Ana sayfa KYK KYK Wifi Giriş Yapma

KYK Wifi Giriş Yapma

72
KYK Wifi Giriş Yapma
KYK Wifi Giriş Yapma

Bu yazıda KYK wifi giriş yapma işlemi ve KYK giriş sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü anlatacağız. KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfası üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Ancak pek çok durumda bu sayfada sorunlarla karşılaşmak ve giriş yapamamak muhtemeldir. Burada sırasıyla yapmanız ve yapmamanız gerekenleri anlatacağız.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası Açılmaması

KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfasının açılmaması karşılaşılan en yaygın sorundur. Doğrulama sayfası ile ilgili bilmeniz gereken en önemli konu bu sayfa yanlızca KYK Wifi’ ye sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda açılır. Wifi ye bağlıysanız doğrulama sayfasını açmak için buraya tıklayın!

Öncelikle KYK Wifi ağına bağlandığınızdan emin olunuz. Bunun için mobil bağlantınızı kapatın. Cihazda VPN yada benzeri uygulamalar aktifse kapatıp ve doğrulama sayfasını açmayı deneyin. Son olarak Chrome tarayıcısının en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.

KYK Wifi Giriş Yapamama

Yukarıdaki tüm uyarılara dikkat ettiniz ancak doğrulama sayfasını açamadınız yada giriş yapamadıysanız son olarak kontrol etmeniz gereken bilgisayarınızın kablosuz ağ sürücüdür. Diğer ağlara normal bir şekilde  bağlanıyor olabilirsiniz, ancak kablosuz sürüzüsünden kaynaklanan sorunlar nedeniyle KYK wifi ağına bağlantıda sorun yaşamanız çok olası. Sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı, güncelleme geldiyse güncel sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Uyarısı

KYK wifi de her kullanıcı aynı anda yanlızca 1 cihaz ile bağlanabilir. Eğer kullandığınız cihazdan çıkış yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalışırsanız maksimum giriş hakkınız doldu hatası ile karşılaşırsınız. Bu durumda önceki cihaza dönüp KYK wifi çıkış yapma işlemini yapmalı daha sonra giriş yapmayı denemelisiniz.

Kullanıcı Aktif Değil Uyarısı

KYK wifi ye giriş yapmak isterken kullanıcı aktif değil hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sistemin otomatik bir şekilde hesabınızı pasifleştirdiği anlamına gelir. İdareye başvurarak hesabınızı aktif hale getirebilir ve tekrardan kyk wifi giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı Adı veya Şifre Hatalı

Eğer e-devlet üzerinden şifrenizi ilk defa oluşturduğunuzda giriş yapmaya çalışırken “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı alıyorsanız bu sorun 2-3 saat içerisinde kendiliğinden çözülecektir. Hesabınız ve oluşturduğunuz şifrenin wifi sistemine aktarılması biraz zaman alır, sonrasına KYK internetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer daha önce kullandığınız şifreniz ile giriş yaparken bu hata ile karşılaşıyorsanız bu sistemden kaynaklı bir sorundur. Muhtemelen tüm kullanıcılar bu hata ile karşılaşıyordur. Sistemdeki aksaklık giderildiğinde giriş yapma sorunuda çözülmüş olacaktır.

Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz ve KYK wifi giriş yapmak istediğinizde bu hata ile karşılaşıyorsanız bir kaç saatlik bekleme süresinden sonra normal bir şekilde giriş yapabileceksinizdir. Bu durumda yapmanız gereken birşey yoktur.

Buraya kadar KYK wifi giriş yapma sayfasında karşılaşılan sorunları ve çözümlerini anlatmaya çalıştık. Eğer giriş yaparken karşılaştığınız başka sorunlar varsa yorum yazarak sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

72 YORUMLAR

 1. GSBWIFI yani eski adıyla kyk wifi de sertifika indir yükle whatsappa girersin sıkıntı yok dediler Android cihazlarda nasıl yüklediğin yazmamışlar. Çözümü bilen biri yardım etsin

 2. Merhaba GSBWİFİ spotify ve whatsapp erişim sorununu çözebilmek için sizin verdiğiniz sertifikayı indirdim kurdum yalnız hiçbir şey olmadı kurulum kılavuzuyla aynı şekilde olmasına rağmen tek ben değil herkeste aynı sorun verdiğiniz sertifikada sıkıntı olmalı ne yapabiliriz bu durumda.

