KYK Wifi Şifre İşlemleri

KYK wifi şifre işlemleri sayfamızda, KYK şifre alma nasıl yapılır, wifi şifre değiştirme ve şifremi unuttum ne yapmalıyım sorularını yanıtlayacağız.

KYK wifi şifreleri e-devlet üzerinden KYK internet işlemleri menüsünden oluşturulur ve değiştirmek istediğinizde doğrulama sayfası ekranındaki “Şifre Değiştirme” menüsünden değiştirebilirsiniz. KYK şifre işlemlerinin detaylarını aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Alma

Diğer tüm KYK iş ve işlemleri gibi KYK wifi şifre alma işlemi de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Başka bir yöntemle KYK internet şifresi almak mümkün değildir. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasındaki “ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri” menüsünü kullanarak KYK şifresi alabilirsiniz.

Bu işlemler oldukça basit 2 adımdan oluşur;
1. taahhütname onaylama,
2. şifre oluşturma.

KYK Wifi Taahhütname Onaylama Ekranı
KYK Wifi Taahhütname Onaylama Ekranı

Wifi şifresi almak için bu sayfada karşınıza gelen taahhütnameyi onaylamanız gerekir. Bu taahhütname wifi KYK kullanımınız boyunca uymanız gereken kuralları içerir. Dolayısıyla bu sayfayı dikkatle okumanız gerekir. Taahhütnameyi en az 1 kez sonuna kadar okuyun Onayladıktan sonra şifre oluşturma ekranı karşınıza gelecektir, buradan şifrenizi belirleyeceksiniz.

KYK Wifi Şifre Oluşturma Ekranı
KYK Wifi Şifre Oluşturma Ekranı

Belirleyeceğiniz KYK wifi şifresi;

 • En az 8 karakter olmalı
 • En çok 12 karakter olmalı

KYK Wifi Şifresi Değiştirme

Eğer KYK wifi şifresini değiştirmek isterseniz mevcut şifreniz ile bunu yapabilirsiniz. KYK internet sayfasına giriş (wifi.kyk.gov.tr) yaparak buradaki “Şifre Değiştirme” menüsünden KYK şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Yeni şifrenizi belirlerken yukarıdaki kurallara uymanız gerektiğini unutmayın.

KYK Wifi Şifremi Unuttum

Eğer KYK wifi şifresini unutursanız idareye başvurup şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. Wifi KYK sisteminde şifremi unuttum menüsü yok, dolayısıyla sistem size unuttuğunuz şifrenizi hatırlatamıyor.

Bu sebeple wifi sisteminden sorumlu memur ile görüşerek şifrenizi unuttuğunuzu bildirerek şifreyi sıfırlamasını isteyiniz. Görevli size standart bir şifre (ör: Ankara1234 gibi) verecektir. Bu şifre ile giriş yaparak yukarıda anlattığımız şekilde şifreyi değiştirebilirsiniz. Unutmayacağınız bir şifre belirlemeniz gerektiğini hatırlatmaya gerek bile yok.

KYK İnternet Kullanımı Hakkında Uyarılar

KYK yurt interneti çalışmalarınız için verilen bir hizmet. Dizi yada film izlemek veya dosya indirmek amacıyla wifiyi kullanmayın. KYK internet şifresini kimseyle paylaşmayın.

Onayladığınız taahütnameyi interneti kullandığınız süre boyunca unutmayın. Wifi sisteminde yaptığınız işlemler en az 6 süreyle saklanır. Yasal bir durumda bu kayıtlarınız incelenir. Ayrıca DNS değiştirmeyin ve VPN kullanmayın.

KYK wifi şifre işlemleri hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Daha önce yayınladığımız wifi kyk çıkış yapma ve  giriş yap başlıklı makalelerimiz de ilgili diğer sorunların çözümlerini anlatmıştık. Kablosuz KYK interneti hakkında sormak istediklerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
45 Yorum
 1. Ahmet

  Kyk çalışanları na verilen şifreleri aldık ama giremiyoruz mud.bey benim yetkim yok dio kendi adam ları giriyor bizim telefonumuz bile cekmiyor ben vermem dio ne yapmanız gerekiyor

 2. Ali

  Kyk yurt wifi lerindeki kotanın kaldırılmasını veyahut arttırılmasını talep ediyorum. Sürekli online derslerimiz oluyor , onun haricinde yurtta vakit geçmiyor zaten mecbur internette takılıyoruz.

 3. mert

  Merhaba Ben daha onceden genclik merkezinden şifre almıştım kyk da denedim baglanamadım sifreyi dogru yazdığım halde sonra genclik merkezinde sildirdim tekrar baglanayım dedim taahhütü onayladım taahhütteki sifreyi giriyorum hesabınız aktif degil diyor ne yapabilirim ?

  1. Admin

   İdareye başvurup durumu anlatın.

 4. Muhammed

  Taahhütname ve ilk şifreyi oluşturmama rağmen sistemde adım yok şifre yanlış diye hata veriyor wifiye bağlanamıyorum görevli yapabileceğim bir şey yok diyor ne yapmam lazım

  1. Admin

   Şifreyi ilk oluşturduğunuzda bir süre bu hatayla karşılaşabilirsiniz. 1-2 gün geçtiğinde hala bağlanamıyorsanız, şifrenizi yenilemesini isteyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.