Ana sayfa KYK KYK Wifi Şifre İşlemleri

KYK Wifi Şifre İşlemleri

24
KYK Wifi Şifre Alma
KYK Wifi Şifre Alma

KYK wifi şifre işlemleri sayfamızda, KYK şifre alma nasıl yapılır, wifi şifre değiştirme ve şifremi unuttum ne yapmalıyım sorularını yanıtlayacağız.

KYK wifi şifreleri e-devlet üzerinden KYK internet işlemleri menüsünden oluşturulur ve değiştirmek istediğinizde doğrulama sayfası ekranındaki “Şifre Değiştirme” menüsünden değiştirebilirsiniz. KYK şifre işlemlerinin detaylarını aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Diğer tüm KYK iş ve işlemleri gibi KYK wifi şifre alma işlemi de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Başka bir yöntemle KYK internet şifresi almak mümkün değildir. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasındaki “ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri” menüsünü kullanarak KYK şifresi alabilirsiniz.

Bu işlemler oldukça basit 2 adımdan oluşur;
1. taahhütname onaylama,
2. şifre oluşturma.

KYK Wifi Taahhütname Onaylama Ekranı
KYK Wifi Taahhütname Onaylama Ekranı

Wifi şifresi almak için bu sayfada karşınıza gelen taahhütnameyi onaylamanız gerekir. Bu taahhütname wifi KYK kullanımınız boyunca uymanız gereken kuralları içerir. Dolayısıyla bu sayfayı dikkatle okumanız gerekir. Taahhütnameyi en az 1 kez sonuna kadar okuyun Onayladıktan sonra şifre oluşturma ekranı karşınıza gelecektir, buradan şifrenizi belirleyeceksiniz.

KYK Wifi Şifre Oluşturma Ekranı
KYK Wifi Şifre Oluşturma Ekranı

Belirleyeceğiniz KYK wifi şifresi;

 • En az 8 karakter olmalı
 • En çok 12 karakter olmalı

KYK Wifi Şifresi Değiştirme

Eğer KYK wifi şifresini değiştirmek isterseniz mevcut şifreniz ile bunu yapabilirsiniz. KYK internet sayfasına giriş (wifi.kyk.gov.tr) yaparak buradaki “Şifre Değiştirme” menüsünden KYK şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Yeni şifrenizi belirlerken yukarıdaki kurallara uymanız gerektiğini unutmayın.

KYK Wifi Şifremi Unuttum

Eğer KYK wifi şifresini unutursanız idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. Wifi KYK sisteminde şifremi unuttum menüsü yok, dolayısıyla sistem size unuttuğunuz şifrenizi hatırlatamıyor.

Bu sebeple wifi sisteminden sorumlu memur ile görüşerek şifrenizi unuttuğunuzu bildirerek şifreyi sıfırlamasını isteyiniz. Görevli size standart bir şifre (ör: Ankara1234 gibi) verecektir. Bu şifre ile giriş yaparak yukarıda anlattığımız şekilde şifreyi değiştirebilirsiniz. Unutmayacağınız bir şifre belirlemeniz gerektiğini hatırlatmaya gerek bile yok.

KYK İnternet Kullanımı Hakkında Uyarılar

KYK yurt interneti çalışmalarınız için verilen bir hizmet. Dizi yada film izlemek veya dosya indirmek amacıyla wifiyi kullanmayın. KYK internet şifresini kimseyle paylaşmayın.

Onayladığınız taahütnameyi interneti kullandığınız süre boyunca unutmayın. Wifi sisteminde yaptığınız işlemler en az 6 süreyle saklanır. Yasal bir durumda bu kayıtlarınız incelenir. Ayrıca DNS değiştirmeyin ve VPN kullanmayın.

KYK wifi şifre işlemleri hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Daha önce yayınladığımız wifi kyk çıkış yapma ve  giriş yap başlıklı makalelerimiz de ilgili diğer sorunların çözümlerini anlatmıştık. Kablosuz KYK interneti hakkında sormak istediklerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

24 YORUMLAR

 1. Ben master öğrencisiyim. Lisanstayken de kyk da kalmıştım. İnternet kaydı yaptım, şifre oluşturdum, fakat zaten bu kullanıcı adıyla daha önce kayıt olunmuş uyarısı veriyor ve eski kaydımı da aktif değilsiniz deyip kabul etmiyor. Nasıl çözebilirim ?

  • Eski yurttan wifi kaydınızın silinmesi lazım. Yurdu mesai saatlerinde arayıp sorumlu memurdan rica edin, silindikten sonra kayıt olabilirsiniz.

