Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Taban Puanları 2021

2021 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin fizyoterapi ve rehabilitasyon taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

4 yıllık eğitim veren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programı SAY puanı ile öğrenci alıyor. 42 devlet 39 vakıf 9 yurtdışı olmak üzere toplam 90 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Taban Puanları

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünün en yüksek taban puanı 445,06450 ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, en düşük taban puanı ise 191,27285 puan ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi oldu.

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Acıbadem Mehmet Ali AydınlarBURS9475,07527445,06450
İstanbul MedipolBURS14461,87632437,01597
Hacettepe Üniversitesi120473,22887434,26053
İstanbul MedipolİNG BURS12453,69218430,73471
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG BURS7449,61324426,49722
Bahçeşehir ÜniversitesiBURS7451,15365424,34471
Başkent ÜniversitesiBURS9470,15306419,70236
Bezmialem VakıfBURS15459,20644417,85812
Yeditepe ÜniversitesiİNG BURS10447,65986413,69345
Gazi Üniversitesi100434,19082411,09497
Marmara Üniversitesi100462,16134402,22002
İstanbul Cerrahpaşa80451,80218400,58452
Biruni ÜniversitesiBURS8430,52526390,93722
Ege Üniversitesi60468,24816384,26630
Ankara Yıldırım Beyazıt80428,32554380,38585
İstanbul BilgiBURS10407,26091379,98411
Sağlık Bilimleri70464,42329379,61137
Atılım ÜniversitesiİNG BURS6443,75761375,56853
Ankara MedipolBURS15433,67010374,09796
Sağlık Bilimleri70417,17500373,74647
İstanbul MedipolBURS14432,64643371,69353
Dokuz Eylül Üniversitesi110422,19864371,37464
İstinye ÜniversitesiBURS9390,28935371,31665
Lokman Hekim ÜniversitesiBURS10415,13878370,41940
İstinye ÜniversitesiİNG BURS5391,09654365,49317
Üsküdar ÜniversitesiBURS13410,57919362,34683
Nuh Naci YazganBURS7416,29553359,59131
İzmir Katip Çelebi80443,33672357,16171
Sanko ÜniversitesiBURS7427,46190356,14550
Bursa Uludağ Üniversitesi60447,78336353,15814
İstanbul AydınBURS11376,45326352,43062
Yüksek İhtisasBURS8377,16498351,23648
İstanbul OkanBURS5368,00482346,68623
Haliç ÜniversitesiİNG BURS10385,16273346,24714
Haliç ÜniversitesiBURS9360,90373340,57465
Manisa Celal Bayar80402,45965336,90888
İstanbul GedikBURS6389,84215336,49705
İstanbul RumeliBURS6357,46847334,20665
İstanbul KültürBURS6366,65557334,10197
Muğla Sıtkı Koçman100383,61939333,79472
Hasan KalyoncuBURS10412,62065333,30991
KTO Karatay ÜniversitesiBURS8421,98934332,96393
İzmir Demokrasi80371,22656332,37895
İstanbul GelişimBURS8354,10203331,47614
İzmir Bakırçay80364,84905325,39877
İstanbul Yeni YüzyılBURS6369,50277324,49024
Beykent ÜniversitesiBURS9371,31861322,78785
İstanbul KentBURS8367,66962322,06735
Necmettin Erbakan80372,40000320,09522
Bolu Abant İzzet Baysal90404,19278319,39325
Alanya Alaaddin Keykubat60400,76114318,54885
İstanbul ArelBURS5351,93364318,49736
Aydın Adnan Menderes60382,22938317,90412
Trakya Üniversitesi80373,50795317,80953
Selçuk Üniversitesi60398,31171314,63222
Süleyman Demirel80388,89347312,62351
Pamukkale Üniversitesi100424,66539312,52195
Kırıkkale Üniversitesi80366,56786310,50641
Bandırma Onyedi Eylül70342,85000309,27172
Fenerbahçe ÜniversitesiBURS19406,40995306,64416
Balıkesir Üniversitesi60432,78438306,31090
İnönü Üniversitesi80409,06216306,06300
İzmir TınaztepeBURS20366,90740305,57080
Manisa Celal BayarİÖ70355,61856305,49249
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri90389,79098304,37136
Sakarya Uygulamalı Bilimler60431,75705303,97525
Kütahya Sağlık Bilimleri100370,75480302,75824
Avrasya ÜniversitesiBURS3426,45982302,04684
Zonguldak Bülent Ecevit80357,85076301,98197
Yalova Üniversitesi60393,55462301,29792
İstanbul EsenyurtBURS10334,89436301,00315
Karabük Üniversitesi80334,63776300,24419
Fırat Üniversitesi70345,09294299,56420
Sivas Cumhuriyet80357,35125298,15008
Hatay Mustafa Kemal80419,74842297,24225
Çankırı Karatekin60321,67889296,95811
Burdur Mehmet Akif Ersoy60417,35532296,78569
Antalya BilimBURS30377,52364296,57942
Tokat Gaziosmanpaşa70336,34063296,27805
Recep Tayyip Erdoğan70410,60764296,06832
Kırşehir Ahi Evran80352,78738295,97398
Afyonkarahisar Sağlık BilimleriİÖ70317,62545295,17949
Demiroğlu BilimBURS6363,19716293,75633
Kahramanmaraş Sütçü İmam60362,25790293,17629
