Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları 2020

Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları 2020 [EA]

0

Sınıf Öğretmenliği taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Sınıf Öğretmenliği bölümü taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Sınıf Öğretmenliği bölümü EA puanı ile öğrenci alıyor. 71 devlet 5 vakıf 5 yurtdışı olmak üzere toplam 81 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek taban puanı 363,49554 ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, en düşük taban puan ise 286,03220 puan ile TED Üniversitesi oldu.

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ TABAN PUANLARI

ÜNİTÜRKNTDÜŞÜKYÜKSEK
İstanbul Cerrahpaşa55363,49554418,86645
Ege Üniversitesi60363,06493422,19383
Gazi Üniversitesi80362,16898421,12649
TED Üniversitesi(İNG) (BURSLU)5361,49541386,68640
Hacettepe Üniversitesi80361,04746460,76092
Marmara Üniversitesi80359,78197457,22517
Yıldız Teknik60357,43908394,33351
Dokuz Eylül Üniversitesi60357,09531388,99057
Ankara Üniversitesi70356,72786386,73081
Anadolu Üniversitesi70356,06097381,44615
Bursa Uludağ Üniversitesi60354,99055384,67709
Akdeniz Üniversitesi60353,92641375,60084
İstanbul Aydın(BURSLU)5353,74878356,52451
Başkent Üniversitesi(BURSLU)5353,28560356,56234
Eskişehir Osmangazi60353,14355363,22934
İstanbul Sabahattin Zaim(BURSLU)4352,79746356,61059
Çukurova Üniversitesi60351,31953391,96292
Kocaeli Üniversitesi50350,86374407,90736
Ondokuz Mayıs60349,56029389,45405
Erciyes Üniversitesi60349,05460383,75768
Dicle Üniversitesi40348,43419402,14233
Mersin Üniversitesi60346,94945395,16775
Necmettin Erbakan60346,02966412,90655
Çanakkale Onsekiz Mart60345,59389361,73073
Balıkesir Üniversitesi60345,58644387,94548
Gaziantep Üniversitesi60345,22118402,31636
Süleyman Demirel40345,18816369,35433
Pamukkale Üniversitesi60344,30824402,30706
Hasan Kalyoncu(BURSLU)4344,23692350,36081
Aydın Adnan Menderes60343,72735449,91860
Sakarya Üniversitesi60343,61898378,41558
İnönü Üniversitesi60343,25265362,67219
Muğla Sıtkı Koçman60342,75790364,20916
Bolu Abant İzzet Baysal60342,02924381,11397
Alanya Alaaddin Keykubat60340,47938355,99856
Trabzon Üniversitesi60339,67272377,51150
Nevşehir Hacı Bektaş Veli40338,99530407,74137
Kahramanmaraş Sütçü İmam51338,78629361,59603
Trakya Üniversitesi60338,32425378,31685
Kütahya Dumlupınar50338,04535368,14405
İstanbul Sabahattin Zaim(%75)8337,91147352,31357
Afyon Kocatepe61337,32668377,67882
Harran Üniversitesi45337,17355370,64393
Kırıkkale Üniversitesi60336,99909355,98639
Van Yüzüncü Yıl60336,32884372,49501
Hatay Mustafa Kemal61336,30326382,55157
TED Üniversitesi(İNG) (%75)10335,98522359,66458
Manisa Celal Bayar60335,65773356,05669
Uşak Üniversitesi51335,36553348,77852
Atatürk Üniversitesi60335,26958373,71261
Fırat Üniversitesi50335,21227381,47751
Düzce Üniversitesi60334,81123349,14247
Burdur Mehmet Akif Ersoy60334,42964346,30517
Ordu Üniversitesi50334,35006345,37417
Niğde Ömer Halisdemir60333,88091382,83419
Aksaray Üniversitesi50333,20985370,55703
Adıyaman Üniversitesi61332,87906375,46594
Zonguldak Bülent Ecevit62332,87324374,84239
Amasya Üniversitesi61332,85509351,37448
Sivas Cumhuriyet62332,67445376,80127
Kırşehir Ahi Evran60331,74609390,12705
Gaziantep Üniversitesi52331,19331366,50978
Karamanoğlu Mehmetbey60330,64888342,21374
Bartın Üniversitesi52330,47959347,77667
Recep Tayyip Erdoğan60330,25655349,01078
Kastamonu Üniversitesi62329,90829348,24367
Giresun Üniversitesi60329,62613390,81922
Sinop Üniversitesi60329,33913357,25821
Tokat Gaziosmanpaşa60329,10655360,36874
Yozgat Bozok Üniversitesi51328,70217382,39034
Kilis 7 Aralık41328,31431376,55724
Erzincan Binali Yıldırım62328,09317385,30330
Siirt Üniversitesi62327,93360357,06348
Artvin Çoruh Üniversitesi62327,26524356,14573
Muş Alparslan40325,96508362,37455
Bayburt Üniversitesi62325,08151329,33853
Ağrı İbrahim Çeçen62324,53091365,18106
Kafkas Üniversitesi62323,79989341,60676
İstanbul Aydın(%75)24321,82012346,73294
Hakkari Üniversitesi41321,11651324,28367
Doğu Akdeniz Üniversitesi(BURSLU)5318,41136324,82080
Hasan Kalyoncu(%50)16317,06669329,71750
Lefke Avrupa Üniversitesi(BURSLU)13314,53729320,94413
Yakın Doğu Üniversitesi(BURSLU)5313,68613322,13110
Uluslararası Kıbrıs(BURSLU)8310,00468323,51841
Girne Amerikan(BURSLU)7308,83252316,14073
Hasan Kalyoncu(%25)10306,25929313,75320
Girne Amerikan(%75)1300,99590300,99590
İstanbul Sabahattin Zaim(%50)28300,05168332,52189
İstanbul Aydın(%50)21296,31705320,21543
Başkent Üniversitesi(%50)39293,28894352,17212
Doğu Akdeniz Üniversitesi(%75)10291,25324308,39409
Yakın Doğu Üniversitesi(%75)3288,93399306,27553
Doğu Akdeniz Üniversitesi(%50)1288,77668288,77668
Hasan Kalyoncu(ÜCRETLİ)10288,35258306,70315
Başkent Üniversitesi(%25)4288,03180291,89254
TED Üniversitesi(İNG) (%50)23286,03220331,20877
Lefke Avrupa Üniversitesi(%75)29285,56709312,08992
Uluslararası Kıbrıs(%75)2285,42655291,85220
Lefke Avrupa Üniversitesi(%50)4285,23507291,53189

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • ÜNİ: Üniversite
  • TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
  • KNT: Kontenjan Sayısı
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, A.Ö: Açıköğretim, U.Ö: Uzaktan Öğretim
TYT: Temel Yeterlik Testi Puanı, SAY: Sayısal Alan Puanı, EA: Eşit Ağırlık Alan Puanı, SÖZ: Sözel Alan Puanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here