YKS Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2024

Tüm üniversitelerin bölüm, fakülte ve yüksek okul bazında YKS kontenjanları ve 2024 üniversite taban puanları listesi bu sayfada. Devlet, vakıf, KKTC ve yurt dışı olmak üzere toplam 229 üniversitenin taban puanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Sayfada 127 devlet üniversitesi, 74 vakıf üniversitesi, 4 vakıf meslek yüksek okulu, 16 KKTC üniversitesi ve 8 yurt dışı üniversite olmak üzere toplam 229 üniversite taban puanları mevcut. Şehirlere göre alfabetik sıralı listeden istediğiniz üniversitenin detayına ulaşabilirsiniz.

Devlet Üniversitesi Taban Puanları 2024

Vakıf Üniversiteleri Taban Puanları 2024

KKTC Üniversiteleri Taban Puanları 2024

Yurt Dışı Üniversite Taban Puanları 2024

Daha Fazla Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2 Yıllık Bölüm Taban Puanları İçin Tıklayın! 4 Yıllık Bölüm Taban Puanları İçin Tıklayın! SAYISAL Taban Puanları İçin Tıklayın! SÖZEL Taban Puanları İçin Tıklayın! EŞİT AĞIRLIK Taban Puanları İçin Tıklayın! DİL Bölümleri Taban Puanları İçin Tıklayın! AÇIKÖĞRETİM Taban Puanları İçin Tıklayın!

ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan 2024 üniversite taban puanları eksiksiz olarak bu sayfada. Üniversite, lisans ve önlisans puanları başlıklarına tıklayıp tüm listelere ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan üniversite taban puanları ve kontenjanları bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizde yer vermeden önce ÖSYM kılavuzunu, programların özel koşullarını, vakıf üniversitelerinin burs ve öğrenim ücretlerini dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz. Üniversitelerin 4 yıllık taban puanları ve 2 yıllık taban puanları için bu linklere tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.