Komrat Devlet Üniversitesi 2023 Taban Puanları

2023 Komrat Devlet Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan YKS (TYT veya AYT) ile öğrenci alan Komrat Devlet Üniversitesi bölümlerinin taban puanları ve kontenjanlarına ulaşabilirsiniz.

Komrat Devlet Üniversitesi YKS ile toplam 20 öğrenci alıyor. Üniversitede önlisans bölümü bulunmuyor. AYT ile öğrenci alan fakültelerin kontenjanı ise toplam 20 adet.

Komrat Devlet Üniversitesi MOLDOVA’nın Komrat şehrinde kurulu bir üniversitedir. Üniversitenin denklik yada Türkiye’ de geçerlilikle ilgili herhangi bir sorunu yoktur. Tercilerinizde yer vermeden önce MOLDOVA ve Komrat şehrinin yaşam koşulları, barınma olanakları ve üniversitenin öğrenim ücretlerini detaylıca incelemenizi öneririz. Tüm üniversite taban puanları için linke tıklayabilirsiniz.

Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları 2023

BİRİMBÖLÜMPTKNTTAVANTABAN
Milli Kültür Fakültesiİngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları (ÜCRETLİ)DİL10183,72971183,72971
Milli Kültür FakültesiRus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları (ÜCRETLİ)DİL10288,97542288,97542

Tablo ve sayfadaki kısaltmaların anlamı: BİRİM: Bölümün bağlı olduğu fakülte yada yüksekokul adı. PT: Bölümün YKS puan türü. KNT: Bölümün kontenjan sayısı. TAVAN: Bölümün en yüksek puanı. TABAN: Bölümün taban puanı. İÖ: İkinci Öğretim. AÖ: Açık Öğretim. UE: Uzaktan Öğretim. MTOK: Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumları kontenjanı. KKTC: KKTC uyruklu öğrenci kontenjanı.

Bu sayfadaki Komrat Devlet Üniversitesi taban puanları ÖSYM 2022 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır. 2023 YKS tercih işlemlerinde bu sayfadaki puanlar geçerli olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.