DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 2022 Taban Puanları

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 2022 taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünün tüm üniversitelerdeki DGS taban puanları ve kontenjanlarını inceleyebilirsiniz.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünün DGS kontenjanı toplam 9 adet. DGS EŞİT AĞIRLIK puanı ile tercih edilebilen bölüm 2 devlet üniversitesinde mevcut. Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünün en yüksek taban puanı 228,15331 puan ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Turizm Fakültesi)’ne ait. En düşük puanı ise 223,70899 puan ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (Turizm Fakültesi)’ne ait.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği DGS Taban Puanları 2022

ÜNİVERSİTEFAKÜLTE#TABANTAVAN
Çanakkale Onsekiz Mart ÜniversitesiTurizm Fakültesi5228,15331250,35818
Ankara Hacı Bayram Veli ÜniversitesiTurizm Fakültesi4223,70899233,74089

Bu sayfadaki Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği taban puanları DGS 2021 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır. 2022 DGS tercih işlemlerinde bu sayfadaki puanlar geçerli olacaktır. Tercih yaparken ÖSYM kılavuzunu dikkate alın. Eğitim dili belirtilmeyen bölümlerin dili Türkçedir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümlerin kontenjanı dolmamış veya ilk defa öğrenci alıyor demektir.

Tablo başlığı ve kısaltmaların anlamı: Üniversite: Bölümün bağlı bulunduğu üniversite adı. Fakülte: Bölümün bağlı bulunduğu fakülte yada yüksekokul adı. Tür: Bölümün eğitim dili yada öğretim türü. #: Bölümün DGS kontenjanı. Tavan: Bölümün en yüksek puanı. Taban: Bölümün en taban puanı. İÖ: İkinci Öğretim. AÖ: Açık Öğretim. UE: Uzaktan Öğretim.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.