GSBBiz KYK İzin Alma Sayfası

GSBBiz KYK izin alma ve e-devlet ile giriş yapma işlemleri nasıl yapılır? gsbbiz.gsb.gov.tr sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü bu sayfada paylaşacağız. KYK izin isteği nasıl oluşturulur burada anlatacağız.

KYK GSB Biz sayfası Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınan öğrencilerin izin alma işlemlerini yapacakları sayfadır. GencizBiz adıyla bilinen bu sayfa güncellendikten sonra GSBBiz adını almıştır.

Sisteme giriş yapmak için e-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekecektir. An sayfaya girdiğinizde burada gördüğünüz E-Devlet ile Giriş Yap düğmesine tıklayarak giriş yapmış olursunuz.

GSBBiz KYK E-Devlet İle Giriş

E-devlet ile giriş yaparken bir sorunla karşılaşırsanız bu muhtemelen cihazınızdan kaynaklıdır. Başka bir cihazda bu işlemi yapmayı deneyin. Genel olarak hem KYK hemde E-devlet sisteminde cep telefonu ile yapılan işlemlerde sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bu sebeple izin talep işlemlerini bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

GSB Biz Ana Sayfası

E-devlet ile giriş yap düğmesine tıkladığınızda sistem sizi e-devlet giriş sayfasına yönlendirecektir. Buradan TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptığınızda genciz biz sayfasına geri yönlendirileceksiniz.

Eğer giriş yapmaya çalıştığınız esnada “E-devlet Sistemi Hesabınıza Yetki Vermedi” hatası ile karşılaşırsanız bu giriş yapamadığınız anlamına gelir. TCKN veya şifrenizi yanlış girmiş olabilirsiniz. Yada mobil cihazda kullandığınız tarayıcı e-devlet sisteminde sorun çıkarıyor olabilir. Bilgisayardan kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

GSB Biz KYK Yurt İzin Alma Sayfası

KYK İzin Alma Adımları

Geri döndüğünüzde ana menüden Genciz Biz menüsü altında Yurt İzin Alma linkine tıkladığınızda yukarıdaki ekran açılır. Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, bu sürede bulunacağınız adresi ve telefon numarasını girerek talebinizi oluşturabilirsiniz.

GSB Biz KYK Yurt İzin Talep Ekranı

Bu ekranda adres seçemiyorsanız, sistemde kayıtlı adresiniz olmayabilir. İzin almak için adres belirtmek zorunluluğu bulunduğu için izin almakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda idareye başvurup sisteme adresinizin eklenmesini isteyebilirsiniz.

GSB Biz Yurt Evci Adresi Ekleme Ekranı

Ayrıca bu ekrandaki adres listesindeki Evci Adresi Ekle seçeneğini seçerek açılan yeni ekranda adres girebilirsiniz. Ancak bu yeni adresinizle işlem yapmak için yurt yönetiminin yeni adresinizi de onaylaması gerekir.

GSBBiz İzin Sistemi Hakkında

İzin talebi oluşturduysanız, durumunun henüz onaylanmadığını göreceksiniz. Yurttan ayrılmadan önce talebinizin onaylandığından emin olmalısınız. Nöbetçi memur talebinizi onayladığında her şey tamamlanmış demektir.

Kaç gün izin hakkım var?

Toplam süreniz 75 gündür. İzin süresi 30 güne düşürüldü. Ancak bu süreye hafta sonu, resmi tatiller dahil değildir. Ayrıca üniversitenizin akademik takvimine göre tatil olan yarıyıl ve yıl sonu tatilleri gibi süreler toplam sürenizin dışındadır. Kısacası 30 günlük izin hakkı olağan dışı durumlar için kullandığınız günler içindir.

İzin talebim ne zaman onaylanır?

Bilemeyiz, onayı yurdunuzdaki nöbetçi memur verir. Gün içinde konuyla ne zaman ilgilenirse o zaman izin talebiniz onaylanır yada reddedilir.

Talep oluşturduğumda aileye bilgi veriliyor mu?

Hayır, gencizbiz sistemi üzerinden oluşturduğunuz talebiniz için ailenize SMS gönderilmez yada arayarak bilgi verilmez. Reşit bireyler olarak talebinizin sorumluluğu sizlere aittir. Ancak olağan dışı durumlarda, yurda gelmeme gibi disiplinsiz davranışlarınız sebebi ile aileniz aranabilir.

GSBBiz KYK ana sayfa için buraya tıklayın.

Bu yazımızda Genciz Biz KYK izin alma işlemleri ve e-devlet ile giriş yapma ekranlarında karşılaşılan sorunların çözümünü ve talep işlemlerini anlattık. Bu konuyla ilgili karşılaştığınız başka sorunlar yada sormak istedikleriniz varsa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. KYK Wifi çıkış yapma ekranında karşılaştığınız sorunların çözümü için linke tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
87 Yorum
 1. Seda

  Merhabalar benim iznim izin almadığım halde bianda 28 den 40 40 tan 60 kullandı yazdı neden acab bir bilginiz var mı idareye gittim güncellecez tekrardan gel dedi ama hala aynıne zaman güncellenir acaba

  1. Admin

   Görevli memur yapıyor o işlemi. Düzelmezse tekrar gidip sorun.

 2. Nursena

  75 günlük hakkım dolarsa yurttan atılıyormusuz. Yurttan kendi isteğimle ayrılsam tekrar yurt başvurusu yapabilir mıyım ? Bilginiz varsa lütfen yazın.

  1. Admin

   Evet, seneye tekrar başvuru yapabilirsiniz. Ama çıkacağının garantisi yok tabiki.

 3. Senaa

  Ben odamı değiştirmek istiyorum da o yüzden yurt öneri/şikayet/talep kısmına mı yazmamız gerekiyor? ve ortalama ne kadar süre sonra geri dönüt alabilirim?

 4. Emine nuriye

  Şuan iznimi uzatmaya çalışıyorum fakat olmuyor. Pazar günü olduğu için olabilir mi acaba yurda gitme şansım yok şuan ve izin alınmıyor

 5. Halil İbrahim

  İzin iptal edebiliyomuyuz

  1. Admin

   Evet.

 6. Burak

  İzinsiz 1 gün yurtta kalmazsak ne olur bir bilgisi olan var mı

 7. Yağız

  Ben 2 gün icin izin istedim ama reddedilmiş sonradan farkettim bunu. Ailemin evindeyim dolayisiyla bu iki gun yurda gidemedim reddedilen izin günlerinde yurtta olmayinca bir yaptirimi oluyor mu ?

  1. Admin

   Olur, tekrar talepte bulunun. Onaylanmazsa yurdu arayıp nöbetçi memura durumu anlatın.

 8. Mustafa

  Merhaba cuma ve cumartesi için izin alındı pazar günü yurda giriş yapılmalı anladığım kadarıyla doğru mu?

  1. Admin

   Doğru.

 9. Neslişah

  Merhabalar ben izin almaya çalışıyorum ama bir türlü alamıyorum siteye girdiğimde hep beyaz ekran veriyor ve öyle kalıyor

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.