Ana sayfa Taban Puanlar Lisans Taban Puanları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları 2021

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları 2021

0
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları 2021
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Taban Puanları 2021

2021 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık taban puanları ve kontenjanları yayınlandı. ÖSYM kılavuzundaki tüm üniversitelerin PDR taban puanları ve kontenjanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

4 yıllık eğitim veren Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programı EA puanı ile öğrenci alıyor. 72 devlet 17 vakıf 9 yurtdışı olmak üzere toplam 98 farklı üniversitede bu bölüm mevcut.

PDR Taban Puanları 2021

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünün en yüksek taban puanı 446,89527 ile Boğaziçi Üniversitesi, en düşük taban puanı ise 298,60853 puan ile Doğu Akdeniz Üniversitesi oldu.

ÜNİTÜRKNTTAVANTABAN
Boğaziçi ÜniversitesiİNG70489,94367446,89527
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG BURS7444,39649428,01982
Yeditepe ÜniversitesiİNG BURS9447,66993414,01603
Hacettepe Üniversitesi70447,86623408,71289
Ankara Üniversitesi70495,74000401,38837
İstanbul Cerrahpaşa70439,64768400,23684
Marmara Üniversitesi90438,33549397,61705
Gazi Üniversitesi80406,56486396,11947
MEF ÜniversitesiİNG BURS7420,45267396,02049
TED ÜniversitesiİNG BURS9420,35172395,17305
Yıldız Teknik70438,55052393,40618
Ege Üniversitesi80441,13149392,81085
Başkent ÜniversitesiBURS8394,99432392,07925
Anadolu Üniversitesi70421,30586391,79124
İbn Haldun ÜniversitesiİNG BURS18433,43634390,75508
İstanbul MedipolİNG BURS9407,81091390,16304
Dokuz Eylül Üniversitesi80403,47754389,60861
İstanbul Sabahattin ZaimBURS8400,83321388,63407
İstanbul MedipolBURS9392,91337387,92857
Bursa Uludağ Üniversitesi70423,93934387,02962
Ufuk ÜniversitesiBURS9392,33666386,98767
Akdeniz Üniversitesi70431,92065386,44804
Eskişehir Osmangazi70401,97868385,66261
İstanbul Medeniyet60399,14035383,65811
Ondokuz Mayıs70401,55406381,85880
İstanbul KültürBURS8386,31160381,13589
Erciyes Üniversitesi60420,71252380,56477
Maltepe ÜniversitesiİNG BURS8391,78283380,53729
İstanbul 29 MayısBURS6396,47070380,52386
Kocaeli Üniversitesi70397,39337380,12361
Fatih Sultan MehmetBURS9389,28591379,82755
Selçuk Üniversitesi40402,70034379,70145
Çanakkale Onsekiz Mart80392,40002379,45568
Çukurova Üniversitesi70407,70853379,22673
İzmir Demokrasi60389,35666377,51888
Biruni ÜniversitesiBURS8386,22530377,18721
Pamukkale Üniversitesi70408,00329376,93197
Maltepe ÜniversitesiBURS8387,35015376,88634
İstanbul OkanBURS4386,18723376,10960
Necmettin Erbakan70438,49205374,89608
Aydın Adnan Menderes80406,99847374,64473
İstanbul AydınBURS20387,00572374,51346
Mersin Üniversitesi70417,36251374,48586
Muğla Sıtkı Koçman70387,56001373,66712
İnönü Üniversitesi70435,48017373,01023
Gaziantep Üniversitesi70459,68795372,14815
Bolu Abant İzzet Baysal60386,59896371,62001
Sakarya Üniversitesi80412,80235371,42646
Balıkesir Üniversitesi60384,96030371,16291
Alanya Alaaddin Keykubat60393,84836368,68430
Trabzon Üniversitesi70406,14331368,47951
Trakya Üniversitesi60388,30017367,17560
Atatürk Üniversitesi70453,44636366,68668
Hasan KalyoncuBURS10372,78322366,28694
Kırıkkale Üniversitesi70403,76929365,61626
Ordu Üniversitesi60381,66209363,99171
Manisa Celal Bayar70377,47356361,95425
Hatay Mustafa Kemal60408,90308361,84988
Düzce Üniversitesi80439,40241361,68756
Uşak Üniversitesi80409,72225359,95158
Fırat Üniversitesi60395,08729359,63637
Nevşehir Hacı Bektaş Veli60421,84363359,50277
Orta Doğu TeknikİNG BURS5363,87516359,42485
Kahramanmaraş Sütçü İmam60423,42903359,34222
Zonguldak Bülent Ecevit60397,20007357,85111
Burdur Mehmet Akif Ersoy70384,08513357,23626
Amasya Üniversitesi60417,66896356,75667
Van Yüzüncü Yıl60417,69080355,96948
Necmettin Erbakan60379,65602355,57081
Sivas Cumhuriyet70388,68326355,47674
Aksaray Üniversitesi80405,96904352,74433
