Ana sayfa Taban Puanlar Üniversite Taban Puanları Ege Üniversitesi 2020 Taban Puanları

Ege Üniversitesi 2020 Taban Puanları [EGE]

0

Ege Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. EGE 2020 puanlarını fakülte / yüksek okul bazında bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Ege Üniversitesi bünyesinde önlisans eğitimi veren 10 MYO var. Lisans seviyesinde eğitim veren 15 fakülte ve yüksek okul mevcut. 2 yıllık toplam 65 bölüm var, En az 4 yıllık eğitim veren 60 bölüm mevcut. Ege İzmir şehrinde, 1955 yılında kurulmuştur ve DEVLET üniversitesi statüsündedir.

EGE TABAN PUANLARI

Aliağa Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
ElektrikTYT61252,51801317,97088
Elektrik (İ.Ö.)TYT62235,35996289,20831
Kimya TeknolojisiTYT61242,54697281,44856
Kimya Teknolojisi (İ.Ö.)TYT62224,48695264,69288
MakineTYT62251,03249288,62383
Makine (İ.Ö.)TYT61234,03684344,74548
MetalurjiTYT52222,02478315,25584
Rafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT52227,29453298,20666

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Ameliyathane HizmetleriTYT65306,44852357,59045
AnesteziTYT65335,53468398,76046
Çocuk GelişimiTYT65293,40678364,30365
Çocuk Gelişimi (İ.Ö.)TYT65280,10488338,27275
DiyalizTYT65310,01664359,16759
Eczane HizmetleriTYT65286,21498347,87547
Eczane Hizmetleri (İ.Ö.)TYT67274,67022317,64955
Engelli Bakımı ve RehabilitasyonTYT67272,79935336,64468
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon (İ.Ö.)TYT67259,91093306,27444
İlk ve Acil YardımTYT65346,51947427,12025
OdyometriTYT65312,87262358,02795
OptisyenlikTYT66303,66009407,40229
Optisyenlik (KKTC)TYT1273,20752273,20752
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikTYT50280,07901319,02685
Tıbbi Görüntüleme TeknikleriTYT65315,07857347,86289
Tıbbi Laboratuvar TeknikleriTYT65301,13760330,07186

Bayındır Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Çim Alan Tesisi ve YönetimiTYT31194,38375292,22707
Moda TasarımıTYT36239,37517305,75857
Peyzaj ve Süs BitkileriTYT36202,90668264,43992
SeracılıkTYT21175,89348237,81355

Bergama Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Bilgisayar ProgramcılığıTYT56274,68997303,22605
Bitki KorumaTYT41231,79672366,14207
Eser KorumaTYT52204,89687294,76788
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiTYT31233,61018268,54015
MantarcılıkTYT21190,50803297,60409
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö.)TYT77213,10866245,33389
SeracılıkTYT36180,31921263,00965
Turizm AnimasyonuTYT41211,67813274,27426
Turizm ve Otel İşletmeciliğiTYT47244,41807281,12016
Turizm ve Otel İşletmeciliği (İ.Ö.)TYT47222,36381246,88062

