Maliye Taban Puanları 2020 [TYT]

Maliye taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. Üniversitelere göre Maliye bölümü taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Maliye önlisans bölümü TYT puanı ile öğrenci alıyor. 53 devlet 2 vakıf olmak üzere toplam 55 farklı üniversitede bu bölüm mevcut. Bölümün en yüksek taban puanı 287,48092 ile İstanbul Medipol Üniversitesi, en düşük taban puan ise 169,30078 puan ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi oldu.

MALİYE TABAN PUANLARI

ÜNİTÜRKNTDÜŞÜKYÜKSEK
İstanbul Medipol(BURSLU)2287,48092293,85741
Eskişehir Osmangazi82286,43011313,15985
Akdeniz Üniversitesi81283,48008324,39821
Bursa Uludağ Üniversitesi143281,35489350,65391
Çukurova Üniversitesi72271,61168345,19392
Kırıkkale Üniversitesi62264,95944303,19691
Eskişehir Osmangazi(İ.Ö.)82262,79674285,94496
Bolu Abant İzzet Baysal62262,36955283,74383
Mersin Üniversitesi62261,85328331,98800
Aydın Adnan Menderes62259,84609297,75979
Pamukkale Üniversitesi102259,05109374,31888
Bursa Uludağ Üniversitesi(İ.Ö.)144256,77038288,53393
Balıkesir Üniversitesi62256,04663310,99835
Trakya Üniversitesi62251,84904297,46262
Çukurova Üniversitesi(İ.Ö.)72249,01451284,05190
Selçuk Üniversitesi82248,52442281,82929
Çanakkale Onsekiz Mart93245,13285279,28579
Karadeniz Teknik204244,43725336,36206
Tekirdağ Namık Kemal62243,77636287,47975
Manisa Celal Bayar144243,26696281,54249
Ankara Hacı Bayram Veli62242,14085295,17588
Hatay Mustafa Kemal52241,90461311,65188
Avrasya Üniversitesi(BURSLU)2239,95437243,95386
Bandırma Onyedi Eylül93238,73362288,87019
Afyon Kocatepe103237,96344290,98116
Kırıkkale Üniversitesi(İ.Ö.)62237,29236331,36301
Aydın Adnan Menderes103232,72663277,82352
Aydın Adnan Menderes(İ.Ö.)52232,48838302,49377
Pamukkale Üniversitesi(İ.Ö.)103231,53546267,66739
Bolu Abant İzzet Baysal(İ.Ö.)52231,48601256,13854
Balıkesir Üniversitesi(İ.Ö.)41229,58078255,08508
Niğde Ömer Halisdemir72227,60347283,69463
Burdur Mehmet Akif Ersoy62227,10520288,65791
Trakya Üniversitesi(İ.Ö.)52225,72136250,54987
Uşak Üniversitesi72225,70908281,24644
Zonguldak Bülent Ecevit82225,56808276,53124
Harran Üniversitesi82224,73556295,74538
Akdeniz Üniversitesi82224,65439309,92907
Çanakkale Onsekiz Mart(İ.Ö.)52224,63012250,12209
Manisa Celal Bayar62223,95303278,08591
Manisa Celal Bayar(İ.Ö.)62223,90475259,62385
Aksaray Üniversitesi62223,05739283,78796
Sivas Cumhuriyet82222,52501266,01150
Kütahya Dumlupınar164221,02936281,08073
Bilecik Şeyh Edebali72220,23668280,20403
Kahramanmaraş Sütçü İmam72219,94007271,31900
Fırat Üniversitesi62217,98196284,32080
Afyon Kocatepe(İ.Ö.)41217,95336237,21756
Çanakkale Onsekiz Mart82216,84001285,89117
Sivas Cumhuriyet62214,70814276,17251
Aydın Adnan Menderes(İ.Ö.)41212,26856246,69892
Siirt Üniversitesi11208,15247237,07397
İstanbul Medipol(%50)18207,69146237,20852
Selçuk Üniversitesi67207,67745281,62222
Kırşehir Ahi Evran62206,13062280,93400
Yozgat Bozok Üniversitesi17205,28338279,41858
Aydın Adnan Menderes103205,21950272,88023
Pamukkale Üniversitesi62204,64877243,29359
Tokat Gaziosmanpaşa62204,59453284,82853