 2. Merhaba, normalde Kyk internetine girebiliyordum. Fakat bugün giremiyorum. Bu internet kullanılamıyor uyarısı veriyor. Telefondan denediğimde oluyor,tablette olmuyor. Ne yapabilirim?

 3. Wifi yıl açıyorum ve direk bağlanıyor ama hiç bir yere giremiyorum . Şifre istemiyor . Taahhüt nameyi onayladim şifremi belrledim ama şifre istemedn bağlanıyor

  • KYK wifi diğer kablosuz ağlardan farklıdır, bağlanırken şifre istemez. Doğrulama sayfası dediğimiz sayfadan TC ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Yukarıdaki linkten giriş yapma sayfası ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. Bağlanamıyorum. Bağlantı güvenli değil gibi şeyler yazıyor. Gelişmiş seçeneklerden ileriye gidiyorum bu sefer sayfa açılıyor ama şifre yanlış diyor. Şifremi doğru yazdığıma eminim. Ne yapmam gerekiyo bu durumda

  • Bu geçici bir probleme benziyor, eğer hala şifre yanlış hatası veriyorsa idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyin. Oradan ayrılmadan da yeni şifre ile giriş yapmayı deneyin.

 5. Bağlanamıyorum. Bağlantı güvenli değil gibi şeyler yazıyor. Gelişmiş seçeneklerden ileriye gidiyorum bu sefer sayfa açılıyor ama şifre yanlış diyor. Şifremi doğru yazdığıma eminim. Ne yapmam gerekiyo bu durumda

 6. Şehri ve kaldığım yurdu değiştirdim başka bir şehirde bir kyk ya yerleştim kaydol yapınca bu TC de kayıt var diyor ama e devlettende yeni şifre alamıyorum

  • Eski yurtta wifi sisteminden silinmediği için bu oluyor. İlgili memura ulaşıp çözüm isteyin, çözülmezse eski yurttaki memura ulaşmaya çalışabilirsiniz.

 7. Merhaba ben kyk yurdunda 3 yıldır kalıyorum. 15 tatilden dönmeden 2 gün önce e posta geldi kullanıcınız pasifleştirildi diye. Memura gidip söyledim aktifleştirdi şimdi de “kullanıcının geçerlilik süresi dolmuş” uyarısı alıyorum. Memurun bu konuda bilgisi yok ne yapmam lazım.

  • Merhaba, kullanıcının silinip baştan eklenmesi gerek bu durumda. Bu sorun sistemdeki tarihsel bir yanlışlıktan kaynaklı, pasifleştirilmesi de bu sebeptendi. İlgili memur diğer yurt personellerinden bilgi alabilir bu konuyla ilgili.

 8. E devletten hesabımı oluşturdum ilk şifreyi deniyorum fakat şifre hatalı diyor yaklaşık 3 gün oldu hala giremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba, nöbetçi memura başvurarak şifrenizi sıfırlamasını isteyebilirsiniz. Sistemden kaynaklı bir sorun yoksa bu şekilde çözülecektir sorununuz.

  • Tarayıcınızda oturum açma sayfasını kendiniz de açmayı deneyebilirsiniz. Sayfa yinede açılmıyorsa bağlantı problemi olabilir, wifi giriş yapma konulu makalemizde giriş ve bağlantı problemlerinin çözümünü bulabilirsiniz.

 9. merhaba, e-devletten taahhütname onaylayıp şifremi oluşturdum ama giriş yapamıyorum kullanıcı adı şifre yanlış diyor.

  • E-devletten şifre oluşturma işleminden sonra 2-3 saatlik bir bekleme süresi vardır, bilgileriniz ve oluşturduğunuz şifre bu sürede sisteme yansır. Daha sonra denediğinizde giriş yapabileceksiniz.

 10. Merhaba taahhütü imzalayıp şifre oluşturduk e devletten, sonra wifi. kyk. gov.trden gelen sayfadan kyıt ola tıkladık e postamızı giriyoruz hatalıdır diyor biz kayıt olurken e posta vermedik nasıl hatalı oluyor doğrusu ne nasıl bulucaz llütfen yardım edin

 11. E-devletten şifre alamıyorum “teknik bir sorundan olayı bu sayfaya ulaşılamıyor” diye hata çıkıyor. yurt şifre veremiyor mu gidip alsam?

  • Malesef hayır KYK wifi şifreleri sadece e-devlet üzerinden alınabiliyor. Karşılaştığın sorun geçici bir sorun, daha sonra denediğinde karşılaşmayacasın büyük ihtimalle. Yada başka bir cihazdan şifre almayı deneyebilirsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here