Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları 2021

Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları 2021

0

2021 Diş Hekimliği Fakültesi taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin diş hekimliği fakültesi taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

5 yıllık eğitim veren Diş Hekimliği Fakültesi lisans programı SAY puanı ile öğrenci alıyor. 56 devlet 22 vakıf 7 yurtdışı olmak üzere toplam 85 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları

Diş Hekimliği Fakültesi bölümünün en yüksek taban puanı 519,52985 ile Yeditepe Üniversitesi, en düşük taban puanı ise 420,97617 puan ile Girne Üniversitesi oldu.

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Yeditepe ÜniversitesiİNG BURS10539,93795519,52985
İstanbul ÜniversitesiİNG30518,73925505,33035
Bezmialem VakıfBURS14525,47737503,06609
Hacettepe Üniversitesi140530,43714497,40744
Başkent ÜniversitesiBURS9510,88591495,03402
İstanbul MedipolBURS15511,81649493,98163
Başkent ÜniversitesiİNG BURS6500,93268493,25030
İstanbul MedipolİNG BURS14503,63565492,89026
İstanbul Üniversitesi160527,25813492,33145
Ege Üniversitesi150519,92448491,45747
Marmara ÜniversitesiİNG130514,22326490,59629
Ankara Üniversitesi140497,23767490,49886
Gazi Üniversitesi130496,37613489,77175
Akdeniz Üniversitesi110508,31555489,55612
Ankara ÜniversitesiİNG30500,34535489,31062
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG BURS12493,57067489,25871
Eskişehir Osmangazi90507,23079488,69864
Ankara MedipolBURS9500,18848488,10088
Sağlık Bilimleri (Hamidiye )90496,14288488,07994
Ankara Yıldırım Beyazıt90489,92720487,75387
İzmir Katip Çelebi90491,08148487,50119
Sağlık Bilimleri (Gülhane (ANK))60489,69364487,48999
Biruni ÜniversitesiBURS14491,80254487,44450
Ankara MedipolİNG BURS9490,33656487,26630
Çukurova Üniversitesi100499,70730487,18114
Bursa Uludağ Üniversitesi60503,24875486,69925
Ondokuz Mayıs100500,01253486,64465
Biruni ÜniversitesiİNG BURS6489,39117486,53694
İstanbul Medeniyet60489,78812486,05231
İzmir Katip ÇelebiİNG40490,94508486,03949
Lokman Hekim ÜniversitesiBURS8488,89561485,84210
Kocaeli Üniversitesi80498,61305485,52836
Selçuk Üniversitesi120494,80886485,12026
Erciyes Üniversitesi110509,30879484,60454
Aydın Adnan Menderes100493,26214484,24535
İzmir Demokrasi70489,77039484,24159
Çanakkale Onsekiz Mart70491,43097483,77832
Mersin Üniversitesi90490,41778483,76856
İstanbul OkanBURS12487,95774483,73595
Süleyman Demirel120491,57412483,38056
Muğla Sıtkı Koçman40490,35132483,34471
Pamukkale Üniversitesi100495,92416482,78954
Gaziantep Üniversitesi90491,11922482,40678
Sakarya Üniversitesi70496,15464482,36733
İstanbul AtlasBURS9488,99426482,15118
Nuh Naci YazganBURS8484,22402482,08117
Karadeniz Teknik90492,73181481,52891
Bolu Abant İzzet Baysal90490,48942481,47237
Trakya Üniversitesi90498,82101481,28898
İnönü Üniversitesi90491,88444481,22804
Dicle Üniversitesi110491,27760481,19799
Alanya Alaaddin Keykubat70487,34178481,09647
Necmettin Erbakan90486,60948481,06074
İstanbul AydınBURS18489,72271481,05277
İstanbul KentİNG BURS9487,58298480,91907
Kırıkkale Üniversitesi100489,15849480,76869
İstanbul AydınİNG BURS9488,55675480,73901
Altınbaş ÜniversitesiBURS15503,10770480,61900
İstanbul Yeni YüzyılBURS11485,48257479,97294
Sağlık ve TeknolojiBURS10484,83654479,68170
Uşak Üniversitesi90483,66023479,65601
Antalya BilimBURS8484,34225479,64065
Beykent ÜniversitesiBURS9490,35192479,55832
Hatay Mustafa Kemal90493,24371479,48709
Zonguldak Bülent Ecevit100491,20356478,85570
Atatürk Üniversitesi150491,47822478,78867
Ordu Üniversitesi90488,90534478,38423
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri90488,55331478,35780
Kocaeli Sağlık ve TeknolojiBURS9482,24429478,33144
Başkent Üniversitesi%253486,23537477,95313
Kütahya Sağlık Bilimleri80490,86450477,89830
İstanbul KentBURS11486,79792477,86685
Sivas Cumhuriyet110490,22276477,63966
