KYK Wifi Giriş Yapma

Bu yazıda KYK wifi giriş yapma işlemi ve KYK giriş sayfasında karşılaşılan sorunların çözümünü anlatacağız. KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfası üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Ancak pek çok durumda bu sayfada sorunlarla karşılaşmak ve giriş yapamamak muhtemeldir. Burada sırasıyla yapmanız ve yapmamanız gerekenleri anlatacağız.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası Açılmaması

KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfasının açılmaması karşılaşılan en yaygın sorundur. Doğrulama sayfası ile ilgili bilmeniz gereken en önemli konu bu sayfa yalnızca KYK Wifi’ ye sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda açılır. Wifi ye bağlıysanız doğrulama sayfasını açmak için buraya tıklayın!

Öncelikle KYK Wifi ağına bağlandığınızdan emin olunuz. Bunun için mobil bağlantınızı kapatın. Cihazda VPN yada benzeri uygulamalar aktifse kapatıp ve doğrulama sayfasını açmayı deneyin. Son olarak Chrome tarayıcısının en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.

KYK Wifi Giriş Yapamama

Yukarıdaki tüm uyarılara dikkat ettiniz ancak doğrulama sayfasını açamadınız yada giriş yapamadıysanız son olarak kontrol etmeniz gereken bilgisayarınızın kablosuz ağ sürücüdür. Diğer ağlara normal bir şekilde  bağlanıyor olabilirsiniz, ancak kablosuz sürücüsünden kaynaklanan sorunlar nedeniyle KYK wifi ağına bağlantıda sorun yaşamanız çok olası. Sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı, güncelleme geldiyse güncel sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Uyarısı

KYK wifi de her kullanıcı aynı anda yalnızca 1 cihaz ile bağlanabilir. Eğer kullandığınız cihazdan çıkış yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalışırsanız maksimum giriş hakkınız doldu hatası ile karşılaşırsınız. Bu durumda önceki cihaza dönüp KYK wifi çıkış yapma işlemini yapmalı daha sonra giriş yapmayı denemelisiniz.

Ayrıca çıkış yapmadan wifi bağlantısını keserseniz, 3G’yi açarsanız tekrar wifiyi açtığınızda bu uyarı ile karşılaşırsınız.

Kullanıcı Aktif Değil Uyarısı

KYK wifi ye giriş yapmak isterken kullanıcı aktif değil hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sistemin otomatik bir şekilde hesabınızı pasifleştirdiği anlamına gelir. İdareye başvurarak hesabınızı aktif hale getirebilir ve tekrardan kyk wifi giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı Adı veya Şifre Hatalı

Eğer e-devlet üzerinden şifrenizi ilk defa oluşturduğunuzda giriş yapmaya çalışırken “kullanıcı adı veya şifre hatalı” uyarısı alıyorsanız bu sorun 2-3 saat içerisinde kendiliğinden çözülecektir. Hesabınız ve oluşturduğunuz şifrenin wifi sistemine aktarılması biraz zaman alır, sonrasına KYK internetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer daha önce kullandığınız şifreniz ile giriş yaparken bu hata ile karşılaşıyorsanız bu sistemden kaynaklı bir sorundur. Muhtemelen tüm kullanıcılar bu hata ile karşılaşıyordur. Sistemdeki aksaklık giderildiğinde giriş yapma sorunuda çözülmüş olacaktır.

Şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz ve KYK wifi giriş yapmak istediğinizde bu hata ile karşılaşıyorsanız bir kaç saatlik bekleme süresinden sonra normal bir şekilde giriş yapabileceksiniz. Bu durumda yapmanız gereken bir şey yoktur.

Buraya kadar KYK wifi giriş yapma sayfasında karşılaşılan sorunları ve çözümlerini anlatmaya çalıştık. Eğer giriş yaparken karşılaştığınız başka sorunlar varsa yorum yazarak sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
161 Yorum
 1. Meryem

  Giriş ekranı geliyor sorun yok bilgilerimi giriyorum bağlanması gerekirken bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edin kısmı geliyor sadece ve baglanamiyorum ne yapmam gerekiyor anlam veremedim dün gece bağlanıyordum sorun yoktu

 2. Eda

  Telefondan çıkış yapmak istiyorum sayfa açılmıyor. Bu yüzden başka cihazdan giriş yapamıyorum. En erken şekilde yardımcı olurmusunuz. Bu durumu nasıl halledebilirim.

 3. Azat

  Ben ikinci şifremi unuttum buna Bir çare bulabilir miyiz?

 4. Berat

  Admin telefon markam samsung A31 oturum açma ekranı gelmiyor. Ağ ayarlarını sıfırladım telefonu kapatıp açtım ama yinede sayfa gelmedi ne yapmam gerekiyor. 1 hafta sonra vizelerim başlıyor ve yurtta internet yok

 5. Mahmut

  Bende sarı portal gelmiyor idareye de sordum internetten de aratirdim bı sonuç alamadım.web sitesi bulunamadı diyor.

  1. Admin

   Wifie bağlanamadığınızda bu olur.