  • Sertifika yükleme adımlarında bir sorun yaşamış olabilir. Ayrıca ios cihazlarda yüklenen sertifikayı etkinleştirmeniz de gerek. Baştan yapmanızda fayda var.

  • Giriş yaptıktan sonraki ekranda “kota bilgileri” başlığında görebilirsiniz.

 3. telefonu mu değiştirdim ve kyk wifi nin bağlanmak için yolladığı bildirimi alamıyorum . kendim siteye de giremiyorum . bunun nedeni telefonu değiştirmem olabilir mi ?

 4. Ya admin benim telefonda KYK wifi gelip bağlanıp hemen kopuyor… Sayfaya da bu iki üç saniye oturum açamıyorum…

  • Merhaba, bu bahsettiğiniz şikayet bu yıl çok geliyor, cihaz marka modeli ve kullandığınız uygulamaları paylaşırsanız bir tahminde bulunabiliriz. Ayrıca bu sorunu akşam saatlerinde yaşamanız çok olası, access pointin yanına gidip giriş yapmayı denediniz mi?

 5. 20-30 kere denemem rağmen giriş sayfası bir türlü açılmadı. “Kullandığınız kablosuz bağlantı ağı (“KYKWIFI”) giriş sayfasını ziyaret etmenizi gerektiriyor olabilir.” yazan bir sayfadan başka hiçbir şey göremiyorum birkaç gündür. bu problemi nasıl çözeceğim her türlü yolu denedim ama olmuyor?

  • Merhaba, paylaştığınız uyarı kablosuz ağa sağlıklı bir şekilde bağlandığınızı gösteriyor. Bağlandıktan sonra giriş sayfasını açmanız gerek, bunun için yukarıda paylaştığımız giriş sayfası linkini kullanabilirsiniz bunun için.

 6. Merhaba yurt internetine 2 Haziran 2019’dan beri “bağlantınız gizli değil” gerekçesi ile bağlanamıyorum. Siteye bağlanırken en başta yazan “https” kırmızı şekilde çıkıyor. “wifi.kyk.gov.tr” yönlendirme sitesi sorunlu bunun nedeni
  sanırım sitenin “SSL sertifikası” bitmiş olması, buna bir çözüm bulursanız sevinirim.
  Bir iki kez telefonumun saat ve tarih ayarını değiştirip girdim fakat bu sefer hiçbir şekilde olmuyor, umarım yardımcı olunur, teşekkür.

  • Merhaba, yorumda yazdığınız bilgiyi biz paylaştık zaten. Malesef sorun ortadan kalkıncaya kadar geçici çözümler için yardımcı olabiliriz.

 7. Güvenlik sorununu ihmal eden tarayıcılardan giriş yapınız derken ne demek istediniz ben onu tam anlayamadım arkadaşın atmış olduğu yoruma göre denemiş olmuş banada yoruma cevap yazarak nasıl yapmam gerektiğini anlatırsanız sevinirim…

  • Merhaba, mozilla gibi tarayıcılarda hata ekranında gelişmiş seçenekler kısmı var. O seçeneklerle doğrulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

 8. Arkadaşlar farklı Bi tarayıcıdan girmeyi denerseniz giriş yapabilirsiniz denedim oluyor herkese iyi çalışmalar

 9. Kablosuz ağ bağlantısı giriş sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor olabilir diyor lakin her https://wifi.kyk.gov.tr aderesine girdiğimde bununla karşılaşıyorum ve adres çubuğunda kırmızı ünlem şeklinde bir işaret var ne yapmalıyım siteye bir türlü girmiyor memurlara gittim yurt geneli olan bir arıza olduğunu söylediler lakin ben buna inanmıyorum çünkü yurt ramazan bayramı tatili sebebiyle sadece 5 6 kişiyiz diğer arkadaşlarda siteye girmekte lakin ben de niçin girmemekte sebebini yazarsanız teşekkürler…

  • Sorun tüm yurtlarda var ve tamamen çözülmesi bayram tatilinde sonra mümkün olabilir. Güvenlik sorununu ihmal eden tarayıcılarla giriş yapabilirsiniz.

