LGS Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımları

LGS din kültürü ve ahlak bilgisi konuları ve soru dağılımı hakkında bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız bu rehberi okumaya devam edebilirsiniz. Bu içeriğimizde LGS sınavının önemli testlerinden biri olan din kültürü ve ahlak bilgisi testinde hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

LGS testinde bildiğiniz üzere 6 farklı dersten sorular ile karşılaşıyorsunuz. Bu derslerden biri de din kültürü ve ahlak bilgisi testi. Toplamda 10 adet soru çıkaran bu dersi ne yazık ki birçok öğrenci önemsemiyor. Öyle ki çok sayıda öğrenci LGS sınavına hazırlık sürecinde din kültürü ve ahlak bilgisi dersine hiç bakmadan sadece matematik ve fen bilimleri gibi derslere yoğunlaşıyor.

Ancak başarılı olmak isteyen ve daha fazla rakip elemek isteyen öğrenciler din kültürü ve ahlak bilgisi testinden de soru çözüyor. Bu testte sorulan 20 soruyu önemseyen öğrenciler konulardaki soru yoğunluğuna göre bir çalışma planı hazırlıyor. Eğer siz de LGS din kültürü ve ahlak bilgisi konuları ve soru dağılımı hakkında bilgi almak istiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları 2022

MEB müfredatında yer alan ve LGS sınavında soru gelmesi muhtemel olan LGS din kültürü konuları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kader İnancı
  • Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa
  • Zekat ve Sadaka
  • Din ve Hayat
  • Hz. Muhammed’in Örnekliği
  • Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri
  • İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem
  • İslam Dinine Göre Kötü Davranışlar
  • İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı (Tevekkül)
  • Hac İbadeti

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Dağılımı 2022

Yukarıdaki listede bulunan konulardan her yıl 10 adet soru gelmektedir. Bu soruların dağılımı her yıl değişse de ortalama aynı seviyelerdedir. Geçmiş yıllardaki LGS sınavlarında soru gelen din kültürü ve ahlak bilgisi konuları ve dağılımları şu şekildedir;

Konu2018201920202021
Kader İnancı111
Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa111
Zekat ve Sadaka1332
Din ve Hayat221
Hz. Muhammed’in Örnekliği1322
Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri2211
İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem11
İslam Dinine Göre Kötü Davranışlar11
İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı (Tevekkül)1
Hac İbadeti1
Toplam10101010
LGS DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ KONULARI ve SORU DAĞILIMLARI

Din kültürü ve ahlak bilgisi testinden fazla sayıda net çıkarmak isterseniz bu konuların soru dağılımlarına bakabilirsiniz. Gireceğiniz LGS sınavında başarılar dileriz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.