Ana Sayfa 2023 Taban Puanları ve Kontenjanları

2023 Taban Puanları ve Kontenjanları

2023 açıköğretim taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan aöf ve uzakan eğitim veren tüm bölümlerin taban puanları ve kontenjanlarını inceleyebilirsiniz.

2023 DGS AÖF taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan açık öğretim fakültelerinin ve uzaktan eğitim veren tüm bölümlerin DGS açıköğretim taban puanlarını ve kontenjanlarını inceleyebilirsiniz.

2023 tercih kılavuzunda yer alan eşit ağırlık taban puanları ve kontenjanları listesi bu sayfada. Listemizden eşit ağırlık puanı ile öğrenci alan bölümlerin taban puanı, kontenjanı ve burs olanaklarını inceleyebilirsiniz.

ÖSYM 2023 tercih kılavuzunda yer alan sayısal bölümler taban puanları ve kontenjanları listesi bu sayfada. Sayfadan tam 115 adet sayısal bölümleri için taban puanları ile kontenjanları gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

2023 YKS tercih kılavuzunda yer alan sözel bölümler taban puanları ve kontenjanları listesi. Listemizde tam 43 adet sözel bölümleri mevcut.

Bilgisayar, yazılım, web ve mobil gibi bilişim bölümleri taban puanları ve kontenjanları bu listede. Bir çoğu mühendislik bölümü olan listemizde, yapay zeka, yazılım geliştirme, dijital oyun tasarımı gibi pek çok bilişim ve teknoloji bölümü yer alıyor.

2023 tercih kılavuzundaki sağlık bölümlerinin taban puanları ve kontenjanları bu sayfada. Listede en az 4 yıllık eğitim veren 21 lisans sağlık bölümü ile 2 yıllık eğitim veren önlisans programlarından 39 tane sağlık bölümü taban puanını inceleyebilirsiniz.

ÖSYM kılavuzunda yer alan ve DİL puanı ile öğrenci alan 29 yabancı dil bölümünün taban puanları ve kontenjanları bu listede. 2023 dil taban puanları sayfamızda listelenen dil bölümleri 14 farklı dili içeriyor.

ÖSYM 2023 tercih kılavuzunda yer alan tam 54 mühendislik bölümünün taban puanları bu sayfada. Tamamı sayısal puan türünden öğrenci alan mühendislik programlarının taban puanları ve kontenjanlarını incelemek için başlıklara tıklayabilirsiniz.

Tam 21 öğretmenlik bölümünün 2023 taban puanları ve başarı sıralaması bu sayfada. Taban puanları EA, SAY, SÖZ ve DİL puan türlerindeki öğretmenlik bölümlerini listeden inceleyebilirsiniz.

2023 Taban Puanları

ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan 2023 taban puanları eksiksiz olarak bu sayfada. Üniversite, lisans, önlisans ve DGS puanları için ayrı ayrı listelerin başlıklarına tıklayıp tüm listelere ulaşabilirsiniz.Ayrıca LGS için tüm liselerin taban puanları da mevcut.

LGS - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023

Lise Taban Puanları 2023

Türkiye' deki tüm liselerin taban puanları bu sayfada. LGS sonuçlarına göre lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları 2023 için bu sayfadan inceleyebilirsiniz.
DGS Üniversite Puanları ve Kontenjanları 2023

Üniversite DGS Taban Puanları 2023

2023 Üniversite DGS taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Tam 194 üniversitenin 2023 DGS taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.
DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2023

DGS Taban Puanları 2023

Dikey Geçiş Sınavı ile öğrenci alan lisans programlarının kontenjanları ve 2023 DGS taban puanları listesi bu sayfada.
TYT - Önlisans Taban Puanları 2023

Önlisans Taban Puanları 2023

Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinin TYT kontenjanları ve 2023 önlisans taban puanları listesi bu sayfada. TYT puanı ile öğrenci alan önlisans bölümlerinin burs, kontenjan ve öğrenim ücretleri gibi detayları ayrıntılı olarak olarak sayfalarda mevcut.
YKS - 4 Yıllık Lisans Taban Puanları 2023

Lisans Taban Puanları 2023

Tüm üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerinin YKS kontenjanları ve 2023 lisans taban puanları bu sayfada.
YKS Üniversite Taban Puanları ve Kontenjanları 2023

Üniversite Taban Puanları 2023

Tüm üniversitelerin bölüm, fakülte ve yüksek okul bazında kontenjanları ve 2029 üniversite taban puanları listesi bu sayfada. Devlet, vakıf, KKTC ve yurt dışı olmak üzere toplam 229 üniversitenin bölümlerinin taban puanlarını inceleyebilirsiniz.

Lise Taban Puanları

Bölüm DGS Taban Puanları

Üniversite DGS Taban Puanları

Lise Puanları

Lisans Taban Puanları

Önlisans Taban Puanları

Üniversite Taban Puanları