Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Hemşirelik Taban Puanları 2021

Hemşirelik Taban Puanları 2021

0

2021 Hemşirelik taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin hemşirelik taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

4 yıllık eğitim veren Hemşirelik lisans programı SAY puanı ile öğrenci alıyor. 92 devlet 42 vakıf 7 yurtdışı olmak üzere toplam 141 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Hemşirelik Taban Puanları

Hemşirelik bölümünün en yüksek taban puanı 438,91187 ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, en düşük taban puanı ise 209,11157 puan ile Bahçeşehir Üniversitesi oldu.

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Acıbadem Mehmet Ali AydınlarBURS12468,95236438,91187
Koç ÜniversitesiBURS30466,84924436,69984
Acıbadem Mehmet Ali AydınlarİNG BURS9455,48199428,90081
Hacettepe Üniversitesi200474,28089427,99064
İstanbul MedipolBURS18462,40065418,04962
İstanbul CerrahpaşaİNG20454,92138414,53301
Ankara Üniversitesi180472,27202414,44041
Bezmialem VakıfBURS15449,30656409,17892
İstanbul Cerrahpaşa210465,92388405,45503
Bahçeşehir ÜniversitesiBURS7421,53869402,58291
Başkent ÜniversitesiBURS9414,51755400,11922
Dicle Üniversitesi100458,29018398,56473
Gazi Üniversitesi220457,13343398,51752
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG BURS5412,73468391,81003
Ege Üniversitesi280460,65680390,06824
İstanbul MedipolİNG BURS15433,50663388,58805
Biruni ÜniversitesiBURS14400,53989387,98419
Marmara Üniversitesi220460,09804387,50014
Dokuz Eylül Üniversitesi220455,02790383,84192
Ankara Yıldırım Beyazıt150413,93149383,01587
Eskişehir Osmangazi130446,16085382,62085
Sağlık Bilimleri90421,63237381,99858
Ondokuz Mayıs100460,90750381,33629
İzmir EkonomiBURS6408,44872380,65176
Yeditepe ÜniversitesiİNG BURS13420,45867380,57356
Akdeniz Üniversitesi200460,35597380,52264
Bursa Uludağ Üniversitesi130436,10008379,24150
İstanbul MedipolBURS15396,48625376,36777
Çukurova Üniversitesi170466,21988376,14850
Biruni ÜniversitesiİNG BURS6393,43185375,96096
İstanbul Sabahattin ZaimBURS8395,93065374,91657
İstanbul Medeniyet90386,29887374,01606
İstinye ÜniversitesiBURS12387,35641373,56472
Sağlık Bilimleri150407,95929372,94318
İstinye ÜniversitesiİNG BURS6383,33843372,40027
KTO Karatay ÜniversitesiBURS11390,65067372,16821
İstanbul BilgiBURS9387,44824372,11711
Selçuk Üniversitesi160460,67489372,07755
Kocaeli Üniversitesi90427,63266371,85615
Üsküdar ÜniversitesiBURS13398,00983371,36717
İstanbul AydınBURS11400,79735371,05031
İzmir Katip Çelebi160443,16261370,85762
Mersin Üniversitesi180449,28677370,65665
Ankara MedipolBURS10395,38049369,92162
Van Yüzüncü Yıl90436,55399368,88382
İnönü Üniversitesi160469,86070368,38968
İstanbul Yeni YüzyılBURS9370,98506368,37196
Yüksek İhtisasBURS8381,20222367,87273
Lokman Hekim ÜniversitesiBURS6386,64679366,82530
Sanko ÜniversitesiBURS10403,17587366,81703
Sakarya Üniversitesi130445,10991365,19567
İzmir Demokrasi80393,65395364,31074
Haliç ÜniversitesiBURS14375,07847363,96217
Demiroğlu BilimBURS14389,80954363,20987
Gaziantep Üniversitesi200448,42168362,28642
İstanbul OkanBURS9370,76537361,93817
Mardin Artuklu70455,22595361,15528
Erciyes Üniversitesi200468,48870360,61155
Beykent ÜniversitesiBURS9373,02407360,55642
Necmettin Erbakan130418,61766360,51574
Çanakkale Onsekiz Mart120443,99459359,06136
Muğla Sıtkı Koçman180429,18388358,53604
Toros ÜniversitesiBURS6373,52227358,41009
İstanbul KentBURS10366,78594358,17948
Atılım ÜniversitesiİNG BURS7373,50957358,02920
Pamukkale Üniversitesi170476,08371357,88538
Nuh Naci YazganBURS8417,38864357,77762
Karadeniz Teknik160436,71404357,38232
İstanbul KültürBURS15388,71885357,28691
Kahramanmaraş Sütçü İmam80427,82623357,04168
Maltepe ÜniversitesiBURS15372,11950356,22415
İzmir Bakırçay90372,58703355,94819
Fenerbahçe ÜniversitesiBURS9368,07638355,51632
Ufuk ÜniversitesiBURS9367,23105355,25066
Akdeniz Üniversitesi70380,49334355,23223
