Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları 2021

Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları 2021

0

2021 Sınıf Öğretmenliği taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin sınıf öğretmenliği taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

4 yıllık eğitim veren Sınıf Öğretmenliği lisans programı EA puanı ile öğrenci alıyor. 71 devlet 5 vakıf 5 yurtdışı olmak üzere toplam 81 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları

Sınıf Öğretmenliği bölümünün en yüksek taban puanı 382,74046 ile Gazi Üniversitesi, en düşük taban puanı ise 298,35794 puan ile Yakın Doğu Üniversitesi oldu.

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Gazi Üniversitesi80452,04081382,74046
Ege Üniversitesi60419,61189382,69622
İstanbul Cerrahpaşa55436,51055382,23124
Hacettepe Üniversitesi80454,14911382,01694
Marmara Üniversitesi80434,04706379,64919
Dicle Üniversitesi40435,83734378,57445
Ankara Üniversitesi70402,49583378,12747
Yıldız Teknik60423,24799377,92215
Dokuz Eylül Üniversitesi60430,19337377,35785
Anadolu Üniversitesi70427,01197377,21676
İstanbul Sabahattin ZaimBURS8392,01984376,87914
TED ÜniversitesiİNG BURS7390,81272376,75717
Akdeniz Üniversitesi60426,58671375,34173
Bursa Uludağ Üniversitesi60426,78232375,06706
İstanbul AydınBURS8377,13247374,22386
Eskişehir Osmangazi60405,63005373,68981
Çukurova Üniversitesi60424,54194371,79410
Erciyes Üniversitesi60408,73342371,45316
Kocaeli Üniversitesi50416,85271371,19286
Başkent ÜniversitesiBURS8376,89072370,63738
Mersin Üniversitesi60446,24025369,75695
Ondokuz Mayıs60388,36294369,54608
Necmettin Erbakan60426,45922368,75728
Çanakkale Onsekiz Mart60392,84758368,08983
İnönü Üniversitesi60404,85909367,00782
Süleyman Demirel40399,99768366,32917
Gaziantep Üniversitesi60407,73272366,28740
Balıkesir Üniversitesi60468,43969365,58899
Pamukkale Üniversitesi60455,88856365,56909
Aydın Adnan Menderes60390,93625364,74728
Muğla Sıtkı Koçman60395,11761363,14644
Sakarya Üniversitesi60370,65696362,85057
Bolu Abant İzzet Baysal60398,62197362,57852
Van Yüzüncü Yıl60400,91044360,74930
Alanya Alaaddin Keykubat60386,31414360,44474
Nevşehir Hacı Bektaş Veli40381,15677360,07016
Kahramanmaraş Sütçü İmam50414,76684359,61283
Hatay Mustafa Kemal60403,79074358,73329
Trabzon Üniversitesi60385,00639358,24862
Kütahya Dumlupınar50391,31966357,92586
Atatürk Üniversitesi60447,81890357,63361
Fırat Üniversitesi50394,11778357,61218
Kırıkkale Üniversitesi60389,00328357,44522
Trakya Üniversitesi60370,57821357,40480
Harran Üniversitesi45382,58404357,37650
Afyon Kocatepe60387,27522356,64104
Hasan KalyoncuBURS14372,18369356,57668
Ordu Üniversitesi50406,30723354,74175
Manisa Celal Bayar60400,55315354,20939
Uşak Üniversitesi50378,25083353,66878
Düzce Üniversitesi60373,33679353,31288
Adıyaman Üniversitesi60407,12301353,24709
Sivas Cumhuriyet60388,60893353,09505
Niğde Ömer Halisdemir60375,05604352,80565
Burdur Mehmet Akif Ersoy60372,98346352,77037
Amasya Üniversitesi60383,53483352,02738
Aksaray Üniversitesi50400,97294351,96076
Zonguldak Bülent Ecevit60373,54005351,24362
Necmettin Erbakan50372,25068350,94192
Kırşehir Ahi Evran60396,88396350,52405
Gaziantep Üniversitesi50409,89672349,99326
Bartın Üniversitesi50357,42183349,57407
Siirt Üniversitesi60400,59472349,43400
Karamanoğlu Mehmetbey60376,96138349,22933
Kastamonu Üniversitesi60367,66142348,79844
Sinop Üniversitesi60362,17480348,21548
Recep Tayyip Erdoğan60405,15725348,17296
Giresun Üniversitesi60413,45138347,99342
Erzincan Binali Yıldırım60385,69173347,79503
Tokat Gaziosmanpaşa60402,32486347,63085
Yozgat Bozok Üniversitesi50363,83242347,10711
Kilis 7 Aralık40356,66587346,80608
Muş Alparslan40406,35479346,45940
Artvin Çoruh Üniversitesi60357,17237346,39867
Bayburt Üniversitesi60356,04963345,49496
Ağrı İbrahim Çeçen60411,59145345,30249
Kafkas Üniversitesi60392,45393344,61949
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS7349,31650343,79239
Hakkari Üniversitesi40350,58151342,44606
Lefke Avrupa ÜniversitesiBURS13344,14724338,95714
İstanbul Sabahattin Zaim%5042374,15564335,73867
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS15344,09726334,77504
Hasan Kalyoncu%2518351,95795334,49471
İstanbul Aydın%5042371,16533333,58648
Uluslararası KıbrısBURS12339,54005332,86132
Başkent Üniversitesi%5040355,27648324,20485
Girne AmerikanBURS25338,01348322,12912
Lefke Avrupa Üniversitesi%5027338,93019319,68472
Hasan KalyoncuÜCR18334,14952312,55555
Lefke Avrupa ÜniversitesiÜCR10319,25907311,94814
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR15334,12143310,58720
Doğu Akdeniz Üniversitesi%5010324,79907302,53759
TED ÜniversitesiİNG %5039369,76182302,26773
Başkent ÜniversitesiÜCR2314,45227299,70566
Uluslararası Kıbrıs%5013315,90315299,18250
Yakın Doğu Üniversitesi%5015324,10397298,35794

Sınıf Öğretmenliği Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • İNG: Bölümün eğitim dili İngilizce

2021 Sınıf Öğretmenliği taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here