Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları 2020

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları 2020 [EA]

0

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü EA puanı ile öğrenci alıyor. 69 devlet 16 vakıf 13 yurtdışı olmak üzere toplam 98 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek taban puanı 423,40016 ile Boğaziçi Üniversitesi, en düşük taban puan ise 285,35093 puan ile MEF Üniversitesi oldu.

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK TABAN PUANLARI

ÜNİTÜRKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Boğaziçi Üniversitesi(İNG)70423,40016470,02974
Bahçeşehir Üniversitesi(İNG) (BURSLU)6403,93701417,68633
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (BURSLU)6388,61487419,22385
Hacettepe Üniversitesi70388,01779428,32884
İstanbul Cerrahpaşa60382,93555419,36400
Ankara Üniversitesi70382,42996402,88049
TED Üniversitesi(İNG) (BURSLU)6381,95224387,94340
MEF Üniversitesi(İNG) (BURSLU)4381,10095389,90093
Marmara Üniversitesi90378,34931411,09275
Gazi Üniversitesi80377,55483410,55456
Başkent Üniversitesi(BURSLU)5375,69450387,16637
Yıldız Teknik70374,82684394,77006
Ege Üniversitesi80374,57299404,26996
İstanbul Medipol(İNG) (BURSLU)6373,80584388,56962
Anadolu Üniversitesi70373,31689406,29253
İbn Haldun Üniversitesi(İNG) (BURSLU)20373,05874453,42195
İstanbul Sabahattin Zaim(BURSLU)6372,02756385,29237
İstanbul Medipol(BURSLU)6371,94266392,55059
Ufuk Üniversitesi(BURSLU)6371,30372374,40286
Dokuz Eylül Üniversitesi80371,01585463,18983
Bursa Uludağ Üniversitesi70370,72036423,50255
İstanbul Kültür(BURSLU)6369,86892373,32567
Akdeniz Üniversitesi60369,10789384,20282
Eskişehir Osmangazi70367,90354417,41012
İstanbul Medeniyet60367,60816389,46521
İstanbul Aydın(BURSLU)5366,76612368,98122
Biruni Üniversitesi(BURSLU)5366,28249525,59698
İstanbul Okan(BURSLU)4365,57909366,98516
Maltepe Üniversitesi(İNG) (BURSLU)5364,76027372,50332
Fatih Sultan Mehmet Vakıf(BURSLU)8364,74606376,86902
Kocaeli Üniversitesi70364,68718382,34896
Ondokuz Mayıs70364,37472392,92509
Maltepe Üniversitesi(BURSLU)6364,12294370,27111
Erciyes Üniversitesi60363,93241388,35950
Çanakkale Onsekiz Mart60363,50988381,63366
Çukurova Üniversitesi70363,17876394,69857
İzmir Demokrasi60362,30862382,48442
Pamukkale Üniversitesi70360,75966396,77355
Selçuk Üniversitesi40359,99135388,51061
Aydın Adnan Menderes60359,28101430,05269
Necmettin Erbakan70359,15065439,33964
Mersin Üniversitesi70358,59264396,20948
Sakarya Üniversitesi60358,59250380,03089
Muğla Sıtkı Koçman70357,53177372,66048
Bolu Abant İzzet Baysal60356,97697366,60616
Balıkesir Üniversitesi60356,07817382,99476
Gaziantep Üniversitesi70354,94561399,74982
Çanakkale Onsekiz Mart(İ.Ö.)40354,74570363,48349
Trabzon Üniversitesi70354,24467389,90395
İnönü Üniversitesi70354,23540388,18012
Alanya Alaaddin Keykubat60353,19190404,84715
Aydın Adnan Menderes(İ.Ö.)50352,48669358,69049
Trakya Üniversitesi60352,25370384,95725
Hasan Kalyoncu(BURSLU)6351,84306372,08830
Kırıkkale Üniversitesi70351,22050379,39085
Atatürk Üniversitesi70350,90929385,60841
Ordu Üniversitesi60349,97491388,58631
Biruni Üniversitesi(%75)4349,04585355,85379
Manisa Celal Bayar70348,76259390,68619
Sakarya Üniversitesi(İ.Ö.)60348,67398364,98841
Düzce Üniversitesi60348,12281368,22621
Uşak Üniversitesi60348,09474371,58814
Hatay Mustafa Kemal60348,03350387,06001
Burdur Mehmet Akif Ersoy60347,22993366,78643
Necmettin Erbakan60346,96289357,41603
Zonguldak Bülent Ecevit60346,16137362,80053
Orta Doğu Teknik(İNG) (BURSLU)5345,85160363,96270
Nevşehir Hacı Bektaş Veli60345,61451362,19941
Kahramanmaraş Sütçü İmam60344,77707384,79294
Van Yüzüncü Yıl61343,19022383,25295
Amasya Üniversitesi60343,17767354,26179
Fırat Üniversitesi60343,14485373,81631
Sivas Cumhuriyet70343,05094405,78404
Düzce Üniversitesi(İ.Ö.)40342,90874351,65497
Uşak Üniversitesi(İ.Ö.)40342,76262351,64293
Aksaray Üniversitesi50342,71025372,01504