Manisa Celal Bayar52204,38935273,03812
Sakarya Uygulamalı Bilimler41203,48836248,04575
Gümüşhane Üniversitesi11202,36316245,22434
Hitit Üniversitesi62201,74075284,72496
Tekirdağ Namık Kemal47201,43196253,77704
Zonguldak Bülent Ecevit(İ.Ö.)25201,16294275,86816
Manisa Celal Bayar67200,32936258,60809
Kütahya Dumlupınar(İ.Ö.)29199,38130247,89915
Kahramanmaraş Sütçü İmam(İ.Ö.)52199,17079230,12172
Selçuk Üniversitesi88199,12849271,54906
Uşak Üniversitesi(İ.Ö.)16198,77883380,83067
Pamukkale Üniversitesi41198,56180308,69147
Amasya Üniversitesi41198,07186245,83578
Sivas Cumhuriyet(İ.Ö.)52197,32940249,06668
Trabzon Üniversitesi88196,80449264,02888
Ardahan Üniversitesi3195,62933207,16377
Kırklareli Üniversitesi52195,47603256,31347
Selçuk Üniversitesi47193,66574276,39991
Aksaray Üniversitesi52192,45762229,11384
Sivas Cumhuriyet4192,32522229,08956
Burdur Mehmet Akif Ersoy52192,05614262,09315
Bitlis Eren Üniversitesi6191,36171222,35305
Sakarya Uygulamalı Bilimler103191,08199254,54807
Trakya Üniversitesi52191,01572269,15585
Giresun Üniversitesi52190,84253262,54968
Artvin Çoruh Üniversitesi5190,69323210,76432
Kütahya Dumlupınar52189,87001227,58578
Munzur Üniversitesi31188,65515254,42891
Sivas Cumhuriyet4188,64114205,15132
Muş Alparslan9187,94708274,62252
Sivas Cumhuriyet10187,87489226,65773
Sivas Cumhuriyet8186,85527211,19812
Bitlis Eren Üniversitesi12185,87716211,12023
Çanakkale Onsekiz Mart(İ.Ö.)52185,33993248,80338
Sivas Cumhuriyet8185,05845226,07782
Sivas Cumhuriyet4184,55117196,97118
Trakya Üniversitesi57183,91716261,28136
Kastamonu Üniversitesi18183,30354219,87238
Sivas Cumhuriyet13182,48219273,19789
Giresun Üniversitesi26182,27604247,56636
Burdur Mehmet Akif Ersoy19181,34963212,67036
Isparta Uygulamalı Bilimler17180,65363232,44121
Tokat Gaziosmanpaşa5179,67454235,12652
Sivas Cumhuriyet5179,18417235,21055
Sakarya Uygulamalı Bilimler(İ.Ö.)23179,12033238,13415
Kırklareli Üniversitesi13178,27634228,23733
Bayburt Üniversitesi24177,88960232,02567
Selçuk Üniversitesi(İ.Ö.)17176,94687239,76158
Tokat Gaziosmanpaşa8176,58225211,03641
Iğdır Üniversitesi13175,12624265,87783
Artvin Çoruh Üniversitesi20174,04825228,29468
Sivas Cumhuriyet16173,29168247,78617
Bingöl Üniversitesi39172,61108324,58373
Selçuk Üniversitesi32172,32738244,42329
Siirt Üniversitesi15172,27927243,07574
Aydın Adnan Menderes(İ.Ö.)37171,08980227,97459
Erzincan Binali Yıldırım18169,65497241,12204
Isparta Uygulamalı Bilimler35169,30078233,19942

Bu sayfadaki program, taban puan ve kontenjan bilgileri bilgilendirme amaçlıdır, tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili ayrıca belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir.

Sayfadaki kısaltmaların anlamları

  • ÜNİ: Üniversite
  • TÜR: Program Özellikleri (Dil, Burs, Kontenjan Türü, Öğretim Türü)
  • KNT: Kontenjan Sayısı
  • DÜŞÜK: En Düşük Puan
  • YÜKSEK: En Yüksek Puan

N.Ö: Normal Öğretim, İ.Ö: İkinci Öğretim, A.Ö: Açıköğretim, U.Ö: Uzaktan Öğretim
TYT: Temel Yeterlik Testi Puanı, SAY: Sayısal Alan Puanı, EA: Eşit Ağırlık Alan Puanı, SÖZ: Sözel Alan Puanı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.