Alanya Alaaddin Keykubat80394,79098354,01705
Süleyman Demirel160417,35595353,65037
İstanbul GelişimBURS14367,14742352,56161
Harran Üniversitesi120452,14036352,47414
Fırat Üniversitesi130429,61986352,25089
Batman Üniversitesi70447,76646352,24758
Kırıkkale Üniversitesi100401,21172351,78237
Adıyaman Üniversitesi100474,90710351,20476
Hatay Mustafa Kemal90420,76509351,20007
Aydın Adnan Menderes240414,44220350,97090
İstanbul ArelBURS10366,76784350,74280
Ordu Üniversitesi100429,78222350,05049
Bandırma Onyedi Eylül90433,08078349,50476
İstanbul AtlasBURS9362,89296348,80418
Manisa Celal Bayar180428,41029348,74458
Balıkesir Üniversitesi110411,50218348,26077
Bolu Abant İzzet Baysal160425,65083347,32246
Haliç ÜniversitesiİNG BURS9362,28969346,41165
Hasan KalyoncuBURS14402,39007346,07889
Muğla Sıtkı Koçman140384,49473345,84935
Siirt Üniversitesi100464,70357343,66758
Necmettin Erbakan50396,42963343,64351
Osmaniye Korkut Ata80393,51297343,49597
Trakya Üniversitesi130393,93921342,95519
İstanbul GedikBURS15358,33387342,59472
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri110456,06742342,41945
Sivas Cumhuriyet170421,02729341,55433
Sağlık ve TeknolojiBURS20407,60387341,00769
İstanbul GelişimİNG BURS8353,21000340,83440
Aksaray Üniversitesi100399,97070340,76265
Amasya Üniversitesi100424,07553340,64802
İzmir TınaztepeBURS10369,33091340,26936
İnönü ÜniversitesiİÖ100368,24974340,02273
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji90365,91644339,97641
Kütahya Sağlık Bilimleri120444,72377339,62224
Demiroğlu BilimİNG BURS20378,67521339,44502
Burdur Mehmet Akif Ersoy120394,49413339,05272
Nevşehir Hacı Bektaş Veli100429,28428338,26880
Yalova Üniversitesi60387,46470337,34344
Bingöl Üniversitesi80405,59686336,93189
Munzur Üniversitesi60367,84211336,81826
Tekirdağ Namık Kemal100388,27593336,26814
Karabük Üniversitesi100372,98822336,16886
Atatürk Üniversitesi250447,07272335,56951
Tokat Gaziosmanpaşa110384,29944334,87747
Uşak Üniversitesi90405,93707334,75844
Sakarya Uygulamalı Bilimler60367,84027334,67521
Selçuk Üniversitesi80437,37899334,43808
Düzce Üniversitesi170410,39457334,30249
Harran Üniversitesi50402,98410333,72630
Karamanoğlu Mehmetbey100368,85702333,63033
Bitlis Eren Üniversitesi75393,11632333,28789
Niğde Ömer Halisdemir100419,42166333,28536
Toros Üniversitesi%501332,63905332,63905
Kırşehir Ahi Evran100374,07541332,41312
Giresun Üniversitesi110373,34857331,99986
Antalya BilimBURS9376,60151331,48141
Bilecik Şeyh Edebali90376,88763330,75836
Kahramanmaraş Sütçü İmam60353,57065330,43641
Erzincan Binali Yıldırım100393,78090330,30353
Kastamonu Üniversitesi90413,09526330,26506
Zonguldak Bülent Ecevit160402,73335330,06561
Recep Tayyip Erdoğan80377,42094329,88907
Kilis 7 Aralık80382,31524329,48781
Burdur Mehmet Akif Ersoy80354,70069329,47058
Muş Alparslan100354,99439328,88976
Sinop Üniversitesi100371,96117328,83672
Bartın Üniversitesi60387,84418328,46453
Çankırı Karatekin100456,58913328,18499
Avrasya ÜniversitesiBURS11346,03583328,00590
Hitit Üniversitesi90399,03301327,69304
Yozgat Bozok Üniversitesi100423,68474327,38289
Kocaeli Sağlık ve TeknolojiBURS9352,64565326,77154
Ağrı İbrahim Çeçen80378,43458326,18874
Atatürk ÜniversitesiİNG50372,76998326,08575
Artvin Çoruh Üniversitesi90375,32496325,86539
KTO Karatay Üniversitesi%509370,35287325,67293
Kırklareli Üniversitesi90356,78483325,60496
Gümüşhane Üniversitesi90346,15175324,90333
Siirt ÜniversitesiİÖ80383,80065323,44189
Kırşehir Ahi EvranİÖ60336,83453323,40982
Trakya Üniversitesi100343,56429323,40716
Burdur Mehmet Akif ErsoyİÖ60335,45169322,80106
Kafkas Üniversitesi160390,96622322,78922
Sivas Cumhuriyet120338,37301322,46149
Iğdır Üniversitesi60346,23608322,13045
Hasan Kalyoncu%5014336,47954320,92775
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS11332,24843319,32255
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS16329,19618316,30855
Lefke Avrupa ÜniversitesiBURS16341,61508314,90466
Uluslararası KıbrısBURS10329,35808312,68940
