Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2021

Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2021

0

2021 Hukuk Fakültesi taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin hukuk fakültesi taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

4 yıllık eğitim veren Hukuk Fakültesi lisans programı EA puanı ile öğrenci alıyor. 37 devlet 36 vakıf 9 yurtdışı olmak üzere toplam 82 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Hukuk Fakültesi Taban Puanları

Hukuk Fakültesi bölümünün en yüksek taban puanı 530,91347 ile Galatasaray Üniversitesi, en düşük taban puanı ise 353,19996 puan ile Bahçeşehir Üniversitesi oldu.

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Galatasaray ÜniversitesiFRA25555,37764530,91347
Koç ÜniversitesiBURS19544,92262523,14489
Bilkent ÜniversitesiBURS24552,23486519,88096
TOBB Ekonomi ve TeknolojiBURS15527,43608512,16575
İstanbul ÜniversitesiÜCR10523,81088512,04939
Yeditepe ÜniversitesiBURS17521,33459500,03071
Koç Üniversitesi%504507,85986497,77803
Bilkent Üniversitesi%5016519,21964493,97276
Özyeğin ÜniversitesiBURS30521,14707492,27199
Ankara Üniversitesi550519,38327467,40221
Bahçeşehir ÜniversitesiBURS30500,95967466,32644
İstanbul Üniversitesi490530,77698464,73966
İstanbul BilgiBURS21492,13268463,87285
Hacettepe Üniversitesi230493,83368459,66544
İstanbul ÜniversitesiİÖ350481,64138453,43366
Marmara Üniversitesi340477,22025451,27959
Başkent ÜniversitesiBURS30472,89911447,55000
Marmara ÜniversitesiİÖ340453,29327445,07617
Ankara Hacı Bayram Veli420467,08067443,73540
Türk-Alman Üniversitesi80480,42511442,38260
Kadir Has ÜniversitesiBURS27462,03926442,34022
MEF ÜniversitesiBURS19444,67526440,49134
Altınbaş ÜniversitesiBURS3465,01160439,31669
Dokuz Eylül Üniversitesi460482,38861439,16314
Ankara Yıldırım Beyazıt220458,07269436,00756
TOBB Ekonomi ve Teknoloji%5023508,37048435,50331
İstanbul MedipolBURS30531,87152434,65774
İstanbul KültürBURS30449,90757434,27902
Anadolu Üniversitesi355477,29466434,23615
Ankara Sosyal Bilimler100452,52471433,87617
İbn Haldun ÜniversitesiBURS20496,35009433,66227
İzmir EkonomiBURS24473,31507432,61750
Çankaya ÜniversitesiBURS31508,69052432,51353
İstanbul Medeniyet160449,42306432,12624
Akdeniz Üniversitesi240468,84169431,40881
İstanbul TicaretBURS30441,29584430,53069
İstanbul Sabahattin ZaimBURS26486,25072430,42416
Bursa Uludağ Üniversitesi220463,62261427,88219
Selçuk Üniversitesi260484,77369427,75328
Yaşar ÜniversitesiBURS27482,17302427,59954
Maltepe ÜniversitesiBURS18438,46832426,75224
Atılım ÜniversitesiBURS30433,76257426,40983
Beykent ÜniversitesiBURS18434,65590426,35741
İzmir Demokrasi100476,55793426,28412
Kocaeli Üniversitesi290462,57847424,44765
Ankara MedipolBURS18456,93075422,47153
Fatih Sultan MehmetBURS30466,27568422,39701
Erciyes Üniversitesi210460,45219421,93248
Ufuk ÜniversitesiBURS23431,91793421,68168
Çukurova Üniversitesi200458,89138421,00966
İstanbul AydınBURS30431,83273420,95649
Doğuş ÜniversitesiBURS16439,20749420,89727
Sakarya Üniversitesi240443,81021419,70794
Pamukkale Üniversitesi110442,86395418,48202
İstanbul OkanBURS23435,34962418,04898
İzmir Bakırçay130434,30140417,69592
Kırıkkale Üniversitesi210458,05926417,06640
KTO Karatay ÜniversitesiBURS29478,73676416,29729
İstanbul Yeni YüzyılBURS18422,60458416,02371
Antalya BilimBURS24439,86848415,71670
Yalova Üniversitesi200468,73941415,52110
İstanbul 29 MayısBURS18446,26903415,27696
Süleyman Demirel200443,55860414,67326
Piri Reis ÜniversitesiBURS12421,68960413,70342
Necmettin Erbakan120520,94660413,11421
Selçuk ÜniversitesiİÖ240438,78352411,92617
İstanbul GedikBURS18419,09063411,64068
İnönü Üniversitesi200450,44751411,53597
Gaziantep Üniversitesi190508,35976410,91938
Afyon Kocatepe140434,23654410,66944
Altınbaş ÜniversitesiBURS60479,01599410,16032
Atatürk Üniversitesi200454,63045409,71061
Trabzon Üniversitesi240479,53819409,50189
Dicle Üniversitesi280474,28609408,37158
Kırklareli Üniversitesi120437,61195407,57906
Necmettin ErbakanİÖ80412,23406407,46359
Hasan KalyoncuBURS30539,61072407,03394
Recep Tayyip Erdoğan80434,84914406,86149
Kırıkkale ÜniversitesiİÖ180421,52162406,20644
Tekirdağ Namık Kemal100435,05932406,09612
Çağ ÜniversitesiBURS30433,02766405,84399
