Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Taban Puanları 2024

YKS 2024 Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan YKS (TYT veya AYT) ile öğrenci alan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bölümlerinin taban puanları ve kontenjanlarına ulaşabilirsiniz.

Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi YKS ile toplam 50 öğrenci alıyor. Bu kontenjanın 50 tanesi TYT ile öğrenci alan önlisans programlarına ait. MGÜ’da lisans bölümü bulunmuyor.Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Ankara şehrinde kurulu bir devlet üniversitesidir. Tercihlerinizde yer vermeden önce Ankara şehrinin yaşam koşulları ve barınma olanaklarını araştırmanız faydalı olacaktır.

Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Taban Puanları 2024

BİRİMBÖLÜMPTKNTTAVANTABAN
Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek YüksekokuluGeleneksel El SanatlarıTYT20373,84805315,42943
Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek YüksekokuluRadyo ve Televizyon ProgramcılığıTYT30384,50790334,74742

YKS Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları tablosundaki ve sayfadaki kısaltmaların anlamı:BİRİM: Bölümün bağlı olduğu fakülte yada yüksekokul adı. PT: Bölümün YKS puan türü. KNT: Bölümün kontenjan sayısı. TAVAN: Bölümün en yüksek puanı. TABAN: Bölümün taban puanı. İÖ: İkinci Öğretim. AÖ: Açık Öğretim. UE: Uzaktan Öğretim. MTOK: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumları kontenjanı. KKTC: KKTC uyruklu öğrenci kontenjanı.

Üniversite Taban Puanları 2024YKS Taban Puanları 2024TYT Taban Puanları 2024AÖF Taban Puanları 2024

Bu sayfadaki Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi taban puanları YKS 2023 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır. 2024 YKS tercih işlemlerinde bu sayfadaki Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi taban puanları geçerli olacaktır. Tercih yaparken ÖSYM kılavuzunu dikkate alın. Eğitim dili belirtilmeyen bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümlerin kontenjanı dolmamış veya ilk defa öğrenci alıyor demektir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.