Niğde Ömer Halisdemir70381,47486352,49145
Sinop Üniversitesi60371,21082351,50751
Giresun Üniversitesi70395,20194350,94962
Kırşehir Ahi Evran70423,57617350,60719
Recep Tayyip Erdoğan70410,79324350,55736
Bartın Üniversitesi60369,83521350,54542
Adıyaman Üniversitesi70389,32006350,51509
Kastamonu Üniversitesi70396,14729350,00925
Tokat Gaziosmanpaşa70409,54631349,40869
Karamanoğlu Mehmetbey70404,24051348,56425
Erzincan Binali Yıldırım70399,27918348,49578
Yozgat Bozok Üniversitesi60432,37743347,77134
Siirt Üniversitesi40421,81266347,41859
Artvin Çoruh Üniversitesi50356,71123347,12026
Bayburt Üniversitesi70370,42461345,26656
Doğu Akdeniz ÜniversitesiBURS6355,80678343,94007
Ağrı İbrahim Çeçen60410,74402342,38525
Kafkas Üniversitesi70373,68792342,26415
Muş Alparslan60380,58015342,23328
Kilis 7 Aralık60386,64765341,82839
Bayburt ÜniversitesiİÖ70372,78396341,65345
Kafkas ÜniversitesiİÖ70403,05113340,83677
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG BURS5347,38311337,36185
İstanbul Medipol%5051360,82753335,89599
Ankara Sosyal BilimlerBURS8379,17287335,64893
Hakkari Üniversitesi50346,35213335,32832
Kıbrıs İlim ÜniversitesiBURS3338,35686331,39334
Başkent Üniversitesi%5040354,28746331,13322
Lefke Avrupa ÜniversitesiBURS24342,13382330,97000
İstanbul Sabahattin Zaim%5042374,43229330,80812
İstanbul Aydın%5040346,87057326,03475
Yakın Doğu ÜniversitesiBURS20338,93862325,60828
Uluslararası KıbrısBURS12342,74333323,50827
İstanbul 29 Mayıs%5034376,37797323,39384
Uluslararası FinalBURS5336,71146320,36100
İstanbul MedipolİNG %5051376,63732319,37413
Hasan Kalyoncu%2533359,47069319,28246
Girne ÜniversitesiBURS3319,74557318,79080
TED ÜniversitesiİNG %5051388,82348316,84788
Kıbrıs İlim Üniversitesi%5017315,94367315,94367
Girne AmerikanBURS12330,98481314,62553
Başkent ÜniversitesiÜCR2319,98855312,79992
Ufuk Üniversitesi%5051352,35946310,35354
Biruni Üniversitesi%5042373,26506308,84163
Uluslararası Final%5023308,36473308,36473
Fatih Sultan Mehmet%5054362,63135307,79255
İstanbul Kültür%5042354,31035306,67934
Hasan KalyoncuÜCR17316,30684305,36735
İstanbul KültürÜCR5324,09434305,14698
Lefke Avrupa Üniversitesi%5016327,86304304,98411
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG ÜCR10304,81315304,81315
Yakın Doğu Üniversitesi%5020313,84432304,39358
Maltepe ÜniversitesiİNG %5039346,88870302,74180
Uluslararası Kıbrıs%5013323,24255302,48317
Bahçeşehir ÜniversitesiİNG %5032358,41072302,34461
Manas Üniversitesi5321,60555301,06390
Doğu Akdeniz Üniversitesi%504334,99098300,30023
MEF ÜniversitesiİNG %5042363,93456299,50910
Yeditepe ÜniversitesiİNG %5051371,17657299,39371
İstanbul Okan%5021301,40047299,20936
Lefke Avrupa ÜniversitesiÜCR5315,72213299,10753
Maltepe Üniversitesi%5046368,33072299,02369
Ankara Sosyal Bilimler%5013298,79775298,79775
Doğu Akdeniz ÜniversitesiÜCR8337,22219298,60853
Uluslararası FinalÜCR10,000000,00000
Girne Üniversitesi%50150,000000,00000
Girne Amerikan%5060,000000,00000
Girne AmerikanÜCR70,000000,00000
Doğu Akdeniz ÜniversitesiİNG ÜCR100,000000,00000
Maltepe ÜniversitesiİNG ÜCR30,000000,00000
Orta Doğu TeknikİNG %50100,000000,00000
Ankara Sosyal BilimlerÜCR50,000000,00000

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Puanları Tablosunun Açıklamaları

  • BURS: Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu kontenjanı
  • %50: Vakıf Üniversitelerinin %50 burslu kontenjanı
  • %25: Vakıf Üniversitelerinin %25 burslu kontenjanı
  • ÜCR: Vakıf Üniversitelerinin ücretli kontenjanı
  • İÖ: Bölümün öğretim türü İkinci öğretim
  • İNG: Bölümün eğitim dili İngilizce

2021 PDR taban puanları ve kontenjan bilgileri ÖSYM yerleştirme sonuçlarından alınmıştır ve bilgilendirme amaçlıdır. Tercihlerinizi yaparken ÖSYM klavuzunu dikkate alınız. Eğitim dili belirtilmemiş tüm bölümlerin dili Türkçe’dir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümler ilk defa öğrenci alıyor veya kontenjanı dolmamış demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here