Ana sayfa Taban Puanlar Üniversite Taban Puanları Ege Üniversitesi Taban Puanları 2021

Ege Üniversitesi Taban Puanları 2021

0

2021 Ege Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları burada. Ege Üniversitesi 2021 taban puanlarını bölüm, fakülte ve yüksekokul bazında bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Ege bünyesinde 2 yıllık eğitim veren 10 meslek yüksekokulu var. En az 4 yıllık eğitim veren 18 fakülte ve yüksekokul mevcut. 2 yıllık 62 bölüm var, Lisans eğitimi veren 69 bölüm mevcut.

Ege İzmir şehrinde, 1955 yılında kurulmuştur ve DEVLET üniversitesi statüsündedir.

2021 EGE ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI

Aliağa Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
ElektrikTYT80251,73866325,13606
Kimya TeknolojisiTYT80243,52737312,09543
MakineTYT80251,90659296,97115
MetalurjiTYT50220,33731300,53595
Rafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT55233,80278337,11936

Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Ameliyathane HizmetleriTYT65313,74240370,18798
AnesteziTYT65353,30591415,75474
Çocuk GelişimiTYT65303,00468381,31669
Çocuk Gelişimi (İ.Ö.)TYT55282,99198324,12666
DiyalizTYT65313,25399353,79083
Eczane HizmetleriTYT65312,07342399,87346
Eczane Hizmetleri (İ.Ö.)TYT55296,38579437,56778
Engelli Bakımı ve RehabilitasyonTYT65276,77283370,91212
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon (İ.Ö.)TYT55262,01777313,96812
İlk ve Acil YardımTYT65358,97435411,50459
OdyometriTYT65315,61727395,18089
OptisyenlikTYT65308,65716394,75547
Optisyenlik (KKTC)TYT20,000000,00000
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikTYT50296,74877333,36101
Tıbbi Görüntüleme TeknikleriTYT65330,04119377,42012
Tıbbi Laboratuvar TeknikleriTYT65316,59142365,00283

Bayındır Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Çim Alan Tesisi ve YönetimiTYT30175,70789217,86611
Moda TasarımıTYT35248,56193314,53230
Peyzaj ve Süs Bitkileri YetiştiriciliğiTYT35208,50032305,67865
SeracılıkTYT20189,40416211,81481

Bergama Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Bilgisayar ProgramcılığıTYT55286,09806330,45606
Bitki KorumaTYT40241,32871330,93774
Eser KorumaTYT50201,21343317,60684
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiTYT30234,92315262,34033
MantarcılıkTYT20176,99313241,97577
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö.)TYT80211,03789262,29671
SeracılıkTYT35183,15553286,63178
Turizm AnimasyonuTYT40213,93859272,82900
Turizm ve Otel İşletmeciliğiTYT45244,58967283,03055

Ege Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Basım ve Yayım TeknolojileriTYT70259,68734298,85255
Bilgisayar ProgramcılığıTYT80335,74287394,14588
Biyomedikal Cihaz TeknolojisiTYT80282,27338315,51948
ElektrikTYT80291,42198343,38512
Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT70243,13569279,90625
Elektronik Haberleşme TeknolojisiTYT80256,00580323,00964
Elektronik TeknolojisiTYT80269,83739324,27690
Endüstriyel KalıpçılıkTYT30230,07903276,75256
Gıda TeknolojisiTYT55280,38191344,68606
Grafik TasarımıTYT65294,87337352,90047
İklimlendirme ve Soğutma TeknolojisiTYT50233,01287289,88525
İşletme YönetimiTYT70261,55559428,91250
Kimya TeknolojisiTYT80266,56056323,54525
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiTYT80263,10590411,03792
MakineTYT80292,56439378,69170
Makine Resim ve KonstrüksiyonuTYT70254,76679313,20903
Mekatronik ERKEKTYT25324,31567432,56157
Mekatronik KIZTYT25270,51034316,56487
Meyve ve Sebze İşleme TeknolojisiTYT65215,95606354,35980
Mobilya ve DekorasyonTYT60236,73730343,14243
Muhasebe ve Vergi UygulamalarıTYT70259,01909315,55936
Otomotiv Gövde ve Yüzey İşlem TeknolojileriTYT20240,44373274,16381
Otomotiv TeknolojisiTYT80266,76370331,99952
Polimer TeknolojisiTYT50232,41730319,67815
Seramik ve Cam TasarımıTYT40232,56241456,09372
Sivil Savunma ve İtfaiyecilikTYT55288,65395336,57601
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik (KKTC)TYT20,000000,00000
Tarım MakineleriTYT40226,08653259,28476

