25526,31886551,72701
Koç Üniversitesi(BURSLU)13523,04254546,06714
İhsan Doğramacı Bilkent(BURSLU)16521,01161551,66433
TOBB Ekonomi ve Teknoloji(BURSLU)11501,19208529,54109
Yeditepe Üniversitesi(BURSLU)15493,10781512,02854
Özyeğin Üniversitesi(BURSLU)20484,80590515,78094
İstanbul Üniversitesi(ÜCRETLİ)10484,65254530,08113
İhsan Doğramacı Bilkent(%50)26473,60516511,79412
Bahçeşehir Üniversitesi(BURSLU)20459,38804520,06754
İstanbul Bilgi(BURSLU)14454,35154508,71575
TOBB Ekonomi ve Teknoloji(%75)5453,22697500,09460
Ankara Üniversitesi550449,55270514,79702
İstanbul Üniversitesi500444,99667524,86069
Hacettepe Üniversitesi230439,49177485,35695
İstanbul Üniversitesi(İ.Ö.)360431,64826476,22007
Marmara Üniversitesi340430,27794470,93747
Başkent Üniversitesi(BURSLU)20428,33892461,84865
Marmara Üniversitesi(İ.Ö.)340423,14310439,47201
Ankara Hacı Bayram Veli420422,51262448,06174
Kadir Has Üniversitesi(BURSLU)18421,29465457,78582
İstanbul Şehir(BURSLU)18421,24904495,65374
Türk-Alman Üniversitesi90419,78843480,60756
Dokuz Eylül Üniversitesi460418,27088474,69490
MEF Üniversitesi(BURSLU)12417,86386420,06847
İstanbul Kültür(BURSLU)20417,34450424,48971
Çankaya Üniversitesi(BURSLU)20416,01360489,88737
Ankara Yıldırım Beyazıt200415,30063483,39242
İzmir Ekonomi(BURSLU)16414,65189456,15086
İstanbul Medipol(BURSLU)20414,62565498,89628
Anadolu Üniversitesi350413,38275439,22981
Bahçeşehir Üniversitesi(%50)5412,94660447,73559
İstanbul Ticaret(BURSLU)20412,75656454,62581
Ankara Sosyal Bilimler80412,72567434,87144
Altınbaş Üniversitesi(BURSLU)2412,67673419,34575
İstanbul Sabahattin Zaim(BURSLU)16412,30300453,21146
İstanbul Medeniyet150411,24988429,33488
Yaşar Üniversitesi(BURSLU)18410,39490417,71722
Beykent Üniversitesi(BURSLU)12410,18282444,27596
Akdeniz Üniversitesi240410,16216450,62005
İbn Haldun Üniversitesi(BURSLU)22410,03874487,70047
Atılım Üniversitesi(BURSLU)20409,23466421,21852
Fatih Sultan Mehmet Vakıf(BURSLU)20407,84175426,95774
İstanbul Bilgi(%50)14407,40894443,83631
Maltepe Üniversitesi(BURSLU)14406,59306413,69050
Selçuk Üniversitesi260406,52510464,75963
Bursa Uludağ Üniversitesi220406,49342464,87153
Doğuş Üniversitesi(BURSLU)10406,02717412,45561
Ufuk Üniversitesi(BURSLU)17405,55180409,39856
KTO Karatay Üniversitesi(BURSLU)18405,45759459,44157
İstanbul Aydın(BURSLU)20405,37954417,12394
İzmir Demokrasi80404,85674415,97632
Kocaeli Üniversitesi290403,62261442,54948
İstanbul Yeni Yüzyıl(BURSLU)12403,13018409,44338
Altınbaş Üniversitesi(BURSLU)11403,01624408,04027
İstanbul Okan(BURSLU)20402,05248438,65633
Erciyes Üniversitesi210400,80537455,76831
Çukurova Üniversitesi200400,24670463,46057
TOBB Ekonomi ve Teknoloji(%50)29399,56331460,62290
Sakarya Üniversitesi240399,01365462,77699
Piri Reis Üniversitesi(BURSLU)8397,96687410,42441
Pamukkale Üniversitesi100397,88040419,04569
Kırıkkale Üniversitesi210397,07020427,22083
Antalya Bilim(BURSLU)16396,67706425,78498
İzmir Bakırçay120396,48101417,20767
Başkent Üniversitesi(%50)20396,47821419,67639
Yalova Üniversitesi200395,80383424,72403
Süleyman Demirel200395,05744440,59779
Ondokuz Mayıs100394,34605449,41033
Selçuk Üniversitesi(İ.Ö.)240394,15731417,14874
Necmettin Erbakan120393,43800430,62987