 10. Buraya tıklayınız a tıklasamda sorun çözülmüyor KYKWIFI ana sayfasını ziyaret etmem gerektiği yazıyor bu nasıl sağlanabilir lütfen acil bir çözüm herkes şikayetçi ayrıca bilgisayarımdada bağlantınız güvenli değil problemi yaşıyorum buna da bir çözüm bulabilirseniz mutlu oluruz bilgisayarın tarihi doğru olmasına rağmen açmıyor.

 11. “katılmaya çalıştığınız ağda güvenlik sorunları var” yaziyo giriş sayfasi acilmiyo ve internette yok ne yapmaliyim admin?

 12. Bağlantınız gizli değil hatası alıyorum DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
  Böyle bişey de altında yazıyor giriş sayfası açılmıyor

 13. Bu günlerdeki hata için söylüyorum : Bu sitenin en üst kısmında ‘ doğrulama sayfası açılmaması’ bölümünden hallediyoruz. Mobil verinizle ( vb) bu siteye girdiniz. Bu sitede kalarak kyk WiFi bağlantısını kurun ve verinizi kapatın. Son olarak da, ilk bahsettiğim doğrulama sayfası açılmaması bölümünde yer alan ” buraya tıklayın” yazan kısma tıklayın ve doğrulama sayfasına ulaşıyorsunuz. Sabahtan beri uğraştım bunun için. Çözdüğüm için mutlu, bu kadar sorun yaşadığım için aşşşırı öfkeliyim. iyi bayramlar.

 14. Kullandığınız kablosuz bağlantı ağı (“KYKWIFI”) giriş sayfasını ziyaret etmenizi gerektiriyor olabilir.
  Bende de bu yazı çıkıyor tarihi aldım 1-2 gün geri yine düzelmedi

 15. Merhaba, oturum aç diyor ama beyaz ekran geliyor bi türlü de kulanıcı adım ve şifremi yazacak sayfa gelmiyor iki gündür bu şekilde.Cihazım casper via G1 plus

 16. Aynen benimde ssl güvenli değil yazıyor saatim ve telefon zamaninmda doğru sorunu anlayamadım 5 saattir oyle😑

  • Merhaba, ilk yorum geldiğinden beri bende bu sorunu inceliyorum. Muhtemelen SSL sertifikasının süresi doldu ve tatil olduğu için ilgilenecek kimse yok. Çözüm için şunları deneyebilirsiniz.

   1-) Cihazın tarihini 1-2 gün öncesine alıp giriş yapmayı deneyin,
   2-) Mozilla gibi tarayıcılarda bu hata ekranında “gelişmiş seçenekler” düğmesine tıklayıp engellemeyi kaldırmasını deneyebilirsiniz.

   Deneyip sonucu bizimle de paylaşın lütfen.

 17. Oturum aç diyor, tıkliyorum daha sonra bi yazı çıkıyor, bu kuruluşun ssl güvenliği güvenli değil, saldırganlar şifrenize fotoğraflarınıza ve kart bilgilerinize ulaşmak istiyor olabilir yazıyor ne yapmalıyım

 18. yurttan 7 ay önce kayıtımı sildirmiştim .. kyk wifi sisteminde adlı kullanıcınız pasifleştirilmiştir,bilginize mailini aldım bu nedendir.

  • Eğer hesabınızı bir arkadaşınız kullanmadıysa önemli bir yok. Muhtemelen uzun süredir kullanılmadığı için sistem hesabı pasifleştirmiştir.

  • peki bunu öğrenmem için kimi aramam lazım.. Hesabımı başkası kullandıysa bi sorun olurm mu…

  • Yurda gidip wifi sisteminden sorumlu memurla görüşüp sistemden kaydınızın silinmesini isteyebilirsiniz. Şifrenizi kimseyle paylaşmadıysanız muhtemelen bir sorun yoktur.

