KYK Wifi Giriş Yapma

Bu yazıda KYK wifi giriş yapma işlemi ve KYK giriş sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü anlatacağız. KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfası üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Ancak pek çok durumda bu sayfada sorunlarla karşılaşmak ve giriş yapamamak muhtemeldir. Burada sırasıyla yapmanız ve yapmamanız gerekenleri anlatacağız.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası Açılmaması

KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfasının açılmaması karşılaşılan en yaygın sorundur. Doğrulama sayfası ile ilgili bilmeniz gereken en önemli konu bu sayfa yalnızca KYK Wifi’ ye sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda açılır. Wifi ye bağlıysanız doğrulama sayfasını açmak için buraya tıklayın!

Öncelikle KYK Wifi ağına bağlandığınızdan emin olunuz. Bunun için mobil bağlantınızı kapatın. Cihazda VPN yada benzeri uygulamalar aktifse kapatıp ve doğrulama sayfasını açmayı deneyin. Son olarak Chrome tarayıcısının en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.

KYK Wifi Giriş Yapamama

Yukarıdaki tüm uyarılara dikkat ettiniz ancak doğrulama sayfasını açamadınız yada giriş yapamadıysanız son olarak kontrol etmeniz gereken bilgisayarınızın kablosuz ağ sürücüdür. Diğer ağlara normal bir şekilde  bağlanıyor olabilirsiniz, ancak kablosuz sürücüsünden kaynaklanan sorunlar nedeniyle KYK wifi ağına bağlantıda sorun yaşamanız çok olası. Sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı, güncelleme geldiyse güncel sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Uyarısı

KYK wifi de her kullanıcı aynı anda yalnızca 1 cihaz ile bağlanabilir. Eğer kullandığınız cihazdan çıkış yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalışırsanız maksimum giriş hakkınız doldu hatası ile karşılaşırsınız. Bu durumda önceki cihaza dönüp KYK wifi çıkış yapma işlemini yapmalı daha sonra giriş yapmayı denemelisiniz.

Ayrıca çıkış yapmadan wifi bağlantısını keserseniz, 3G’yi açarsanız tekrar wifiyi açtığınızda bu uyarı ile karşılaşırsınız.

Kullanıcı Aktif Değil Uyarısı

KYK wifi ye giriş yapmak isterken kullanıcı aktif değil hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sistemin otomatik bir şekilde hesabınızı pasifleştirdiği anlamına gelir. İdareye başvurarak hesabınızı aktif hale getirebilir ve tekrardan kyk wifi giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı Adı veya Şifre Hatalı

Eğer e-devlet üzerinden şifrenizi ilk defa oluşturduğunuzda giriş yapmaya çalışırken “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı alıyorsanız bu sorun 2-3 saat içerisinde kendiliğinden çözülecektir. Hesabınız ve oluşturduğunuz şifrenin wifi sistemine aktarılması biraz zaman alır, sonrasına KYK internetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer daha önce kullandığınız şifreniz ile giriş yaparken bu hata ile karşılaşıyorsanız bu sistemden kaynaklı bir sorundur. Muhtemelen tüm kullanıcılar bu hata ile karşılaşıyordur. Sistemdeki aksaklık giderildiğinde giriş yapma sorunuda çözülmüş olacaktır.

Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz ve KYK wifi giriş yapmak istediğinizde bu hata ile karşılaşıyorsanız bir kaç saatlik bekleme süresinden sonra normal bir şekilde giriş yapabileceksiniz. Bu durumda yapmanız gereken bir şey yoktur.

Buraya kadar KYK wifi giriş yapma sayfasında karşılaşılan sorunları ve çözümlerini anlatmaya çalıştık. Eğer giriş yaparken karşılaştığınız başka sorunlar varsa yorum yazarak sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
161 Yorum
 1. Neslihan

  Merhaba bugün gsb wifi kullanıcınız pasiflestirilmiştir iyi günler dileriz diye gsb Türk telekomdan bir mail geldi sebebini öğrenebilir miyim?

  1. Admin

   İdareye başvurup öğrenebilirsiniz.