 6. Burak

  Telefonumu Android 10 sürümüne güncelledim 2 gündür KYK wifi ye bağlanamıyorum.Kablosuz ağlar kısmında GSBWIFI tıkladığımda “ağa bağlanılamadı” yazısı çıkıyor.Wifi giriş kısmına da giremiyorum ne yapmalıyım?

 7. Kader

  İnvalid username/password diyor daha kullanıcı adı ve şifremi yazmadan. Bu sorun neden kaynaklanır?

  1. Admin

   Başka bir tarayıcıdan deneyin.

 8. Büşra

  Benimki bağlanıyor hemn çıkıyor tekrar bağlanıp tekrar çıkıyor kendi kendine on saniye içerisinde 10 kere bağlan çık bağlan çık yapıyor ne yapmalıyız

 9. Ayşe Nisa Hocaoğlu

  benim şifremle başkası giriyor bu nasıl oluyor benim tc ve şifremi nasıl bulabiliyor

  1. Admin

   Maksimum giriş hakkınız doldu uyarısı ile karşılaşıyorsanız bu başkası giriyor demek değil. Çıkış yapmadan wifi bağlantısı kesilirse, 3G yi açarsanız vs yine bu uyarıyla karşılaşırsınız.

 10. Ela

  Düzce kız yurdundayim ama wifi konumum samsun kız yurdunda gözüküyor. Ve beni bağlanıp bağlanıp sürekli geri atıyor ne derslere girebiliyorum ne başka bir şey. Ne yapabilirim

  1. Admin

   İdareye gidip sorunu anlatın.

 11. Emir Hasan

  Neden sadece bir cihazdan bağlanabiliyoruz bence 1 cihaz olmamalı yada en azından belirli bir sayı olmalı bununla ilgili çok sıkıntı yaşıyorum. İnternet özellikle çok yavaş yoğun olmayan saatlerde de aynı yoğun olan saatlerde daha berbat lütfen buna bir çözüm bulun online derslerime katılamıyorum.

 12. dilaver santor

  merhaba wi-fi 10 20 saniye bağlanıyor hemen kopuyor biraz bekledikten sonra tekrar geliyor .yine aynı şekilde tekrar atıyor sorun nedir acaba

 13. Enes

  KYK wifiye bağlanıyorum ama 10-20 saniye içinde yeniden kopuyor
  Aktif servis gsb wifi
  Durdur başlat kısmı kendiliğinden durdur seçeneğine geçiyor ve benim yeniden başla dokunmam gerekiyor

  1. Muhammed Gönen

   Aynı sorunu bende yaşıyorum cözebildiysen banada yardımcı olursan sevinirim

  2. Hilal

   İki haftadır wifiye baglanamiyirum . İdareye bildirmeme rağmen cozemediler. Oturum açma sayfasi yani sarı portal hiç açılmıyor bende . Yardımcı olur musunuz?

  3. Admin

   Merhaba, idarenin arızayı çözmesi gerek. Yapılabilecek başka bir şey yok.

 14. Şevval Veziroğlu

  Merhaba kyk wifisine bağlanamıyorum hiçbir cihazda bağlı değilken max hakkınız doldu diyor çıkış yapmayı da deneyemiyorum giriş yapamadığım için buga girdim resmen yardımcı olabilir misiniz online derslerim var

 15. Nzht

  Benm de birkaç gündür girişler sıkıntısız iken bugün giremedim ve maximum giriş seviyesine ulaştınız diyor oysa tek cihazdan oturum açtım. Nasl çözebilirim?

 16. Furkan

  İşk geldiğimde kolayca girebiliyordum 1 hafta kadar kullandım ama artık nedense giriş yapamıyorum wifiye bağlanıyorum oturum aç kısmına tıklıyorum ama sayfa gelmiyor üstte oturum aç yazıyor Alltta kullanıcı adı veya şifre yazmıyor biraz bekledikten sonra bir sorun oluştu diyor ne yapabilirim

 17. Damla

  Telefondan bağlantı sağlayabiliyorum qma bilgisayarda bizi takip et kısmından ileriye gidemiyor sorunu giderebilen var mı?

  1. Anıl

   Benimde aynı şekilde hala çözülemedi ya

 18. Gülbahar

  İki gündür yurttayım ama hala internete bağlanamadım. Sürekli kullanıcı adı ve şifre yanlış diyor. Hep doğru giriyorum ama hep yanlış yazısı çıkıyor. Bu sorun çözülsün artık. 🙁

 19. Krdg

  2 yıl önce bir yurtta kalmıştım şimdi wifi ye bağlanmak istediğimde tataahhütname kısmında o çıkıyor ve oturum açma kısmında kullanıcı aktif değil diyor

  1. Admin

   Sistemde önceki yurttan wifi kaydınız görünüyordur, idareye başvurup silmelerini yada güncellemelerini isteyin.

 20. Züm Aktas

  Birkaç gün öncesine kadar internete bağlanabiliyorken şimdi bağlanamıyorum. Kullanıcı adı ve şifremi girdiğimde bağlanmasını beklerken ekrana yalnızca ‘Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.’ yazısı çıkıyor ve ilerisi olmuyor. Telefonda bu sorun yok, yalnızca bilgisayarda yaşanıyor problem. Gün boyu ara ara denedim fakat hiç düzelmedi. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Admin

   Bu sorun yeni çıktı, çözülecektir.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.