DGS Hayvansal Üretim ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları

DGS Hayvansal Üretim ve Teknolojileri 2022 taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümünün tüm üniversitelerdeki DGS taban puanları ve kontenjanlarını inceleyebilirsiniz.

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümünün DGS kontenjanı toplam 4 adet. DGS SAYISAL puanı ile tercih edilebilen bölüm 2 devlet üniversitesinde mevcut. Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümünün en yüksek taban puanı 253,63371 puan ile Muş Alparslan Üniversitesi (Uygulamalı Bilimler Fakültesi)’ne ait. En düşük puanı ise 252,67681 puan ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi)’ne ait.

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri DGS Taban Puanları 2022

ÜNİVERSİTEFAKÜLTE#TABANTAVAN
Muş Alparslan ÜniversitesiUygulamalı Bilimler Fakültesi2253,63371258,86040
Niğde Ömer Halisdemir ÜniversitesiTarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi (İNG)2252,67681276,36261

Bu sayfadaki Hayvansal Üretim ve Teknolojileri taban puanları DGS 2021 yerleştirme sonuçlarından alınmıştır. 2022 DGS tercih işlemlerinde bu sayfadaki puanlar geçerli olacaktır. Tercih yaparken ÖSYM kılavuzunu dikkate alın. Eğitim dili belirtilmeyen bölümlerin dili Türkçedir. Öğretim türü belirtilmemişse normal öğretimdir. Puanları sıfır olan bölümlerin kontenjanı dolmamış veya ilk defa öğrenci alıyor demektir.

Tablo başlığı ve kısaltmaların anlamı: Üniversite: Bölümün bağlı bulunduğu üniversite adı. Fakülte: Bölümün bağlı bulunduğu fakülte yada yüksekokul adı. Tür: Bölümün eğitim dili yada öğretim türü. #: Bölümün DGS kontenjanı. Tavan: Bölümün en yüksek puanı. Taban: Bölümün en taban puanı. İÖ: İkinci Öğretim. AÖ: Açık Öğretim. UE: Uzaktan Öğretim.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.