Emel Akın Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Giyim Üretim TeknolojisiTYT45234,10891300,26693
Giyim Üretim Teknolojisi (KKTC)TYT10,000000,00000
Moda TasarımıTYT55264,44013376,38778
Tekstil TeknolojisiTYT35245,10558307,47538

Havacılık Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğiTYT65283,98252353,33795
Uçak TeknolojisiTYT40342,42172475,71662

Ödemiş Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Bahçe TarımıTYT30195,02741277,31029
Laborant ve Veteriner SağlıkTYT45294,99944392,67648
Organik TarımTYT40193,76659275,94437
Süt ve Besi HayvancılığıTYT30207,15939353,13915
Süt ve Ürünleri TeknolojisiTYT40193,14715284,47131
Tıbbi ve Aromatik BitkilerTYT35203,22610317,10901
Tohumculuk TeknolojisiTYT30176,91246280,19644

Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Bilgisayar ProgramcılığıTYT55279,96403344,75231
Bilgisayar Programcılığı (İ.Ö.)TYT55259,83223341,29545
Gıda TeknolojisiTYT55247,00724308,99246
Gıda Teknolojisi (İ.Ö.)TYT55227,86488274,78071
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö.)TYT55204,95246247,93116

Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Deniz Ulaştırma ve İşletmeTYT60300,41140354,76467
Su Altı TeknolojisiTYT50255,82320323,74238

Birgivi İslami İlimler Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
İslami İlimlerSÖZ60312,03575361,05550

Çeşme Turizm Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Turizm İşletmeciliğiEA80244,50939285,35374
Turizm RehberliğiDİL55366,15826414,56874

Ege Edebiyat Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Alman Dili ve Edebiyatı (Almanca)DİL60381,34254443,98871
Almanca Mütercim ve TercümanlıkDİL60405,15477466,33791
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı (İngilizce)DİL60418,94715441,78761
CoğrafyaSÖZ70340,06544434,74098
FelsefeEA70283,15039383,35896
Felsefe (KKTC)EA1254,56240254,56240
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce)DİL80432,40622481,20319
İngilizce Mütercim ve TercümanlıkDİL70451,83956498,29952
Klasik ArkeolojiEA70250,62962368,98047
Protohistorya ve Ön Asya ArkeolojisiEA70231,42560335,78304
PsikolojiEA100421,49633466,72061
Sanat TarihiSÖZ70316,97259430,30797
SosyolojiEA70326,36811374,96798
TarihSÖZ80356,98745422,25952
Türk Dili ve EdebiyatıSÖZ80355,10354419,27959

Ege Eğitim Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri ÖğretmenliğiSAY20283,48620331,88600
Fen Bilgisi ÖğretmenliğiSAY50344,36193387,73385
Okul Öncesi ÖğretmenliğiSÖZ60408,16482432,85880
Özel Eğitim ÖğretmenliğiSÖZ60420,66933469,59277
Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkEA80392,81085441,13149
Sınıf ÖğretmenliğiEA60382,69622419,61189
Sosyal Bilgiler ÖğretmenliğiSÖZ60366,95490400,76762
Türkçe ÖğretmenliğiSÖZ60408,44134449,77049