Kahramanmaraş Sütçü İmam70490,82049477,40934
Karabük Üniversitesi70485,28878476,96427
Çankırı Karatekin60481,71970476,79926
Karamanoğlu Mehmetbey60482,32521476,58433
Kapadokya ÜniversitesiBURS7481,23498476,56729
Fırat Üniversitesi90493,81169476,52371
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS10482,37096476,50702
Galata ÜniversitesiBURS9483,59096476,36078
Tokat Gaziosmanpaşa90486,35647476,14474
Van Yüzüncü Yıl90489,11641476,12440
Recep Tayyip Erdoğan80507,18630476,09514
Başkent ÜniversitesiİNG %252476,84806476,04965
İstanbul GelişimBURS9481,11546475,99031
Sağlık Bilimleri (Gülhane (ANK))ERK2481,10320475,83469
Adıyaman Üniversitesi80489,20466475,70925
Harran Üniversitesi80491,37707475,36207
Erzincan Binali Yıldırım60483,48020475,25270
İstanbul OkanİNG BURS11489,17207475,01932
Bingöl Üniversitesi40478,60064474,95238
Kafkas Üniversitesi60483,78964474,58862
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS15479,65562474,32572
Kıbrıs Sağlık ve Toplum BilimleriBURS7474,27022473,70474
Girne ÜniversitesiBURS12478,04384473,68110
Sağlık Bilimleri (Gülhane (ANK))ERK10478,13262473,67958
Ada Kent ÜniversitesiBURS8473,92421473,34156
İstanbul Aydın%501472,47373472,47373
Yakın Doğu ÜniversitesiİNG BURS15479,80687472,16506
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG BURS10477,42249472,13557
İstanbul AydınİNG %501470,71069470,71069
İstanbul Medipol%5082485,15433469,48149
Bezmialem Vakıf%5076489,91840469,34305
Doğu Akdeniz Üniversitesi%5010474,06661468,76371
Ankara Medipol%5048482,53955468,68874
İstanbul MedipolÜCR3468,90385468,17388
Ankara MedipolÜCR3467,66637467,13560
İstanbul MedipolİNG %5074489,50135465,93977
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG %5013471,77664465,71338
İstanbul MedipolİNG ÜCR2465,72607465,24581
Ahmet Yesevi Üniversitesi15473,05890464,73040
Beykent Üniversitesi%2516472,70848462,70168
Ankara MedipolİNG ÜCR3464,38894461,71027
Nuh Naci Yazgan%2537474,30242460,83614
Ankara MedipolİNG %5048481,05678460,49740
Başkent ÜniversitesiÜCR48477,23894454,54229
İstanbul Gelişim%251454,28891454,28891
Lokman Hekim Üniversitesi%2542474,15767453,99244
Nuh Naci YazganÜCR10468,83675453,62908
Sağlık ve TeknolojiÜCR50482,66336452,63052
Altınbaş Üniversitesi%2524461,39424449,03500
Başkent ÜniversitesiİNG ÜCR32466,03549448,82451
İstanbul Yeni YüzyılÜCR59469,79550445,48077
Yeditepe ÜniversitesiİNG ÜCR59490,49445445,41845
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji%2551471,58113444,26267
Biruni Üniversitesi%2576467,08478443,97049
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG ÜCR37464,82296443,69231
İstanbul Kent%2559465,84062442,53974
Yakın Doğu Üniversitesi%2585466,07153440,96723
Beykent ÜniversitesiÜCR35458,74892433,97159
Kapadokya ÜniversitesiÜCR39452,10059432,89772
Antalya BilimÜCR42472,25686432,45734
İstanbul Atlas%2551462,30321430,55034
Biruni ÜniversitesiİNG %2534462,97539429,17983
Galata ÜniversitesiÜCR51454,77275428,12503
İstanbul KentİNG %2551452,22650423,88470
Ada Kent Üniversitesi%2519450,16068423,79249
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri%2533458,63616422,46830
İstanbul OkanÜCR68460,05307422,13880
Ada Kent ÜniversitesiÜCR23446,75383421,98580
İstanbul AydınİNG ÜCR50431,95881421,68899
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR10467,19723421,62595
Yakın Doğu ÜniversitesiİNG %2580447,19174421,51811
İstanbul AydınÜCR81461,98175421,20907
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG ÜCR68468,62852421,14676
Altınbaş ÜniversitesiÜCR61448,45546421,13849
İstanbul GelişimÜCR50441,97457421,01224
İstanbul OkanİNG ÜCR59446,61102420,97939
Girne Üniversitesi%2568457,95885420,97617

Diş Hekimliği Fakültesi Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • ERK: Askeri bölümlerin erkek öğrenci kontenjanı
  • İNG: Bölümün eğitim dili İngilizce

2021 Diş Hekimliği Fakültesi taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here