Niğde Ömer Halisdemir70341,65972372,87126
Recep Tayyip Erdoğan70340,64814414,35912
Giresun Üniversitesi70340,25930354,10105
Kırşehir Ahi Evran70340,11177375,43843
Sinop Üniversitesi60339,73864354,21398
Bartın Üniversitesi60338,98101395,90991
Atatürk Üniversitesi(İ.Ö.)60338,67939380,82191
Adıyaman Üniversitesi70338,54254384,67811
Kastamonu Üniversitesi70338,28085354,59678
Karamanoğlu Mehmetbey70337,51419355,84750
Tokat Gaziosmanpaşa70336,66289359,21460
Aksaray Üniversitesi(İ.Ö.)50335,70624342,67689
Erzincan Binali Yıldırım70335,69834379,32884
Yozgat Bozok Üniversitesi60334,99567381,27190
Artvin Çoruh Üniversitesi50331,84904342,32742
Bayburt Üniversitesi70331,22825373,10888
MEF Üniversitesi(İNG) (%75)30330,66571375,79232
İstanbul Kültür(%75)13330,56444365,08464
Ağrı İbrahim Çeçen60328,04592366,34295
Siirt Üniversitesi40327,51275418,30397
Doğu Akdeniz Üniversitesi(BURSLU)4327,14653339,18941
Kafkas Üniversitesi70326,33104365,79444
Muş Alparslan61326,08715384,24704
Maltepe Üniversitesi(%75)49325,58465362,98098
Bayburt Üniversitesi(İ.Ö.)70324,82258365,95195
Kafkas Üniversitesi(İ.Ö.)72322,64932355,82953
Lefke Avrupa Üniversitesi(BURSLU)12319,66840327,79790
Hasan Kalyoncu(%50)18318,98730342,00959
İstanbul Medipol(%50)49317,68980365,86309
İstanbul Kültür(ÜCRETLİ)1313,39138313,39138
Başkent Üniversitesi(%50)30312,73335359,52787
Yakın Doğu Üniversitesi(BURSLU)6310,95201322,26822
Uluslararası Final(BURSLU)8310,92960323,06886
Yeditepe Üniversitesi(İNG) (%50)49310,64012376,59857
Maltepe Üniversitesi(İNG) (%75)45310,30251338,02419
Doğu Akdeniz Üniversitesi(İNG) (BURSLU)3309,30867330,43837
Uluslararası Kıbrıs(BURSLU)9305,94734321,60635
Girne Amerikan(BURSLU)7305,15689324,18428
Girne Üniversitesi(BURSLU)5304,61453306,79912
Kıbrıs Sosyal Bilimler(BURSLU)8303,62872315,04909
İstanbul Sabahattin Zaim(%50)38303,00082331,62985
Kıbrıs İlim Üniversitesi(BURSLU)5302,67573305,50618
Uluslararası Final(%50)2301,93988309,59354
Ada Kent Üniversitesi(BURSLU)5301,58182321,97169
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak1300,41715300,41715
İstanbul Medipol(İNG) (%50)49298,16164345,33930
Hasan Kalyoncu(%25)22297,88479316,23313
Yakın Doğu Üniversitesi(%75)2296,62080297,74036
TED Üniversitesi(İNG) (%50)42296,01318331,35461
TED Üniversitesi(İNG) (%25)1294,02406294,02406
İstanbul Kültür(%50)20293,55521325,66931
Ufuk Üniversitesi(%50)42292,79710321,46300
Azerbaycan Devlet Pedagoji(ÜCRETLİ)1292,47827292,47827
Bahçeşehir Üniversitesi(İNG) (%50)42291,91814375,11903
Uluslararası Kıbrıs(%75)1291,18730291,18730
Uluslararası Final(ÜCRETLİ)1289,84612289,84612
Başkent Üniversitesi(%25)9289,77877298,40977
İstanbul Aydın(%50)45289,65191328,21263
Bahçeşehir Üniversitesi(İNG) (ÜCRETLİ)4289,13212302,13439
Biruni Üniversitesi(%50)41288,93449327,45448
Girne Amerikan(%75)3288,89691291,02689
Kıbrıs İlim Üniversitesi(%75)2287,69300294,70631
Ufuk Üniversitesi(%25)1287,03116287,03116
Fatih Sultan Mehmet Vakıf(%50)26286,92610350,21841
Lefke Avrupa Üniversitesi(%50)4286,52526291,23162
İstanbul Okan(%50)6286,31683304,37202
Kırgızistan-Türkiye Manas3286,17981301,69841
İstanbul Sabahattin Zaim(%25)5286,06660297,73434
Hasan Kalyoncu(ÜCRETLİ)8286,01907315,02984
Uluslararası Kıbrıs(ÜCRETLİ)1285,97375285,97375
Lefke Avrupa Üniversitesi(%75)9285,78044308,15499
Orta Doğu Teknik(İNG) (%75)8285,35805336,31271
MEF Üniversitesi(İNG) (%50)6285,35093329,69908
Doğu Akdeniz Üniversitesi(%75)5285,25506298,81334
Girne Üniversitesi(%75)6285,23618307,33979

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • ÜNİ: Üniversite
  • TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
  • KNT: Kontenjan Sayısı
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, A.Ö: Açıköğretim, U.Ö: Uzaktan Öğretim
TYT: Temel Yeterlik Testi Puanı, SAY: Sayısal Alan Puanı, EA: Eşit Ağırlık Alan Puanı, SÖZ: Sözel Alan Puanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here