LGS Konuları ve Soru Dağılımları

Tüm LGS konuları ve soru dağılımları bu sayfamızda. Liselere Geçiş Sistemi sınavında soru gelen 6 dersin tüm LGS konuları ve yıllara göre soru dağılımlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

LGS sınavında yer alan Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin tüm sınavlardaki soru sayıları ile konularını aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz. Toplam 90 soru gelen LGS konuları ve detaylarını incelemek için linklere tıklayabilirsiniz.

LGS Konuları ve Soru Dağılımları

LGS TestleriSoru
LGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları20
LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları20
LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımları20
LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları10
LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları ve Soru Dağılımları10
LGS İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ve Soru Dağılımları10
LGS SINAV KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI

LGS Türkçe Konuları

Liselere Geçiş Sistemi sınavında Türkçe testinden 20 soru geliyor. Sözel mantık, görsel okuma, sözcükte anlam, cümlede anlam gibi konulardan yoğun sorular gelmektedir. LGS türkçe testinde en çok soru parçada anlam konusundan gelmektedir. Tüm LGS Türkçe konuları ve soru dağılımları için tıklayın.

LGS Matematik Konuları

LGS matematik testinde 20 soru geliyor. Üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlar ve katlar ile geometri konularından çokca soru gelmektedir. Tüm LGS Matematik konuları ve soru dağılımları için tıklayın.

LGS Fen Bilimleri Konuları

20 soru gelen LGS fen bilimleri testinde en çok soru madde ve endüstri konusundan gelmektedir. Ayrıca dna ve genetik, enerji dönüşümleri ve çevre bilimi gibi konulardan çok soru gelmektedir. Tüm LGS fen konuları ve soru dağılımları için tıklayın.

LGS İngilizce Konuları

10 soru gelen LGS ingilizce testinde hemen her konudan 1 soru gelmektedir. Tüm LGS ingilizce konuları ve ayrıntılı soru dağılımları için tıklayın.

LGS Din Kültürü Konuları

LGS din kültürü testinde 10 soru gelmektedir. Zekat ve sadaka ile Hz. Muhammed’ in hayatı çokca soru gelen konular. LGS din konuları ve soru dağılımları için tıklayın.

LGS İnkılap Tarihi Konuları

LGS inkılap testinde 10 soru gelmektedir. Kurtuluş savaşı ve cumhuriyetin ilk yılları çokca soru gelen LGS inkilap tarihi konularından. Tüm LGS inkılap konuları ve soru dağılımları için tıklayın.

Son yıllarda yapılan sınavlara göre hazırladığımız LGS konuları ve soruları içeriğimizin sonuna geldik. Sitemizde ayrıca tüm illerin lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri içerikleri mevcut. Liselere Geçiş Sistemi sınavında başarılar dileriz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.