Ege Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Basım ve Yayın TeknolojileriTYT66256,11369299,67992
Basım ve Yayın Teknolojileri (İ.Ö.)TYT67243,25144294,87947
Bilgisayar ProgramcılığıTYT60318,85778381,37747
Bilgisayar Programcılığı (İ.Ö.)TYT62298,02385386,47543
Biyomedikal Cihaz TeknolojisiTYT67279,10170340,53617
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (İ.Ö.)TYT67261,14815358,17571
ElektrikTYT60284,56607340,35387
Elektrik (İ.Ö.)TYT62258,25262398,52198
Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT51243,79842305,04752
Elektrikli Cihaz Teknolojisi (İ.Ö.)TYT31234,12418264,90126
Elektronik Haberleşme TeknolojisiTYT62255,55801334,19670
Elektronik Haberleşme Teknolojisi (İ.Ö.)TYT41238,97282316,51530
Elektronik TeknolojisiTYT57267,46111306,64788
Elektronik Teknolojisi (İ.Ö.)TYT52242,56434264,81435
Endüstriyel KalıpçılıkTYT31230,41997312,99010
Gıda TeknolojisiTYT55273,65599347,44911
Grafik TasarımıTYT67288,18711367,55514
İklimlendirme ve Soğutma TeknolojisiTYT52229,58250273,96314
İşletme YönetimiTYT66260,58033300,47130
İşletme Yönetimi (İ.Ö.)TYT67245,70477327,74247
Kimya TeknolojisiTYT65265,56630320,01921
Kimya Teknolojisi (İ.Ö.)TYT67241,47679345,19488
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiTYT57262,91911354,21352
Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi (İ.Ö.)TYT36248,66881317,62427
MakineTYT60285,77083349,06152
Makine (İ.Ö.)TYT61261,35680287,27440
Makine, Resim ve KonstrüksiyonTYT55257,08016363,46228
Makine, Resim ve Konstrüksiyon (İ.Ö.)TYT36241,17437276,43579
MekatronikTYT25309,35767414,28268
MekatronikTYT26265,51197428,03638
Meyve ve Sebze İşleme TeknolojisiTYT67208,59144248,27262
Mobilya ve DekorasyonTYT47234,12428275,58308
Mobilya ve Dekorasyon (İ.Ö.)TYT31219,61830282,23400
Muhasebe ve Vergi UygulamalarıTYT67256,80892327,85979
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö.)TYT67241,52704326,65631
Oto Boya ve KaroseriTYT21221,55123261,34937
Otomotiv TeknolojisiTYT60264,42403312,60557
Otomotiv Teknolojisi (İ.Ö.)TYT57248,84089360,24864
Polimer TeknolojisiTYT52222,14266301,30106
Seramik, Cam ve ÇinicilikTYT41217,65706349,80718
Sivil Savunma ve İtfaiyecilikTYT55279,38989326,52485
Tarım MakineleriTYT41223,12034281,38719

Emel Akın Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
BiyokimyaTYT61283,83239343,71133
Biyokimya (KKTC)TYT1384,78138384,78138
Giyim Üretim TeknolojisiTYT47226,72236320,28945
Moda TasarımıTYT57254,33130343,80433
Tekstil TeknolojisiTYT36233,80362290,81866

Havacılık Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğiTYT65283,98705327,21892
Uçak TeknolojisiTYT40327,51085379,85530

Ödemiş Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Bahçe TarımıTYT31187,74113289,82267
Laborant ve Veteriner SağlıkTYT46290,30038349,35492
Organik TarımTYT41195,79855300,91987
Süt ve Besi HayvancılığıTYT31208,74166288,68307
Süt ve Ürünleri TeknolojisiTYT41195,52585269,73883
Tıbbi ve Aromatik BitkilerTYT36191,67878300,73874
Tohumculuk TeknolojisiTYT28169,17279311,69477

Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Bilgisayar ProgramcılığıTYT55269,11584318,18032
Bilgisayar Programcılığı (İ.Ö.)TYT57249,84996368,25308
Gıda TeknolojisiTYT57245,18673284,62670
Gıda Teknolojisi (İ.Ö.)TYT57221,71663248,19107
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö.)TYT57203,22301268,50476

Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu (Önlisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Deniz Ulaştırma ve İşletmeTYT60284,68274356,68907
Halkla İlişkiler ve TanıtımTYT80358,19171424,56465
ReklamcılıkTYT81357,38366411,12206
Su Altı TeknolojisiTYT51259,62027340,32159

Çeşme Turizm Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Konaklama İşletmeciliğiEA52231,99240279,15360
Seyahat İşletmeciliğiEA41227,66981264,51326
Turizm RehberliğiDİL57356,29278398,72393

Diş Hekimliği Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Diş Hekimliği FakültesiSAY150470,93797515,60881

Eczacılık Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Eczacılık FakültesiSAY120445,71251466,88026