İstanbul Medipol%50102386,86444311,31402
Kıbrıs İlim ÜniversitesiBURS7315,98691310,69966
Nuh Naci Yazgan%5042352,81770309,99785
Girne ÜniversitesiBURS12319,17082307,04498
Girne AmerikanBURS11314,60111304,95859
İstanbul Medipol%5085350,96754303,58680
Bezmialem Vakıf%5050369,66662302,93030
Acıbadem Mehmet Ali AydınlarİNG %5051421,35565300,22116
Yüksek İhtisas%5025326,76283299,45889
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG BURS10320,94780296,39385
Sanko Üniversitesi%2546331,30662296,37990
İstanbul Sabahattin Zaim%5042374,22520296,18461
Üsküdar Üniversitesi%5068344,68438294,82519
Ufuk Üniversitesi%5027350,91004294,43168
Başkent Üniversitesi%5049364,36015292,66332
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG BURS20312,33343290,41588
Lokman Hekim Üniversitesi%5034351,24866289,99459
Yeditepe ÜniversitesiİNG %5051355,97140287,92868
Sanko ÜniversitesiÜCR9294,00310287,77124
İzmir Ekonomi%5035346,08040287,54024
Sağlık ve Teknoloji%5020325,19061286,80159
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji%5051325,08525285,58193
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar%5068349,42899284,80170
Lefke Avrupa Üniversitesi%5056311,97290284,56741
İstanbul Yeni Yüzyıl%5051325,90914283,66126
Lefke Avrupa ÜniversitesiÜCR8296,77873283,09927
Başkent ÜniversitesiÜCR2281,68824279,58828
Beykent Üniversitesi%2551324,14587279,29210
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR30315,15336276,32303
İstanbul Aydın%2562319,11067275,52041
İzmir Tınaztepe%5050317,45347273,58299
İstanbul Arel%5055334,99111272,54600
KTO Karatay ÜniversitesiÜCR50315,23721272,11363
Haliç Üniversitesi%5076309,62741272,05891
İstinye Üniversitesi%5068332,67474270,96945
Hasan KalyoncuÜCR62307,03766269,80140
Toros ÜniversitesiÜCR33318,24161269,21451
İstanbul GelişimÜCR16288,75462269,15521
Biruni Üniversitesi%5076300,40034268,55342
İstanbul Kent%5050290,93652267,34911
Maltepe Üniversitesi%2556300,65927264,45581
İstanbul Gelişim%2560300,25984260,96178
İstanbul GelişimİNG %5041288,59621260,60368
Kıbrıs İlim Üniversitesi%5033294,54985258,24806
Uluslararası KıbrısÜCR5265,30331257,55889
Bahçeşehir Üniversitesi%5032294,70847256,78504
Fenerbahçe Üniversitesi%5051325,82159255,42079
Yakın Doğu Üniversitesi%5084306,04703255,26815
Uluslararası Kıbrıs%5035305,92660254,37047
Doğu Akdeniz Üniversitesi%5029299,26473254,33054
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG %5018280,20783253,52517
İstinye ÜniversitesiİNG %5034297,92431252,83830
İstanbul Bilgi%5051345,48451251,77524
İstanbul Atlas%5051291,71236251,52221
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG ÜCR2266,25543251,41797
İstanbul Okan%5051314,89842250,19916
Yeditepe ÜniversitesiİNG ÜCR25287,58926249,14366
Biruni ÜniversitesiİNG %5034289,46892246,13920
Maltepe ÜniversitesiÜCR29264,02623245,67635
Demiroğlu Bilim%2576314,81170245,28176
Girne Üniversitesi%5063290,13026240,87222
Antalya Bilim%2551322,33801240,49042
Üsküdar ÜniversitesiÜCR9270,49196239,76035
Ufuk ÜniversitesiÜCR24283,75080238,28852
İstanbul GelişimİNG ÜCR6244,77378237,64438
Girne Amerikan%5020286,63755237,20159
Haliç ÜniversitesiİNG %5051281,33733236,11462
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG %5020285,34274234,74844
Yüksek İhtisasÜCR17282,68225234,37235
Girne AmerikanÜCR10246,38154232,05201
Demiroğlu BilimİNG %5020281,13378230,12334
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG ÜCR15272,51155229,66309
Bahçeşehir ÜniversitesiÜCR10246,58732227,35195
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG %5015266,56602227,02346
Atılım ÜniversitesiİNG %2541281,62945219,78286
Avrasya ÜniversitesiÜCR59317,57790211,76639
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG ÜCR8227,51605209,11157

Hemşirelik Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • İÖ: Bölümün öğretim türü İkinci öğretim
  • İNG: Bölümün eğitim dili İngilizce

2021 Hemşirelik taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here