İstanbul Gedik(BURSLU)12392,63412403,65121
Çağ Üniversitesi(BURSLU)20391,99410421,61613
İnönü Üniversitesi200391,62210436,62208
Yaşar Üniversitesi(%50)12390,94825408,45047
Afyon Kocatepe140390,82642434,28608
Gaziantep Üniversitesi200390,70915443,12475
Trabzon Üniversitesi240390,63413503,87207
İstanbul Kültür(%50)20390,30733409,41671
Necmettin Erbakan(İ.Ö.)80389,63504393,38919
Atatürk Üniversitesi200389,42489468,70736
Kırklareli Üniversitesi120389,17692403,87919
KTO Karatay Üniversitesi(%75)14389,11710402,92688
Ufuk Üniversitesi(%50)5389,01843396,16126
İstanbul Ticaret(%50)39388,51998410,03654
Kırıkkale Üniversitesi(İ.Ö.)180388,46687396,67053
Hasan Kalyoncu(BURSLU)21388,29461490,15102
İzmir Ekonomi(%50)9388,08345399,80715
Dicle Üniversitesi280387,33631450,14920
Atatürk Üniversitesi(İ.Ö.)120386,72050397,79545
İstanbul Bilgi(%25)14386,63452404,55429
Recep Tayyip Erdoğan80386,25155415,58537
Yeditepe Üniversitesi(%50)48386,22399492,32251
Özyeğin Üniversitesi(%50)30385,81962476,07401
Erzincan Binali Yıldırım300385,52380409,81931
Doğu Akdeniz Üniversitesi(BURSLU)13385,14384398,30252
KTO Karatay Üniversitesi(%50)14384,82516389,11450
İstanbul Aydın(%50)5384,74622387,92213
Piri Reis Üniversitesi(%75)20383,82281395,27290
Çankaya Üniversitesi(%50)55383,71509399,85639
Hasan Kalyoncu(%50)11383,10549388,27047
Yakın Doğu Üniversitesi(BURSLU)27381,78617385,01376
İhsan Doğramacı Bilkent(ÜCRETLİ)117381,77416479,86437
Lefke Avrupa Üniversitesi(BURSLU)20381,55716387,04397
Yaşar Üniversitesi(%25)12381,40112390,84778
Başkent Üniversitesi(%25)20380,48710393,38381
Uluslararası Kıbrıs(BURSLU)26379,51351390,70134
İstanbul Sabahattin Zaim(%50)64378,64047409,23129
Fatih Sultan Mehmet Vakıf(%50)50377,67607394,08933
Girne Üniversitesi(BURSLU)12377,64809381,92276
Girne Amerikan(BURSLU)14377,57174382,26786
Ufuk Üniversitesi(%25)12376,85403382,08066
Uluslararası Final(BURSLU)11376,29280384,06697
Hasan Kalyoncu(%25)11375,88379383,04968
Kıbrıs Sosyal Bilimler(BURSLU)19375,87969381,60760
Çağ Üniversitesi(%50)90375,71744391,80679
Ada Kent Üniversitesi(BURSLU)11375,40849385,00111
Lefke Avrupa Üniversitesi(%75)16375,32204381,07296
Kıbrıs İlim Üniversitesi(BURSLU)11375,18248385,25152
İzmir Ekonomi(%25)14374,02625387,77046
Maltepe Üniversitesi(%50)21373,49601394,57842
Doğuş Üniversitesi(%50)32373,10599381,92736
Türk-Alman Üniversitesi21371,86004418,11805
Kadir Has Üniversitesi(%50)40371,41624401,91217
İstanbul Ticaret(%25)38370,14815384,11921
Beykent Üniversitesi(%50)60368,05552389,86796
Uluslararası Kıbrıs(%75)10366,97317375,08090
Antalya Bilim(%50)72365,81678394,18026
İstanbul Şehir(%50)81365,62675409,55823
Girne Amerikan(%75)14364,84681376,12548
İstanbul Kültür(%25)30361,58013387,24554
Çağ Üniversitesi(%25)90360,46488375,58853
İstanbul Sabahattin Zaim(%25)80360,16396378,55380
Lefke Avrupa Üniversitesi(%50)12359,25715372,76175
TOBB Ekonomi ve Teknoloji(ÜCRETLİ)65358,41727396,29550
Kıbrıs İlim Üniversitesi(%75)38357,66630374,66861
Bahçeşehir Üniversitesi(%25)64354,68982407,44115
MEF Üniversitesi(%50)81353,22437383,05580
Koç Üniversitesi(ÜCRETLİ)113353,10423495,42479
Piri Reis Üniversitesi(%50)35352,55886383,72481
Uluslararası Final(%50)14352,20091374,88068