Ege Fen Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Astronomi ve Uzay BilimleriSAY50270,98525329,25796
BiyokimyaSAY60312,94433400,67823
Biyokimya (KKTC)SAY1356,21345356,21345
BiyolojiSAY120281,50704373,78950
FizikSAY50272,92053394,68740
İstatistikSAY80279,30371318,15936
KimyaSAY80289,22033362,25666
MatematikSAY100325,81764450,62552
Matematik (İ.Ö.)SAY90294,94272323,87059

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Görsel İletişim TasarımıSÖZ60366,80553435,01217

Hemşirelik Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
HemşirelikSAY280390,06824460,65680

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
İktisatEA100319,84087382,45082
İktisat (İ.Ö.)EA90295,06748323,26316
İşletmeEA95330,96746367,00158
Uluslararası İlişkilerEA90347,68518395,81478
Uluslararası İlişkiler (İ.Ö.)EA60326,96018349,81637

Ege İletişim Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
GazetecilikSÖZ80340,68884430,71899
Halkla İlişkiler ve TanıtımSÖZ80351,98880419,01237
Radyo, Televizyon ve SinemaSÖZ80362,67984422,02126
ReklamcılıkSÖZ80349,50972433,80749

İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Çocuk GelişimiEA55326,28269369,26519

Moda ve Tasarım Yüksekokulu

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Moda TasarımıEA40279,96182353,60801

Mühendislik Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Bilgisayar MühendisliğiSAY100482,84066528,53449
BiyomühendislikSAY60395,33668445,92184
Deri MühendisliğiSAY25287,79502417,78696
Elektrik-Elektronik MühendisliğiSAY80457,16887479,44600
Gıda MühendisliğiSAY120336,40766400,25544
İnşaat MühendisliğiSAY70386,19379421,80458
Kimya Mühendisliği (İngilizce)SAY80421,60582443,40605
Makine MühendisliğiSAY80444,38825476,35476
Tekstil MühendisliğiSAY80319,43201411,35330

Sağlık Bilimleri Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Beslenme ve DiyetetikSAY70434,15928468,55780
EbelikSAY100332,53210401,99139
Fizyoterapi ve RehabilitasyonSAY60384,26630468,24816

Su Ürünleri Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Su Ürünleri MühendisliğiSAY50246,92813297,73282
Su Ürünleri Mühendisliği (KKTC)SAY1219,42425219,42425

Ege Ziraat Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Bahçe BitkileriSAY40290,26819379,61928
Bitki KorumaSAY40326,63309427,30725
Bitki Koruma (KKTC)SAY10,000000,00000
Peyzaj MimarlığıSAY65284,77831374,22935
Süt TeknolojisiSAY30227,43668264,70278
Tarım EkonomisiEA40288,28923329,13609
Tarım Makineleri ve Teknolojileri MühendisliğiSAY30272,92023298,82597
Tarımsal Yapılar ve SulamaSAY30248,33729280,92531
Tarımsal Yapılar ve Sulama (KKTC)SAY10,000000,00000
Tarla BitkileriSAY50272,33338334,87915
Toprak Bilimi ve Bitki BeslemeSAY35265,12627329,72967
ZootekniSAY35268,12090325,63690
Zootekni (KKTC)SAY20,000000,00000

Diş Hekimliği Fakültesi

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Diş Hekimliği FakültesiSAY150491,45747519,92448

Ege Eczacılık Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Eczacılık FakültesiSAY120473,02946509,87302

Ege Tıp Fakültesi Taban Puanları

BÖLÜMPTKNTTABANTAVAN
Tıp FakültesiSAY310525,87804550,08937

Sayfadaki kısaltmaların anlamları şöyle;

  1. BÖLÜM: Bölüm Adı
  2. PT: Puan Türü
  3. KNT: Kontenjanı
  4. TABAN: Taban Puanı
  5. TAVAN: Tavan Puanı

2021 Ege Üniversitesi taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM 2020 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Taban ve tavan puanları sıfır olan bölümler kontenjanlarını doldurmamış bölümlerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here