 19. Kyk wifiye direk bağlanıyor oturum açma sayfası çıkmıyor ve internet erişimi olmadığı için google dan giriş yapamıyorum

  • Bağlantı sorunu olmadığına emin olun. Bağlantıda sorun yoksa adresi adres satırına yazarak sayfaya ulaşmaya çalışın.

  • Muhtemelen yoğun saatlerde yaşanan geçici bir sorun. Çözülmediyse daha detaylı bir şekilde yazarsanız yardımcı olmaya çalışabiliriz.

  • Sınırlı erişim genelde geçici bir problemdir. Eğer düzelmediyse hangi cihazda bu sorunu yaşadığınızı cevap alarak gönderirseniz çözümü için yardımcı olmaya çalışabiliriz.

  • Merhaba, telefonunuzdan Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla menüsünden wifi ayarlarını sıfırlayıp cihazı kapatıp açtıktan sonra bağlanmayı deneyebilirsiniz.

 20. Merhaba,
  KYK wifiye giriş yapmaya çalışırken sürekli sayfa bulunamadı yada sayfaya ulaşılamıyor gibi uyarılarla karşılaşıyorum . Yukarıda yazılı olanların hepsini yaptım düzelmiyor ne yapabilirim ?
  Daha önceden problem yaşamadan giriyorum şimdi neden olmuyor acaba ??

  • Merhaba, bu yazdığınız hatalar genelde kısa süreli ve geçici hatalardır. Eğer düzelmezse kullandığınız cihaz hakkında bilgiler veren yeni bir yorum yazın, sorunun ne olabileceğine bakalım.

 21. Iyi gunler ilk sifremi aldim kayit ol sayfasindaki her yeri dolduruyorum ancak e posta hatalidir diyor ne yapmam gerekiyor

  • E-devlet sistemindeki onaylı eposta adresini girmeniz gerekiyor. Bazen onaylı epostayı girdiğiniz halde hata verebilir, bu durumda başka bir cihazla, mümkünse bilgisayardan yapmayı deneyin.

  • Merhaba, bu sorunu bilgisayarda yaşıyorsanız DNS değişikliği, VPN yada Proxy aktif olup olmadığını kontrol edin, varsa kaldırın. Denemek için internet dağıtıcı cihazın yakınına giderek bağlanmayı da deneyin.

 22. Merhaba ben giriş sayfasından herşeyi olması gerektiği gibi yapıyorum fakat ne hata ne de başka bir uyarı vermeden beni tekrar giriş sayfasına yönlendiriyor bir kaç kere üst üste kullanıcın adımı ve şifremi yazdım ama her seferinde beni tekrar giriş paneline yönlendiriyor nasıl çözebilirim
  Teşekkürler.

  • Başka bir tarayıcıdan deneyebilirsin, kullanıcı adı – şifre hatalı mesajı geliyor olabilir, şifreyi doğru girdiğine emin ol. Varsa başka bir cihazdan giriş yapmayı dene, tarayıcıdan kaynaklı bir sorundur muhtemelen.

 23. Gün içinde bazen giris yapip interneti kullanıyorum fakat bazen kykwifi bağlantısı şuanda sınırlı hatasi aliyorum 1 2 saat sonra anca bağlantı kurabiliyorum. Çözümü nedir neden sınırlı hatası alıyorum başkaları bu problemi yaşamıyor

  • Merhaba, bir çok bilgisayar modelinde bu sorunla sıkca karşılaşılıyor. Sorun genelde kyk interneti ile alakalı değil, bilgisayar ve sürücüleri ile alakalı. Eğer bilgisayarda bu sorunu yaşıyorsanız “markası + sınırlı bağlantı sorunu” diye google araması yaparak çözüm bulabilirsiniz. Genel çözümler ağ ayarlarının değiştirilmemiş yani varsayılan ayarlarda olması ve sürücü güncellemesidir. Eğer telefonda bu sorunu yaşıyorsanız ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.

