Ana sayfa KYK KYK İzin Alma Sayfası

KYK İzin Alma Sayfası

4
KYK izin alma sayfası
KYK izin alma sayfası

Genciz Biz KYK izin alma ve e-devlet ile giriş yapma işlemleri nasıl yapılır? gencizbiz.kyk.gov.tr sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü bu sayfada paylaşacağız. KYK izin isteği nasıl oluşturulur burada anlatacağız.

KYK Genciz Biz sayfası Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınan öğrencilerin izin alma işlemlerini yapacakları sayfadır. Sisteme giriş yapmak için e-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekecektir. An sayfaya girdiğinizde burada gördüğünüz E-Devlet ile Giriş Yap düğmesine tıklayarak giriş yapmış olursunuz.

Genciz Biz KYK E-Devlet İle Giriş

E-devlet ile giriş yaparken bir sorunla karşılaşırsanız bu muhtemelen cihazınızdan kaynaklıdır. Başka bir cihazda bu işlemi yapmayı deneyin. Genel olarak hem KYK hemde E-devlet sisteminde cep telefonu ile yapılan işlemlerde sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bu sebeple KYK izin talep işlemlerini bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Genciz Biz Giriş Ekranı
Genciz Biz Giriş Ekranı

E-devlet ile giriş yap düğmesine tıkladığınızda sistem sizi e-devlet giriş sayfasına yönlendirecektir. Buradan TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptığınızda genciz biz sayfasına geri yönlendirileceksiniz.

Eğer giriş yapmaya çalıştığınız esnada “E-devlet Sistemi Hesabınıza Yetki Vermedi” hatası ile karşılaşırsanız bu giriş yapamadığınız anlamına gelir. TCKN veya şifrenizi yanlış girmiş olabilirsiniz. Yada mobil cihazda kullandığınız tarayıcı e-devlet sisteminde sorun çıkarıyor olabilir. Bilgisayardan kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Genciz Biz İzin Menüsü
Genciz Biz İzin Menüsü

KYK İzin Alma Adımları

Geri döndüğünüzde İZİNLER menüsü altında İZİN TALEP ET linkine tıkladığınızda ekranı açılır. Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, bu sürede bulunacağınız adresi ve telefon numarasını girerek talebinizi oluşturabilirsiniz.

Genciz Biz KYK İzin Talebi
Genciz Biz KYK İzin Talebi

Bu ekranda adres seçemiyorsanız, sistemde kayıtlı adresiniz olmayabilir. İzin almak için adres belirtmek zorunluluğu bulunduğu için izin almakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda idareye başvurup sisteme adresinizin eklenmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca bu ekrandaki adres listesindeki –Yeni Adres seçeneğini seçerek açılan yeni ekranda adres girebilirsiniz. Ancak bu yeni adresinizle işlem yapmak için yurt yönetiminin yeni adresinizi de onaylaması gerekir.

Genciz Biz Sistemi Hakkında

KYK izin talebi oluşturduysanız, durumunun henüz onaylanmadığını göreceksiniz. Yurttan ayrılmadan önce talebinizin onaylandığından emin olmalısınız. Nöbetçi memur talebinizi onayladığında her şey tamamlanmış demektir.

Kaç gün hakkım var?

Toplam süreniz 75 gündür. Ancak bu süreye hafta sonu, resmi tatiller dahil değildir. Ayrıca üniversitenizin akademik takvimine göre tatil olan yarıyıl ve yıl sonu tatilleri gibi süreler toplam sürenizin dışındadır. Kısacası 75 günlük izin hakkı olağan dışı durumlar için kullandığınız günler içindir.

Talebim ne zaman onaylanır?

Bilemeyiz, onayı yurdunuzdaki nöbetçi memur verir. Gün içinde konuyla ne zaman ilgilenirse o zaman izin talebiniz onaylanır yada reddedilir.

Talep oluşturduğumda aileye bilgi veriliyor mu?

Hayır, genciz biz sistemi üzerinden oluşturduğunuz talebiniz için ailenize SMS gönderilmez yada arayarak bilgi verilmez. Reşit bireyler olarak talebinizin sorumluluğu sizlere aittir. Ancak olağan dışı durumlarda, yurda gelmeme gibi disiplinsiz davranışlarınız sebebi ile aileniz aranabilir.

Genciz biz ana sayfa için buraya tıklayın.

Bu yazımızda Genciz Biz KYK yurt izin alma işlemleri ve e-devlet ile giriş yapma ekranlarında karşılaşılan sorunların çözümünü ve talep işlemlerini anlattık. Bu konuyla ilgili karşılaştığınız başka sorunlar yada sormak istedikleriniz varsa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. KYK Wifi çıkış yapma ekranında karşılaştığınız sorunların çözümü için linke tıklayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. İzin süreleri okullar açılınca bitecek mi, eğer biterse genciz biz üzerinden yeniden izin almamız mı gerekiyor?

  2. Ben ilk kez izin aldim evci bilgileri kayitli degil diyor .Yurdu ariyorum ekledik diyor adresi yine izin alamiyorum .Ne yapabilirimm yurtla ilişiğim kesilir mi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here