 2. Seher

  Ben şifremi unuttum

 3. Uğur

  Bende yaklaşık 15 gündür ağa bağlanamıyorum sistem hep atıyor beni. Sürekli giriş istiyor giriş yaptığım halde internet yok diyor. İdareye başvurduğum da telefondan kaynaklı diyor. Ama ben geçen senede aynı telefonu kullanıyordum ve bir sıkıntı yoktu

 4. Hatice

  Merhaba wifi ekranı gelmiyor kaç gündür

 5. Dilara

  Merhaba. Ben yurda yeni kaydoldum. Lakin inetenetine bir türlü bağlanamıyorum. Oturum açmaya çalıştığımda Kullanıcı aktif değil diyor. İdareye bunun için gittiğimde daha önceki kaldığım yurdun intenetinin pasifleştirilmesi gerektiği söylendi. Bende önceki kaldığım yurdu aradım. Onlarda bunu hallettiklerini söylediler. İdareye tekrar gittiğimde. Kullanıcıyı aktifleştirdiğini ve tekrar denemem gerektiğini söyledi. Tekrar tekrar denememe rağmen sorunum çözülmedi.

  1. GencizBiz

   Eski yurdunuz kaydınızı silmiştir ama wifi sisteminden silmeyi unutmuş olabilirler.

 6. Elif

  Merhaba ben taahhütü yanlışlıkla gençlik merkezi adına yaptım muhtemelen bu yüzden kullanıcı aktif değil uyarısı alıyorum bunu nasıl değiştireceğimi söylerseniz çok sevinirim

  1. GencizBiz

   İdareye başvurup durumu anlatın.

 7. Feyza

  Wifi bağlanıyorum ama güvelik hatası diyor internet yok yazıyor. Ne yapmam lazım online derslere giremiyorum

  1. GencizBiz

   Merhaba, sertifika yüklemeniz gerekiyor. Şu sayfada detayları var: https://gencizbiz.org/gsb-wifi-sertifika-yukleme/

 8. Aslı

  Giriş yapma ekranına ulaşamıyorum sarı portal gelmiyor sürekli gstatic karşıma çıkıyor giriş sayfasına yönlendiriyor ama hata veriyor her seferinde PC den görebiliyorum sıkıntı yok ama telefondan olmuyor

  1. Merve

   Cözebildin mi bu durumu benimde öyle çözemedim

  2. Hilal

   Sorununu cozebildiniz mi . Bende iki haftadır wifiye baglanamiyirum.

  3. GencizBiz

   Bu sorunu yaşayanlar wifi giriş sayfasını chrome tarayıcıda kendileri açsınlar.

 9. çigdem

  wifi ye bağlanıyorum sarı portal geliyor bilgilerimi girdim fakat “GSB Servisi hatası: Sistem Hatası – YurttaKalanOgrenci” diye bir hata veriyor ne yapmam lazım ?

 10. Feyza

  1 haftadır kyk wifiye giriş yapamıyorum. İnternet kullanılamıyor hatası veriyor. Doğrulama sayfası açılmıyor. İdare bir şey yapmıyor. Kendi internetimi kullanıyorum ama o da bitmek üzere. Yardımcı olur musunuz?

 11. Ayca

  2 gündür oturum açamıyorun sarı portal açılmıyor nasıl halledebilirim acaba?

 12. Hakkı

  Admin telefonumdan otomatik olarak baglanamiyom sürekli yönlendirme istiyo wifiyi kapatıp kendi internetimengectip yeniden wifiye bağlandığında maksimum giriş hakkınız doldu diyo başka kimsede demiyo bu bı tek bende diyo nasıl otomatik olarak baglanabilirim

  1. Admin

   Otomatik olarak bağlanma yok.

 13. Güzel

  Ya anlayamıyorum PC den rahatlıkla çıkış yapabilirken neden telefondan çıkış yapamıyorum. Saatlerdir telefondan çıkış yapıp PC bağlanmaya çalışıyorum

 14. Gül

  Ağda oturum açmama rağmen ağda oturum açın diyor internete bağlanıyor ama interneti açmıyor hem bilgisayarda hem de telefonda aynı sorunu yaşıyorum çözümü olan var mı?

 15. Ömer

  Benim wifi şifrem 1 aydır yanlış diyor idareye gidip 2 defa değiştirdim. Fakat yine bağlanmıyor.
  Sakarya erkek yurdunda kalmama rağmen. Zonguldak Hüma Hatun Kız yurdu
  Samsun kız yurdu
  Başka başka şehirlerden giriş yapıldığı gözüküyor ve bağlanamıyorum
  Şuanda yeniden denemeye çalışıyorum ve sarı portal gelip gelip beni atıyor
  Benim vize sınav haftası kendi internetim bittiği için bağlantım olmadığı için çok sorun ile karşılaştım. Herhangi bir çözüm öneriniz olmalı benim bağlanamadığım wifi ye bir başkası bir başka yerden nasıl girebiliyor
  Çok mağdur öğrenci var ve bu alt yapının bir düzenlemeye tabi tutulması gerektiğini düşünen tek kişi değilimdir

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.