 24. Sifremi unuttuğum icin 5 gün önce yeniledim idareden yeni şifre verdiler .Sistemde aktif görünüyorsun sorun yok diyorlar ama sürekli olarak şifre yanlış uyarısı alıyorum.Sifre yeniledigimden beri sisteme giriş yapamıyorum.

  • 2 ihtimal var, ya yeni verilen şifreyi yanlış giriyorsunuz yada şifrenizi sıfırlamadılar. Sorumlu memura tekrar başvurup, verdikleri şifre ile giriş yapamadığınızı ve (doğru giriyorsanızda) şifrenizi tekrar sıfırlamalarını isteyin. Oradan ayrılmadan yeni şifre ile giriş yapıp şifrenin doğruluğunu kontrol edin.

  • Yanlış girmiyorum bundan eminim . sifresini unutan,ilk giriş şifresi alan herkese aynı sifreyi veriyorlar. Mail geldi sifreniz değiştirilmiştir diye.2 ihtimalde degil maalesef hicbir yerden giris yapamiyorum görevli memur sistemsel hata vardir düzelir deyip yolluyor

  • Sistemden kaynaklı bir sorun olması muhtemel ama şifre sıfırlama maili geldiği durumda 5 gün sürmemesi lazım. Yurtta bu sorunu yaşayan başka arkadaşların da varsa onlarla birlikte tekrar başvurabilir ve bu sorunun yaygın bir sorun olduğunu çözülmesi gerektiğini anlatabilirsiniz.

 25. Merhaba admin. Ne kadar giris yapmaya çalışırsam sürekli şifre veya kullanıcı adı yanlış diyor. Şifremi gidp değiştirdim de yine aynı şifre yanlış diyor. Ne yapmam lazım yardımcı olur musun?

  • İdareden şifre değiştirdiğinize göre sistemde bilgileriniz var demekki. Cihazdan, klavyeden kaynaklı bir sorun olabilir.
   Mobil cihaz kullanıyorsan ve farklı bir klavye uygulaması yüklüyse karakter kodlamasından sorun çıkarıyor olabilir. Klavye uygulamasını kaldırabilirsin yada başka bir cihazdan giriş yapmayı deneyebilirsin.
   Yazım yanlışı olmadığına emin olmak için not defteri uygulamasında TC ve şifreyi yazıp kopyalayabilir giriş ekranında ilgili kutulara yapıştırabilirsin.
   Sorun çözülmezse hangi cihazı kullandığını yazarsan daha net yönlendirebiliriz.

 26. Arkadaşlar ben giriş yapamama sorununu çözdüm.Huawei kullanıyorum.
  settings > system > reset > network settings reset yolunu denediğimizde reset sonrası wifiye bağlanma uyarısı karşımıza çıkıyor tıklayın ve girişinizi yapın.

  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz Erhan.
   Android cihazlarda Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla menüsünden ayarları sıfırla düğmesine tıklayıp değişmiş olabilecek ayarları sıfırlayabilirsiniz.
   Eğer resetleme yapmak bağlantı ve giriş yapma sorununuzu çözerse bize geri bildirimde bulunun lütfen.

 27. Kykwifi pasifti aktifleştirdim fakat bu seferde kullanıcı süresi dolmuştur diyor bunun için ne yapabilirim?

  • Yaşadığınız sorun hakkında ve hangi cihazda bu sorunları yaşadığınızı yazarsanız çözümü için yardımcı olmaya çalışabiliriz.

 28. Oturum açma ekranı telefonuma gelmiyor. Belirttiginiz siteye de giriyorum lâkin internete bağlı değilsiniz hatası alıyorum telefonum KYKWIFI adlı modeme bağlı olduğu halde.

  • Wifiye sorunsuz bağlandığınızdan emin olun, mobil interneti kapatın ve yukarıdaki uyarılara dikkat edin. Bağlantıda sorun yoksa doğrulama sayfasını chrome kullanarak açmaya çalışın. Çözemezseniz yaşadığınız sorun ve cihazınız hakkında daha fazla bilgiyi yorum olarak yine buraya ekleyin, yardımcı olmaya çalışalım.

  • Şifrenizi yeni oluşturduysanız bu normaldir, bir kaç saat sonra bu hata ile karşılaşmadan giriş yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here