Bakü Devlet Üniversitesi 2023 Taban Puanları

2023 Bakü Devlet Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan YKS (TYT veya AYT) ile öğrenci alan Bakü Devlet Üniversitesi bölümlerinin taban puanları ve kontenjanlarına ulaşabilirsiniz.

Bakü Devlet Üniversitesi YKS ile toplam 20 öğrenci alıyor. Üniversitede önlisans bölümü bulunmuyor. AYT ile öğrenci alan fakültelerin kontenjanı ise toplam 20 adet.

Bakü Devlet Üniversitesi AZERBAYCAN’ın Bakü şehrinde kurulu bir üniversitedir. Üniversitenin denklik yada Türkiye’ de geçerlilikle ilgili herhangi bir sorunu yoktur. Tercilerinizde yer vermeden önce AZERBAYCAN ve Bakü şehrinin yaşam koşulları, barınma olanakları ve üniversitenin öğrenim ücretlerini detaylıca incelemenizi öneririz. Tüm üniversite taban puanları için linke tıklayabilirsiniz.

Bakü Devlet Üniversitesi Taban Puanları 2023

BİRİMBÖLÜMPTKNTTAVANTABAN
Sosyal Bilimler ve Psikoloji FakültesiPsikoloji (ÜCRETLİ)EA15303,75992209,01165
Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi FakültesiUluslararası İlişkiler (ÜCRETLİ)EA5245,76143181,39394

Tablo ve sayfadaki kısaltmaların anlamı: BİRİM: Bölümün bağlı olduğu fakülte yada yüksekokul adı. PT: Bölümün YKS puan türü. KNT: Bölümün kontenjan sayısı. TAVAN: Bölümün en yüksek puanı. TABAN: Bölümün taban puanı. İÖ: İkinci Öğretim. AÖ: Açık Öğretim. UE: Uzaktan Öğretim. MTOK: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumları kontenjanı. KKTC: KKTC uyruklu öğrenci kontenjanı.

Bu sayfadaki Bakü Devlet Üniversitesi taban puanları ÖSYM 2022 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır. 2023 YKS tercih işlemlerinde bu sayfadaki puanlar geçerli olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.