Fatih Sultan Mehmet Vakıf(%25)80352,18787376,80961
İstanbul Medipol(%50)174350,94015401,97358
İstanbul Medipol(ÜCRETLİ)2350,19389350,53763
Doğuş Üniversitesi(%25)58349,38945372,85711
İstanbul Medipol(%25)4348,92197350,66408
Beykent Üniversitesi(%25)48347,65466367,95315
Altınbaş Üniversitesi(%50)31344,70706385,04717
KTO Karatay Üniversitesi(ÜCRETLİ)134344,25680382,61365
İstanbul Şehir(%25)63343,26658365,15144
Kıbrıs Sosyal Bilimler(%50)13341,80220368,99493
İstanbul Okan(%50)80339,08599383,65977
İstanbul Ticaret(ÜCRETLİ)103336,28390367,26539
Antalya Bilim(%25)60335,36341365,20304
Ada Kent Üniversitesi(%50)25335,03001372,24787
Kıbrıs İlim Üniversitesi(%50)21333,35178354,00474
Başkent Üniversitesi(ÜCRETLİ)140333,21379379,43092
Çankaya Üniversitesi(ÜCRETLİ)125333,04664382,35428
Doğu Akdeniz Üniversitesi(ÜCRETLİ)117330,92082382,07004
Antalya Bilim(ÜCRETLİ)12330,81126343,10950
İstanbul Şehir(ÜCRETLİ)18330,39005341,85761
Fatih Sultan Mehmet Vakıf(ÜCRETLİ)50330,01533357,01996
Maltepe Üniversitesi(%25)53327,85017350,96020
Altınbaş Üniversitesi(%50)13327,18503388,16224
Hasan Kalyoncu(ÜCRETLİ)157326,88360374,01912
Yakın Doğu Üniversitesi(%50)18326,55472380,95551
Girne Amerikan(%50)20326,41572361,56106
Lefke Avrupa Üniversitesi(ÜCRETLİ)132325,68614374,80677
İstanbul Aydın(%25)45324,57341372,67440
Özyeğin Üniversitesi(%25)135324,41624384,19086
İstanbul Aydın(ÜCRETLİ)130324,24659358,19008
Girne Üniversitesi(%50)8319,39056330,32630
Atılım Üniversitesi(ÜCRETLİ)180318,91766372,19621
Yaşar Üniversitesi(ÜCRETLİ)138318,40019381,34171
Uluslararası Final(ÜCRETLİ)45317,35782351,49796
İstanbul Gedik(ÜCRETLİ)60317,19173356,14874
MEF Üniversitesi(%25)27317,10608344,21174
İstanbul Gedik(%25)48317,10136367,98320
Kadir Has Üniversitesi(ÜCRETLİ)3316,82156364,22442
Özyeğin Üniversitesi(ÜCRETLİ)15316,62514324,10284
Piri Reis Üniversitesi(ÜCRETLİ)3316,47599335,86174
Girne Amerikan(ÜCRETLİ)52315,18081349,61257
Uluslararası Kıbrıs(%50)36315,08915366,07516
Ada Kent Üniversitesi(ÜCRETLİ)2314,89337316,08558
Kadir Has Üniversitesi(%25)119314,55723368,30897
İstanbul Yeni Yüzyıl(ÜCRETLİ)108314,29386387,90095
Yeditepe Üniversitesi(ÜCRETLİ)41313,90887380,35818
İstanbul Kültür(ÜCRETLİ)130313,73660358,99870
Ada Kent Üniversitesi(%25)18313,47065334,57171
Yakın Doğu Üniversitesi(%25)7313,38197333,29011
Ufuk Üniversitesi(ÜCRETLİ)103313,25714372,96300
İzmir Ekonomi(ÜCRETLİ)108312,97923365,11277
Uluslararası Kıbrıs(ÜCRETLİ)40312,97232348,71416
İstanbul Okan(ÜCRETLİ)30312,95952340,90520
Yakın Doğu Üniversitesi(ÜCRETLİ)25312,92222333,53235
Kıbrıs Sosyal Bilimler(%25)11312,91996335,51736
İstanbul Bilgi(ÜCRETLİ)98312,90527386,14432
Maltepe Üniversitesi(ÜCRETLİ)25312,82219327,80204
Girne Üniversitesi(%25)6312,81116316,86318
Bahçeşehir Üniversitesi(ÜCRETLİ)99312,78478354,51424

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • ÜNİ: Üniversite
  • TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
  • KNT: Kontenjan Sayısı
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, A.Ö: Açıköğretim, U.Ö: Uzaktan Öğretim
TYT: Temel Yeterlik Testi Puanı, SAY: Sayısal Alan Puanı, EA: Eşit Ağırlık Alan Puanı, SÖZ: Sözel Alan Puanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here