YKS 4 Yıllık Bölüm Taban Puanları ve Sıralamaları 2024

2024 YKS 4 yıllık bölüm taban puanları ve başarı sıralamaları listesi bu sayfada. Sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil puanı ile öğrenci alan lisans bölümlerinin burs, sıralama, taban puan, kontenjan ve öğrenim ücretleri gibi detayları ayrıntılı olarak olarak mevcut.

Listedeki 262 bölüm YKS ile öğrenci alıyor ve puan türleri AYT puanları. 4 yıllık bölümlerin toplam kontenjan sayısına, sıralamasına, tavan ve taban puanlarına ulaşmak için listeden bölüm adına tıklayabilirsiniz.

YKS 4 Yıllık Bölüm Taban Puanları 2024

Listedeki bölümlerden 116 tanesi sayısal, 43 tanesi sözel, 74 tanesi eşit ağırlık ve 29 tanesi dil bölümlerinin 4 yıllık bölüm taban puanlarına ait.

2 YILLIK Taban Puanları İçin Tıklayın! SAYISAL Taban Puanları İçin Tıklayın! SÖZEL Taban Puanları İçin Tıklayın! EŞİT AĞIRLIK Taban Puanları İçin Tıklayın! DİL Taban Puanları İçin Tıklayın! ÜNİVERSİTE Taban Puanları İçin Tıklayın! AÇIKÖĞRETİM Taban Puanları İçin Tıklayın!

Bu sayfada yer alan 4 yıllık bölüm taban puanları ve başarı sıralamaları 2023 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. 2024 tercih sürecinde sitemizdeki puanlar geçerli olacaktır. Bölümleri tercihlerinizde yazmadan önce ÖSYM tercih kılavuzunu dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.