KYK Wifi Çıkış Yapma

KYK wifi çıkış yapma sorunlarının çözümünü paylaşacağız bu yazıda. wifi gsb gov tr çıkış yapma sayfası ile ilgili bilgilerimizi paylaşacağız. Wifi KYK çıkış yapma sorunu sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir ve genellikle kullanıcıdan kaynaklı sorunlar yaşanmaktadır.

KYK wifi ağı özel bir ağdır ve kullanırken bunu unutmamak gerekir. Bu ağ üzerinde yaptığınız tüm işlemlerin kaydedildiği de diğer bir gerçek. Giriş çıkış saatleri, IP adresiniz, kullandığınız internet siteleri, bu sitelerden indirdiğiniz dosyaların bilgisi log denilen dosyalarda kaydedilmekte ve yasal bir durum ortaya çıktığında delil olarak kullanılabilmektedir. Bu yasal bilgiler e-devlet üzerinden onayladığınız wifi taahhütnamesinde de yazmaktadır.

KYK Wifi Çıkış Yapma

Temel bilgilendirmenin ardından gelelim KYK wifi çıkış yapma işlemi ve burada karşılaşılan problemlerin çözümüne. Çıkış yapmak istediğinizde karşınıza çıkan en önemli sorunlardan birisi doğrulama sayfasının açılmaması, bu sorunu yaşamamak için giriş yaptıktan sonra bu sayfayı kapatmamaktır.

Ayrıca “Çıkış” düğmesine bastığınız halde sayfa hareketsiz de kalıyor olabilir. Bu genellikle cihazınızın tarayıcısından kaynaklanan bir problemdir. Wifi sisteminden giriş ve çıkış yapmak için Google Chrome tarayıcısının en güncel sürümünü kullanmanız tavsiye edilir.

Wifi’ yi kullandığınız süre boyunca, bağlantıyı kesip tekrar bağlanmak, mobil cihazlarda 3G/4,5 G yi açık bırakmak, VPN kullanmak gibi durumlar çıkış yapmakta sorun yaşamanıza sebep olacaktır. Bu davranışlardan uzak durmalısınız. Cihazınızda değişen ayarları varsayılan ayarlar durumuna geri getirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Eğer KYK internetini 2 farklı cihazda kullanmak istiyorsanız, aynı anda kullanamazsınız. Bu sebeple bir cihazdan diğerine geçerken doğrulama sayfasından çıkış yapma işlemini yapmanız gerekir.

KYK Wifi Çıkış Linki

KYK wifi çıkış linki https://wifi.gsb.gov.tr adresidir. Bu sayfadan Çıkış düğmesine tıklayıp wifi çıkış  işlemini yapabilirsiniz.  Burada en önemli konu bu sayfaya başka bir wifiye bağlı iken ulaşamazsınız. Aynı şekilde 3G/4,5G ile bağlantısı ile bu sayfayı açamazsınız, yalnızca Wifi’ ye bağlı olduğunuzda doğrulama sayfası açılır.

https://wifi.gsb.gov.tr

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Sorunu!

Normal şartlarda çıkış işlemi doğrulama sayfasındaki çıkış düşmesine tıklandığında yapılır. Bu sebeple oldukça basit bir işlemdir ancak sistemde yaşanan problemler nedeniyle zaman zaman problem yaşanmaktadır. Eğer sistemden kaynaklı bir sorun varsa bunun çözümü yoktur. Ancak cihazınızdan kaynaklı sorunlar olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

“Beklenmeyen bir hata oluştu” mesajıyla karşılaşmanızda oldukça olasıdır. Yoğun saatlerde sıkça karşılaşılan bu sorunun çözümü malesef yok. Böyle bir durumda yapabileceğiniz şey tekrar tekrar çıkış yapmayı denemektir.

Çıkış yapmak istediğiniz anda doğrulama sayfası açılmıyorsa sistemden kaynaklı da bir sorun olabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi giriş yaptığınızda doğrulama sayfasını kapatmamalısınız ki çıkış yapacakken sayfanın açılmaması sorununu yaşamayın. Bu durumda sayfa açılmıyorsa genelde yapacak bir şey yoktur.

KYK interneti hakkında daha önce yayınladığımız şifre işlemleri ve giriş yapma konuları için ilgili linklere tıklayınız!

Bu sayfada wifi KYK çıkış yapma sayfasında karşılaşılan sorunlar ve çözümlerini paylaşmaya çalıştık. Burada anlatılanlar dışında bir sorunla karşılaşırsanız yorum yazarak iletebilirsiniz.

Yorumları Göster (134)