Edebiyat Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Alman Dili ve Edebiyatı (Almanca)DİL62366,82165490,19431
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı (İngilizce)DİL62418,83068450,95128
CoğrafyaSÖZ71350,94698389,65680
FelsefeEA72272,16055361,30145
Felsefe (KKTC)EA1256,23142256,23142
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce)DİL80429,74021457,66498
Klasik ArkeolojiEA72241,07746359,22612
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)DİL70445,86115466,75462
Mütercim-Tercümanlık (Almanca)DİL61396,41754462,11447
Protohistorya ve Ön Asya ArkeolojisiEA72221,94823282,33700
PsikolojiEA100404,18105448,10825
Psikoloji (KKTC)EA1381,99860381,99860
Sanat TarihiSÖZ72325,40643429,04092
SosyolojiEA70317,62578405,66683
TarihSÖZ82361,99649453,09024
Türk Dili ve EdebiyatıSÖZ81366,35620408,21986

Eğitim Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri ÖğretmenliğiSAY11260,91875319,05707
Fen Bilgisi ÖğretmenliğiSAY52291,93974341,93622
Okul Öncesi ÖğretmenliğiSÖZ60411,41784443,84307
Özel Eğitim ÖğretmenliğiSÖZ60420,86986451,04011
Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkEA80374,57299404,26996
Sınıf ÖğretmenliğiEA60363,06493422,19383
Sosyal Bilgiler ÖğretmenliğiSÖZ62367,25661394,99535
Türkçe ÖğretmenliğiSÖZ60408,18151454,24941

Fen Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Astronomi ve Uzay BilimleriSAY41253,54676350,33547
BiyolojiSAY122256,44657357,80124
FizikSAY52250,96555327,84038
İstatistikSAY82253,74105335,03504
KimyaSAY81259,68996306,61222
MatematikSAY103293,45804401,90994
Matematik (İ.Ö.)SAY103268,99727355,51474

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Görsel İletişim TasarımıSÖZ61364,43476434,37492

Hemşirelik Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
HemşirelikSAY280348,84837408,38806

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
İktisatEA101304,82722342,72818
İktisat (İ.Ö.)EA102279,89769311,15571
İşletmeEA95315,98458363,34817
Uluslararası İlişkilerEA90334,72585370,35775
Uluslararası İlişkiler (İ.Ö.)EA90313,11068349,54676

İletişim Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
GazetecilikSÖZ82349,98502430,21182
Radyo, Televizyon ve SinemaSÖZ81372,96879443,95339

Mühendislik Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Bilgisayar MühendisliğiSAY100448,14402504,07942
BiyomühendislikSAY60346,69472431,80056
Deri MühendisliğiSAY21282,32165438,27036
Elektrik-Elektronik MühendisliğiSAY80427,20551452,34773
Gıda MühendisliğiSAY134300,49820347,78847
İnşaat MühendisliğiSAY70363,20572420,02943
Kimya Mühendisliği (İngilizce)SAY80373,20867412,46942
Makine MühendisliğiSAY80416,29693434,35799
Tekstil MühendisliğiSAY82284,83106404,31051

Sağlık Bilimleri Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Beslenme ve DiyetetikSAY70408,64580440,65894
EbelikSAY100295,53098327,51981

Su Ürünleri Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Su Ürünleri MühendisliğiSAY52222,97246300,26442

Tıp Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Tıp FakültesiSAY340513,00249544,90052

Ziraat Fakültesi (Lisans)

PROGRAMTURKNTDÜŞÜKYÜKSEK
Bahçe BitkileriSAY40260,27561326,39733
Peyzaj MimarlığıSAY67258,18931305,01821
Süt TeknolojisiSAY22200,23315281,46425
Tarım EkonomisiEA41270,39092345,40726
Tarım Makineleri ve Teknolojileri MühendisliğiSAY30252,58848330,49509
Tarımsal Yapılar ve SulamaSAY26227,57492246,62847
Tarımsal Yapılar ve Sulama (KKTC)SAY1222,45821222,45821
Toprak Bilimi ve Bitki BeslemeSAY36244,43806272,57117
ZootekniSAY36249,28911293,77142

Bu sayfadaki program ve puan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • KODU: Tercih Kodu
  • PROGRAM: Program Adı
  • TUR: Puan Türü
  • KNT: Kontenjan
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here