Sağlık ve TeknolojiBURS40348,09752289,98458
İstanbul GelişimİNG BURS9363,45478288,95192
Yozgat Bozok Üniversitesi60325,28498285,21023
Yüksek İhtisas%5010324,49926284,00855
KTO Karatay Üniversitesi%5011316,93044283,91790
Toros ÜniversitesiBURS15387,91946283,60819
İstanbul Medipol%5074394,17713283,05704
Nişantaşı ÜniversitesiBURS15361,62057282,65114
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS10297,87022281,12974
İstanbul MedipolÜCR2282,06447279,75519
Kapadokya ÜniversitesiBURS8338,00168278,51155
Yeditepe ÜniversitesiİNG %5054392,28291278,49464
Nuh Naci Yazgan%5035354,57696277,48237
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG BURS10289,88139275,29546
Bezmialem Vakıf%5045399,71828271,01188
İstanbul MedipolİNG %5065379,53360268,18787
Kıbrıs Sağlık ve Toplum BilimleriBURS3275,17855267,06013
Üsküdar Üniversitesi%5076353,27227266,81209
İstanbul MedipolİNG ÜCR3267,58036266,64069
Kıbrıs İlim ÜniversitesiBURS3310,04724265,30275
Hasan Kalyoncu%5035323,21192265,19879
Girne AmerikanBURS10278,72505262,42459
İstanbul Medipol%5076367,95914260,70103
Başkent Üniversitesi%2535389,03718260,49624
Nuh Naci YazganÜCR5277,38153259,77281
İstanbul Aydın%5059312,81899258,50913
Girne ÜniversitesiBURS5268,21816256,48282
Biruni Üniversitesi%5042364,38352255,99305
İstanbul Gelişim%5046298,50889252,99126
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG %5035317,62966252,83745
Haliç Üniversitesi%5051308,29771252,00789
Lefke Avrupa ÜniversitesiBURS20283,84121251,96051
Sanko Üniversitesi%2527302,21436251,61259
Uluslararası FinalBURS6273,31335250,47646
İstinye Üniversitesi%5052299,95280249,68816
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS20286,79776249,52464
Yeditepe ÜniversitesiİNG ÜCR5267,17932249,04599
Lokman Hekim Üniversitesi%2540320,02788248,28451
Bahçeşehir Üniversitesi%5035291,14496247,56080
Fenerbahçe Üniversitesi%5020279,14747246,45177
Hasan KalyoncuÜCR15267,10747243,71152
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR10273,14959240,72044
Sanko ÜniversitesiÜCR10250,36949240,14765
İstinye ÜniversitesiİNG %5029327,38626238,27696
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG ÜCR7251,79751238,11689
İstanbul Bilgi%5056282,90375237,63805
Başkent ÜniversitesiÜCR16260,30060235,22640
Lefke Avrupa ÜniversitesiÜCR2235,83152234,06932
Uluslararası KıbrısBURS15293,30806234,05923
Atılım ÜniversitesiİNG %2537355,07785233,19925
Bahçeşehir ÜniversitesiÜCR7242,65784232,18370
Lefke Avrupa Üniversitesi%5018263,49052231,43928
İstanbul Yeni Yüzyıl%5034265,42378231,01717
İstanbul GelişimİNG %5046288,67080230,42040
İstanbul Kültür%5029298,55804229,86454
İstanbul Arel%5031314,63564229,51329
İstanbul Gedik%5032264,13900229,33314
Demiroğlu Bilim%5034287,10608228,45374
İstanbul KültürÜCR5280,73514228,24574
KTO Karatay ÜniversitesiÜCR31280,21496228,20220
İstanbul Kent%5042263,37043227,63431
İstanbul GedikÜCR2238,71186227,62180
Beykent Üniversitesi%2554302,37217227,12093
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar%2551382,61811226,63190
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG BURS15297,04252226,37267
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG ÜCR6260,26664225,14499
İstanbul Okan%5025276,20467224,24098
İstanbul Esenyurt%5056279,38573222,80587
İstanbul Rumeli%5030267,32159221,75987
İstanbul RumeliÜCR1221,53084221,53084
Kapadokya ÜniversitesiÜCR6229,52365221,29534
Kapadokya Üniversitesi%2537277,79645220,93509
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG %5010239,91626220,42993
Doğu Akdeniz Üniversitesi%5012254,16169219,26705
Yakın Doğu Üniversitesi%5020267,81502214,36698
Yüksek İhtisasÜCR32243,77402209,97576
Kıbrıs İlim Üniversitesi%5017253,63115209,86226
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG %5013226,73537204,12560
Avrasya ÜniversitesiÜCR18256,70375196,45304
Uluslararası Final%5023249,53844193,34873
Girne Amerikan%507235,29777193,29509
Girne Üniversitesi%5025213,90322191,51014
Uluslararası Kıbrıs%5015248,87466191,44264
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri%5016240,73621191,27285
Lefke Avrupa ÜniversitesiİNG ÜCR20,000000,00000
Uluslararası FinalÜCR10,000000,00000
Girne AmerikanÜCR100,000000,00000

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • İÖ: Bölümün öğretim türü İkinci öğretim
  • İNG: Bölümün eğitim dili İngilizce

2021 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.