Türk-Alman Üniversitesi20436,75950405,61924
Atatürk ÜniversitesiİÖ120450,15898404,08680
Çankaya Üniversitesi%5052421,67445404,02537
Erzincan Binali Yıldırım300450,78759403,97258
Bilkent ÜniversitesiÜCR123489,99441402,31229
Çankırı Karatekin200422,23838401,96326
KTO Karatay Üniversitesi%5014408,81574401,05147
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS21405,99552400,75999
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS21406,38033398,22945
Yeditepe Üniversitesi%5069496,81376396,94744
Lefke Avrupa ÜniversitesiBURS21401,75669396,90703
Uluslararası KıbrısBURS20405,47879395,11787
Girne ÜniversitesiBURS11397,21735394,57797
Uluslararası FinalBURS12400,10743393,77429
Girne AmerikanBURS20402,01314393,45252
Başkent Üniversitesi%2521426,52416393,36025
Hasan Kalyoncu%5058403,88995393,22105
Ankara Sosyal BilimlerBURS15413,87475392,40543
İstanbul 29 Mayıs%5097414,92728392,32149
Kıbrıs İlim ÜniversitesiBURS12397,97406392,19455
Ada Kent ÜniversitesiBURS11395,43630391,75609
İstanbul 29 MayısÜCR5403,26912389,83798
Piri Reis Üniversitesi%5055411,18932389,19521
Çağ Üniversitesi%50142403,84488385,58809
Doğuş Üniversitesi%2563407,30135385,52917
Lefke Avrupa Üniversitesi%5021393,23441385,29859
Beykent Üniversitesi%2575416,29569384,16979
Yaşar Üniversitesi%2523416,90719384,00941
Ankara Medipol%5096412,69519382,57037
İstanbul Ticaret%2582420,51915381,21207
Ankara MedipolÜCR6386,98659380,71960
TOBB Ekonomi ve TeknolojiÜCR65435,47920380,63506
Koç ÜniversitesiÜCR106512,42224379,03176
İstanbul Sabahattin Zaim%25149414,36877377,17159
Çağ ÜniversitesiÜCR28385,43848375,13672
Atılım Üniversitesi%2589411,27143373,27391
İzmir Ekonomi%50135422,38232372,59856
Doğuş ÜniversitesiÜCR31384,15295371,28005
Fatih Sultan Mehmet%25120402,78698367,60048
Beykent ÜniversitesiÜCR27380,31420366,12034
İstanbul Bilgi%50119442,64068365,94960
Doğu Akdeniz Üniversitesi%5035391,79470364,60972
İstanbul MedipolÜCR3380,94014363,70233
Kıbrıs İlim Üniversitesi%5068391,12263363,03450
İstanbul Medipol%50167412,49889359,81581
Özyeğin Üniversitesi%50150474,29740359,78459
İstanbul Yeni YüzyılÜCR102388,97453359,54200
Uluslararası FinalÜCR20359,48810359,48810
MEF Üniversitesi%50108425,56305358,65941
Piri Reis ÜniversitesiÜCR13380,56766358,61080
Lefke Avrupa ÜniversitesiÜCR98384,48637357,11367
Uluslararası Final%5048390,61062355,61787
İstanbul Gedik%2542402,11241355,21551
Ankara Sosyal Bilimler%5065388,51148355,17781
Kadir Has ÜniversitesiÜCR35371,43798355,03733
Uluslararası Kıbrıs%5046392,78730354,18653
Altınbaş Üniversitesi%5060379,57353354,17089
Ada Kent Üniversitesi%2559354,04427354,04427
Uluslararası KıbrısÜCR74377,56004353,97474
İstanbul KültürÜCR47356,83569353,91757
Maltepe ÜniversitesiÜCR29354,11225353,88925
Yakın Doğu Üniversitesi%50119391,04084353,82663
Yeditepe ÜniversitesiÜCR30389,64366353,78613
İstanbul GedikÜCR60360,85827353,77561
Fatih Sultan MehmetÜCR50366,44443353,72981
Maltepe Üniversitesi%2575402,12725353,65161
Başkent ÜniversitesiÜCR149391,72367353,60476
Girne Amerikan%5025377,81773353,59366
Özyeğin ÜniversitesiÜCR20370,10019353,51620
Kadir Has Üniversitesi%50118433,33870353,46010
Bahçeşehir Üniversitesi%2564438,03438353,43003
Girne Üniversitesi%5059386,30371353,39049
Ufuk Üniversitesi%25109400,50199353,37394
Hasan KalyoncuÜCR112391,81663353,36387
Yaşar ÜniversitesiÜCR130382,18818353,32255
Altınbaş Üniversitesi%5020407,87701353,31188
İstanbul Okan%5082398,26641353,30103
İstanbul Aydın%50170404,77734353,26979
KTO Karatay ÜniversitesiÜCR147399,98931353,26498
Atılım ÜniversitesiÜCR81373,10845353,25376
Antalya Bilim%25136413,57889353,22895
Çankaya ÜniversitesiÜCR117398,80925353,22290
İstanbul Kültür%25123407,92101353,21442
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR84380,75710353,21000
İstanbul TicaretÜCR88380,98158353,20410
Bahçeşehir ÜniversitesiÜCR106435,66820353,19996
İstanbul OkanÜCR450,000000,00000
Ufuk ÜniversitesiÜCR180,000000,00000
Girne AmerikanÜCR550,000000,00000
Ankara Sosyal BilimlerÜCR300,000000,00000

Hukuk Fakültesi Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • İÖ: Bölümün öğretim türü İkinci öğretim
  • FRA: Bölümün eğitim dili fransızca

2021 Hukuk Fakültesi taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here